Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Po svemu sudeći, prvo su zakazali oni koji se bave meteo i hidrosistemima.

Ali opet i velike™ države pogađaju poplave koje nose ljudske živote i milijarde pa se nameće pitanje da li su mogli ovo predvideti.

jbg dovoljno je otići na sajt rhmz-a pa videti koliko imaju i čime raspolažu.

Obrenovac se sigurno nije mogao planski evakuisati za par sati, koliko su imali od probijanja nasipa.

Da li bi bilo bolje da se većina zatekla na zakrčenim ulicama i drumovima ili po kućama i stanovima, jbem ga, opet.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po svemu sudeći, prvo su zakazali oni koji se bave meteo i hidrosistemima.

 

Na osnovu čega to zaključuješ?

 

 

Edit: da pojasnim - najmanje sumnjam za ljude od struke. Oni su sigurno znali i na vreme javili da se približava nevreme, koliki je poplavni talas, u kakvom su stanju nasipi, koliko je civilna zaštita opremljena za poplave. Najlakše je njih optužiti.

 

Mislim da su krivlji oni koji sa tim informacijama ne umeju ili ne žele da urade šta treba. Neko drugi je trebalo da odluči da se popravi nasip, kupe čamci, proglasi uzbuna. A to nisu ljudi koji se bave meteo i hidrosistemima.

Edited by Frile
Link to comment

само да констатујем да се од јутрос министри смењују по ТВ каналима ко на покретној траци... и то по студијима, снимљене изјаве да не помињем...

Link to comment

Ja i dalje imam problem sa matematikom. 5k evakuisano, 2,5k neće da ide. Šta je sa ostatkom do 70k ljudi?

 

70к је ваљда цела општина, која није сва уз Саву. Има ту доста села по бреговима.

 

И, исправка, за Барич сам рекао 13000 становника - требало је 20000 (податак који сам чуо претпрошле године на лицу места).

Edited by расејан
Link to comment

Jel se secate kad su u Italiji osudili one seizmologe sto nisu predvideli zemljotres? E, tako ce i kod nas. 

Jedina razlika sto su nasi na vreme predvideli kisu. Nekoliko dana pre pocetka padavina receno je da ce u sredu i cetvrtak pasti kise otprilike koliko prosecno padne za ceo maj.

Link to comment

Savetnica predsednika Srbije za medije Stanislava Pak Stanković izjavila da u opštini Krupanj ima ljudskih žrtava i da krizni štab nije dorastao situaciji.

 

Ovo će biti mantra u narednim danima. :isuse:

Pretpostavljam da u Krupnju nije SNS na vlasti...

Link to comment

strahota od padavina jeste najavljena

 

Tako je. Svi smo znali nekoliko (ne znam tačno koliko dana pre) da dolaze nenormalne kiše. Verovatno postoji neko ko treba da sabere 2 i 2 i da se barem preventivom bave. Ili barem da se predvidi a, b, c scenario i reakcije lokalnih vlasti i institucijama u datim uslovima. 

Link to comment

Na osnovu čega to zaključuješ?

 

 

Edit: da pojasnim - najmanje sumnjam za ljude od struke. Oni su sigurno znali i na vreme javili da se približava nevreme, koliki je poplavni talas, u kakvom su stanju nasipi, koliko je civilna zaštita opremljena za poplave. Najlakše je njih optužiti.

 

Mislim da su krivlji oni koji sa tim informacijama ne umeju ili ne žele da urade šta treba. Neko drugi je trebalo da odluči da se popravi nasip, kupe čamci, proglasi uzbuna. A to nisu ljudi koji se bave meteo i hidrosistemima.

Nadam se da si pročitao sve.

Uopšte nema zaključka.

Vidim da ti kažeš "oni su sigurno"... Hrabro.

Dakle, nikoga ne optužujem, ovo je jeziva stvar da bi nekoga ja optuživao, samo sam krenuo da razmišljam, onako redom...

Ako već mora zaključak, fukara smo od države, koju decenijama devastiraju oni koji bi morali njome upravljati. Nema sistema, nema procedura, ne zna se ko šta radi.

Link to comment

Savetnica predsednika Srbije za medije Stanislava Pak Stanković izjavila da u opštini Krupanj ima ljudskih žrtava i da krizni štab nije dorastao situaciji.

... tzv. Stanislava Pak još jednom pokazuje da je težak debil i maksimalno antipatični smarač. Koja danas ekipa po Srbiji glumi sposobnost i sikće naokolo, leptejebo. Izjava za izjavom koju čujem/pročitam rezultira snažnom željom da ih sve u paketu morfujem u leminge i provozam cepelinom.

Link to comment

70к је ваљда цела општина, која није сва уз Саву. Има ту доста села по бреговима.

 

И, исправка, за Барич сам рекао 13000 становника - требало је 20000 (податак који сам чуо претпрошле године на лицу места).

 

Obrenovac naselje, po Wiki, 24.500 (2011.)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...