Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Ne kapiram šta hoćes da kažeš?

 

Ono u čemu se grdno zajebao

 

 

Ovo u boldu hocu da kazem. Poenta je sto se zajebao uprkos svim upozorenjima

 

Ne znam sta nije jasno.

Edited by Caligula
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da se razumemo, ne branim Čučkovića ni malo, sranja za kvalitetnu robiju verovatno ima na pretek i pre poplave, ali da je jedini krivac za ovo ludilo - meni se ne čini.

 

 

Ovo nigde nisam ni tvrdio.

Link to comment

Ovo u boldu hocu da kazem. Poenta je sto se zajebao uprkos svim upozorenjima

 

Ne znam sta nije jasno.

Recimo, nije jasno šta bi se desilo da je u 10 uveče krenuo da upozorava da će se biblijska poplava i talas od dva metra sručiti na grad.

Nema šanse da bi iko poverovao da treba hitno da se evakuiše. Pa oni ljudi koji iz dvorišta gledaju kako voda nadolazi - neće da idu.

Objasniti nekom u centru grada da treba da se spakuje i pali jer će Kolubara opet da prelije - mission imposible.

Link to comment

Пази, његово је да објашњава, не да мисли да ли ће га евентуално неко послушати. 

Link to comment

u krajnjem slučaju, ako je znao da je toliko kritično, lako je mogao da kontaktira direktno vučića i medije i da se momentalno pusti u etar neophodnost hitne evakuacije. pa nije obrenovac amazonska džungla.

Link to comment

glede tog poziva na evakuaciju, ozbiljan problem je sto njima mnogi ljudi ne veruju ni ako kazu da je danas ponedeljak. i meni je to nepoverenje, pa i u ovakvim situacijama, potpuno razumljivo. sami su stvorili i ucvrstili takav svoj imidz, ali ne, mislila gospoda zamenicemo stajling, skinuti bedzeve, oprati se malo i to je to. godinama zivimo u drzava-paradrzava sistemu, u kojem je sama drzava cesto nanosila najvise zla sopstvenim gradjanima. sad se ocekuje da namigne neko govedo radikalsko i da ga gradjani slepo slusaju, malo sutra.  

Link to comment

Pomoglo bi i da su insistirali da makar oni koji nece da idu iz Obrenovca odu u neki od solitera, kod prijatelja, poznanika na neki sprat visi od treceg recimo, i da se sklone sa ulica. Vec samo od toga, pa i da ljudi nisu hteli iz Obrenovca, prakticno bi se skoro svi spasili.

Link to comment

Recimo, nije jasno šta bi se desilo da je u 10 uveče krenuo da upozorava da će se biblijska poplava i talas od dva metra sručiti na grad.Nema šanse da bi iko poverovao da treba hitno da se evakuiše. Pa oni ljudi koji iz dvorišta gledaju kako voda nadolazi - neće da idu.Objasniti nekom u centru grada da treba da se spakuje i pali jer će Kolubara opet da prelije - mission imposible.

Ima i ono što je tvitovala ona žena iz Obrenovca, da je već iza ponoći išao predlog da se oglase sirene ali on nije hteo.

 

Kao što je već apsolvirano, za to što narod neće da napušta svoje domove kada mu lokalni begovi narede, nije kriv glupi narod nego lokalni begovi kojima s pravom niko ne veruje ni kada kažu koje je doba dana.

 

Mimo toga, gradonačelnik kome je bujica potopila čitav grad sa kompletnom populacijom ima da fasuje i ježa u bulju i patlidžan u uho i sve ostalo što uz to ide. Sve OK, i milenijumske vode, i objektivne okolnosti i šta ti ja znam. Ali njegov posao je bio da čitave noći bude tamo i apeluje na evakuaciju ili makar penjanje na više spratove, imao je lokalnu televiziju, vatrogasce i gradske službe koji su mogli da pomognu u uzbunjivanju, pa ako ga neko posluša super. Umesto toga on je pravio medijski cirkus, krkao u kafani i raspustio štab. Taman da nema nikakve razlike u posledicama i da bi voda svejedno uradila to što je uradila, njemu se pamti i piše ponašanje tokom tih ključnih sati uoči poplave. Ponašao se kao poslednja fekalija i takav tretman treba i da dobije pošto je stradanje ovog puta malkice preveliko čak i za poslovično krotke Srbe.

Edited by beowl
Link to comment

Umesto toga on je pravio medijski cirkus, krkao u kafani i raspustio štab.

Ovo na osnovu anonimnog fejsbuk statusa?

Kažem, ponavljam, na snimcima od četvrtka ništa ne navodi na takvo 'samo opušteno i u kafanu' ponašanje ni njega ni ovih oko njega, ni službi na terenu, vatrogasaca, etc...

Link to comment

Neka bude da je to sa Fejsa sve izmišljeno, opet imaš gradonačelnika koji je izgubio i grad i stanovništvo a nije se pretrgao da ih uzbuni. Zašto? Zato što ga, zaboga, stanovništvo i ovako i onako ne bi poslušalo. Sad neka izadje pred njih i neka im kaže da narod u Srbiji nema svrhe uzbunjivati jer je svojeglav i ništa ne sluša. Vidim da je to popularan governance method ovih dana, evo i Marić je prešao na tu spiku. Samo neka oni tako korbače narod, pa će da vide šta sve nezahvalna pučina može da uradi kad joj padne roletna.

Link to comment

Nije mi jasno kako je takav narod sa ogromnom većinom izabrao svoje predstavnike. Tada nisu bili glupi i svojeglavi valjda...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Јел на првом клипу на 2:02 у кадру лево Марић? Биће да није ово био оан мен шоу локалног УРС шерифа, већ да су око Обреновца биле  укључене и више инстанце.

Link to comment

Ovo na osnovu anonimnog fejsbuk statusa?

Kažem, ponavljam, na snimcima od četvrtka ništa ne navodi na takvo 'samo opušteno i u kafanu' ponašanje ni njega ni ovih oko njega, ni službi na terenu, vatrogasaca, etc...

 

Kako to mislis anoniman, covek se potpisao imenom i prezimenom. Nije tesko proveriti da li takav zaista postoji.

Link to comment

 

Edit:

U gajbi mi je sad četvoro obrenovčana sa dve različite adrese, starosti od sweet 16 do 86 godina. Svi su čuli sirenu, niko nije ni pomislio da treba da izađe iz kuće dok nije bilo kasno (otprilike 45 min. kasnije). Na stranu što ne bi ni stigli nigde da odu, samo bi se nagomilali na ulicama kad je talas stigao.

 

 

I ja na poslu imam Obrenovčane, sada su evakuisani, kažu da tamo u centru gde žive nije bilo nikave sirene, to je ono što najviše zameraju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...