Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Imamo poseban topik za političke priče, upravo zato da ne bismo gušili ovaj, Samo ću da kažem, da je ćuti i radi jedan od najglupljih sveta ikada i da je užasno bitno u stanju u kojem je Srbija sada, održati prostore poput ovog na kojem će se zvanične verzije dovoditi u pitanje. A naravno da treba i raditi, a ne samo pričati.

Nepotrebno kritizerstvo, što bi rekao gospodin Slina danas. Sačekajte da završimo pa da utvrdimo kolika je i kakva šteta. Odgovornost nije spominjao.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Za sluchaj da neko nije stigao da prochita ili kopira

 

"Državo, ne bismo te više zadržavali

Odmah da razjasnimo sledeće: narodu ove zemlje svaka čast. Da nam nije nas, propali bismo odavno. Gledajući silu solidarnosti i samoorganizacije koja se podigla za vrlo kratko vreme, čovek ne može a da ne oseti ponos i da mu momentalno ne postane jasno zašto smo izdržavali sve i svašta kroz istoriju.

Zato što smo, na kraju dana, u najgorim situacijama tu jedni za druge. Možda u normalnim okolnostima to uzimamo previše zdravo za gotovo. Umislimo da smo sami, da se svako bori za sebe, ali to, vidimo ovih dana, i nije baš tako.

Sa druge strane, država je pokazala je neviđenu tromost, nespremnost i potpunu, ali potpunu dezorganizovanost. A kome takva država treba?

- Ne treba nam država koja nije u stanju da proceni opasnost.

- Ne treba nam država koja laže da je potpuno spremna za sve što dolazi, a četiri dana kasnije broji mrtve građane.

- Ne treba nam ministar za vanredne situacije koji kao da ne postoji.

- Ne treba nam predsednik države koji se u pet dana poplave oglasi jednom i to potpuno drugim povodom.

- Ne treba nam ministar pravde koji obilazi ugrožena područja da bi se fotografisao.

- Ne treba nam ministar pravde kojeg rođeni građani hoće da linčuju (Krupanj) jer se njihove nesreće setio tek kad mu je zafalilo lokacija za poziranje.

- Ne treba nam ministar policije koji sam upadne u blokadu na putu pa policija mora da spasava njega umesto ljudi koji su u pravoj nevolji.

- Ne treba nam ministar odbrane koji je po struci keramičar i o vojsci i odbrani ne zna ništa.

- Ne treba nam ministar odbrane koji ni u živom prenosu vanredne sednice vlade ne može a da se ne bavi političkim protivnicima.

- Ne treba nam premijer koji radi ono što nije njegov posao.

- Ne treba nam premijer koji ne radi svoj posao.

- Ne treba nam premijer koji histeriše, uzdiše, glumata, pravi dramske pauze od po pet minuta i izigrava mučenika.

- Ne treba nam premijer koji pozira u uglancanim cipelama ispred helikoptera ne shvatajući kakva kataklizma nadolazi.

- Ne treba nam premijer koji uprkos nemanju dana radnog staža van politike i svojoj nestručnosti za vanredne situacije naređuje jednom generalu Dikoviću šta i kako treba da radi.

- Ne treba nam premijer koji se sa svojom svitom vozika okolo čamcem u koji može da stane baš šestoro unesrećenih ljudi željnih suvog tla.

- Ne treba nam vladajuća stranka koja katastrofu i nesreću koristi da bi došla na vlast u gradovima u kojima vlada opozicija.

- Ne treba nam vladajuća stranka koja iz Beograda šalje dobrovoljce u Šabac, grad koji ima više od 50.000 stanovnika.

- Ne treba nam vladajuća stranka koja te dobrovoljce iskoristi da bi smenila vlast u tom gradu.

- Ne treba nam vladajuća stranka koja ne haje za Paraćin, u kojem nije na vlasti.

- Ne treba nam vladajuća stranka koja dva dana ne obraća pažnju na apele Smederevske Palanke, u kojoj nije na vlasti.

- Ne treba nam vladajuća stranka koja ne obraća pažnju na Svilajnac, u kojem nije na vlasti.

- Ne treba nam vladajuća stranka koja danima dopušta da se Krupanj raspadne, jer ni tamo nisu na vlasti.

- Ne treba nam vladajuća stranka koja vlast ne vrši jednako za sve građane već ih deli na ljude prvog i drugog reda, zavisno od toga za koga su glasali.

********************************

Ne postoji dovoljno veliko priznanje koje treba odati svim sjajnim ljudima, policiji, vojci, stručnim spasiocima, desetinama hiljada volontera na svim frontovima, onima na terenu, ali i na internetu, radio amaterima, onima koji su spasavali ljude, ali i onima koji su spasavali životinje, onima koji su dali svoje poslednje da bi neko drugi imao bar nešto. Ne postoje dovoljno veliki epiteti za ono što smo svi zajedno uradili. A nisu ni potrebni, jer smo samo bili ljudi. Oni pravi.

Državnom rukovodstvu moguće je, sa druge strane, nameniti samo jednu poruku: sram vas bilo.

Zbog politizacije ljudske nesreće, zbog nesposobnosti i zbog toga što ste seli u fotelje za koje niste predviđeni ni znanjem ni strukom ni savešću, ne razmišljajući da li to može da ugrozi živote ljudi.

Da ne znam da nemate ni trunke savesti, možda bih rekao i kako bi trebalo da podnesete ostavke svi do jednog. Ovako ostaje samo – sram vas bilo. Pitanje je da li ste i toga dostojni."

Link to comment

I ja na poslu imam Obrenovčane, sada su evakuisani, kažu da tamo u centru gde žive nije bilo nikave sirene, to je ono što najviše zameraju.

 

Ovi moji su u samom centru, i jednima i drugima gajbe gledaju na park. I svi su culi sirene. I svi su nastavili da spavaju dok ih huk vode na ulici nije digao iz kreveta.

 

Kako to mislis anoniman, covek se potpisao imenom i prezimenom. Nije tesko proveriti da li takav zaista postoji.

 

Pardoniram se, nisam video potpis. KKakogod, to da li su se oblokavali u kafani i boleo ih stojko je u sustini lako proveriti, svedoka ima gomila, saznace se sve...

Again, kag gledam one snimke od 15. od kad je Toma bio u poseti pa nadalje, ne deluje da ih boli qrc i da nista ne rade.

Link to comment

U pravu je Srednja Klasa.

u pravu je utoliko što nije svako prozivanje vlasti usred krize ni tačno ni produktivno. npr ovaj njuzovac u tekstu koji svi šeruju uzima za dokaz da se radi na rušenju lokalnih vlasti i to što se u mesta šalju dobrovoljci (Šabac) i to što se mesta ignorišu (Svilajnac). tako može da se dokaže šta god hoćeš.

 

ali middle nije u pravu utoliko što aktivizam u cilju transparentnosti mora da postoji i u ovim okolnostima, pa i na mestima kao što je ppp, posebno ako mediji čiji je to posao zakažu u tom pogledu, a kako rade pod Vučićem postoje opravdani razlozi za nedostatak poverenja u njih. zato ne treba svaku priču ućutkati sa "ćuti i radi."

Link to comment

Jasno mi je da su ljudi i ogorceni i tuzni i potreseni, ali mogao je makar ppp i njegovi forumasi da za vrijeme katastrofe ne korsiste svaki, ali svaki post u obracunavanju sa SNS-om. Jasno je svima vise da se na ppp Vucic&SNS ne podnose, ali degutantno je to citati u svakom fuckin postu na temi o poplavama. Ne mislim na ovu temu vec na "glavnu" koja je morala biti ociscena od toliko pljuvanja i politizacije ove katastrofe. Postala je necitljiva, a ova tema mi je kao i vecini glavni informator desavanja. Ali postovi tipa "Vucic se reklamira dok Jesic razbija" ne pomazu nikome i nepotrebni su. Ima tema politika i poplave i tamo pisite takve postove moli vas neutralan u politickoj bici DS-SNS.

 

Suzdrzite se jer nije tema neka sprdnja tipa ustajanje u 7:30. Ovo sto radite je odvratno. A radite isto ono sto spocitavate SNS-u na terenu - koriscenje nesrece radi obracunavanja sa politickim protivnicima. Juce hvalite Predraga Marica kako je profi, dok je posle gostovanja u jutarnjem programu neke televizije - amater i viri iz cmara Vucica. Tako isto ce biti i sa generalom Dikovicem ako ne daj boze izjavi koju lepu o Vucicu. A to su eksperti koji u ovom momentu rade na terenu sve sto mogu za te jadne ljude i sreca je da ih imamo. Dok smo vecina na ppp 500 i kusur km daleko od nesrece. A tek ona paranoja o skrivanju broja zrtava...

 

Znam da vas je sve ovo iskreno pogodilo i da su mnoge stvari recene u afektu. Srce mi je puno kad vidim gomilu ljudi sa ppp koja "cuti" i radi i skuplja pomoc, javlja situaciju iz pogodjenih gradova u kojima zivi... to su heroji! :heart:

 

 

Evo ti ga idol i istomišljenik...

 

 

Vučić: Gde plivaju ti leševi o kojima pričaju

Link to comment

Ovi moji su u samom centru, i jednima i drugima gajbe gledaju na park. I svi su culi sirene. I svi su nastavili da spavaju dok ih huk vode na ulici nije digao iz kreveta.

 

 

Pitaću ove moje gde su tačno, t.j. koliko daleko su od parka. Moguće je (kao što je spomenuto na forumu) da su vatrogasci okretali ručne sirene koje se nisu čule daleko.

Link to comment

Jasno mi je da su ljudi i ogorceni i tuzni i potreseni, ali mogao je makar ppp i njegovi forumasi da za vrijeme katastrofe ne korsiste svaki, ali svaki post u obracunavanju sa SNS-om. Jasno je svima vise da se na ppp Vucic&SNS ne podnose, ali degutantno je to citati u svakom fuckin postu na temi o poplavama. Ne mislim na ovu temu vec na "glavnu" koja je morala biti ociscena od toliko pljuvanja i politizacije ove katastrofe. Postala je necitljiva, a ova tema mi je kao i vecini glavni informator desavanja. Ali postovi tipa "Vucic se reklamira dok Jesic razbija" ne pomazu nikome i nepotrebni su. Ima tema politika i poplave i tamo pisite takve postove moli vas neutralan u politickoj bici DS-SNS.

 

Suzdrzite se jer nije tema neka sprdnja tipa ustajanje u 7:30. Ovo sto radite je odvratno. A radite isto ono sto spocitavate SNS-u na terenu - koriscenje nesrece radi obracunavanja sa politickim protivnicima. Juce hvalite Predraga Marica kako je profi, dok je posle gostovanja u jutarnjem programu neke televizije - amater i viri iz cmara Vucica. Tako isto ce biti i sa generalom Dikovicem ako ne daj boze izjavi koju lepu o Vucicu. A to su eksperti koji u ovom momentu rade na terenu sve sto mogu za te jadne ljude i sreca je da ih imamo. Dok smo vecina na ppp 500 i kusur km daleko od nesrece. A tek ona paranoja o skrivanju broja zrtava...

 

Znam da vas je sve ovo iskreno pogodilo i da su mnoge stvari recene u afektu. Srce mi je puno kad vidim gomilu ljudi sa ppp koja "cuti" i radi i skuplja pomoc, javlja situaciju iz pogodjenih gradova u kojima zivi... to su heroji! :heart:

 

Cuj. Odvratno je kada Vucic na TVu siri paniku. Odvratno je kada Vulin i Stefanovic koriste amfibiju za licno razgledanje umesto da se ona koristi za izvlacenje ljudi. Odvratno je kada on radi licne promocije ide i istovaruje cebad iz helikoptera. S druge strane, ovo sto ljudi pricaju na forumu je uglavnom sasvim razumljivo i opravdano. I najopasniji su ti "dok hilandar gori" argumenti - ogavne stvari treba prozivati dok se desavaju, da se ne zaborave.

 

A da nije bilo onog fijaska sa Feketicem (za pocetak) ne bi ljudi reagovali ovako, od starta djonom koliko god im Vucic bio odvratan i oduran, dali bi mu benefit of the doubt cak i za ove ispade na pocetu. Ali posto smo vec videli na koji je nacin to dno od coveka spremno da najsramnije zloupotrebljava tesku ljudsku nesrecu za politicku samopromociju, reakcija je takva kakva je.

Link to comment

ali middle nije u pravu utoliko što aktivizam u cilju transparentnosti mora da postoji i u ovim okolnostima, pa i na mestima kao što je ppp, posebno ako mediji čiji je to posao zakažu u tom pogledu, a kako rade pod Vučićem postoje opravdani razlozi za nedostatak poverenja u njih. zato ne treba svaku priču ućutkati sa "ćuti i radi."

Nije on pominjao nikakvo ućutkivanje nego je rekao da se o politici piše upravo na ovom topiku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...