Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Poltronski i totalitarni diskurs. 1999. all over again.

 

 

 

Psiholog Aleksandra Janković smatra da se u svakoj vanrednoj situaciji i u situacijama opšte uznemirenosti pojavljuju glasine koje se lako prihvataju jer su ljudi manje kritični nego u normalnim okolnostima.
- Glasine šire politički protivnici aktuelne vlasti koji žele da je prikažu kao jedinog krivca za sve što se u zemlji događa, pa i za elementarne nepogode, i koriste ovu situaciju da bi završavali političke obračune, budući da su to obično ljudi nezadovoljni svojom pozicijom ili se plaše sankcija. To je istovremeno pokušaj da se obezvredi poverenje koje je narod ukazao vlasti kada se u ogromnom broju odazvao na pozive da učestvuje u odbrani gradova - kaže naša sagovornica.
Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ništa nije trebalo da bude sklepano juče, već reparirano što se može reparirati a ostalo u delove.

Lazanski je trabunjao minimalno, ako i uopšte. I kad smo kod eksloatacije, šta će se pre pokrvariti 2 amf. koje rade 72h non stop ili 50 sa po 2h rada?

Ove druge. Verovali ili ne. Za masinu je najgore da stoji i ne vrsi funkciju za koju je napravljena. Narocito kada je dugo uskladistena na neadekvatan nacin. Sto je obicno slucaj jer se nema goriva i sl pa stoje bzvz. Nit obucavas ljude, nit koristis masinu.

Link to comment

Evo čuh na TV-u da je Vučić prilikom proglašenja dana žalosti izjavio da je polovina žrtava umrla prirodnom smrću...

 

I prvo pobesnim... Jer mi je tako nešto stvarno neverovatno...

 

A onda razmislim... Prirodna nepogoda kakva nije vidjena hiljadama godina... Izazvala je nevidjenu prirodnu katastrofu koja se prirodno nije mogla predvideti...

 

Onda je sasvim prirodno, da nam PV svojim prirodnim glasom, saopšti da je polovina žrtava preminula prirodnom smrću...

 

Šta god definisali kao "prirodnu smrt"....

Link to comment

Ne bi me začudilo da na kraju bude neki "fenomen" da je istog jutra u Obrenovcu umrlo x ljudi od istovetnog prirodnog uzroka. Mađije neke, šta li...

Link to comment

na ovu sednicu misliš?

http://www.youtube.com/watch?v=YQpm6jUjKw4

 

 

nije iskljuceno da mi se sve pomesalo u glavi. u poslednjih par dana samo ovo pratim i ponasam se kao trudna zena u pms-u™ cas placem cas sam ponosan na humanost forumasa, pa sam onda besan na vlast i i dernjam se na njih najkocijaskijim mogucim recima, pa se nerviram reakcijama nekih forumasa, pa sam opet ponosan na njih i tako u krug.

ali u glavi imam neki drugi snimak, on napolju, prokis'o i doslovno izjavljuje da lesevi plutaju, ali on ne bi sad o tome. to je moja percepcija. i to je bilo na samom pocetku, cini mi se: 15. 16. nemam pojma. uopste vise ne znam sta je ralnost a sta moj trip.

sto je najgore, kada je sada pre par sati, juce pominjao bolesne glave koje sire dezinformacije i prave paniku sa lesevima, zena i ja istovremeno u glas mu vicemo: pa ti si to pre par dana radio idiote bolesni! sada nisam siguran da li smo zajedno odlepili i da li treba da se brinem za svoje psihicko zdravlje, jer to tako kako ga ja imam u glavi ne mogu da nadjem.

ili je to to sto ima na netu, samo se meni mnogo dramaticnije ucinilo.

Link to comment

Jbte ali šta mu uopšte znači to potenciranje prirodnih™ uzroka i razdvajanje žrtava na utopljenike i one druge? Kao, ako bude što manje utopljenika onda će manjem broju ljudi pasti na pamet da nešto bekne protiv vlasti? Šta je uopšte prirodna smrt u poplavi, da li je on zaista toliko neizlečivo bolestan? Pa onda stvarno možemo da očekujemo ili zataškavanje stvarnog broja žrtava ili da Srbija postane prva zemlja u istoriji u kojoj je nekoliko desetina ljudi umrlo prirodnom smrću kada ih je bujica poklopila.

Link to comment

Jbte ali šta mu uopšte znači to potenciranje prirodnih™ uzroka i razdvajanje žrtava na utopljenike i one druge? Kao, ako bude što manje utopljenika onda će manjem broju ljudi pasti na pamet da nešto bekne protiv vlasti? Šta je uopšte prirodna smrt u poplavi, da li je on zaista toliko neizlečivo bolestan? Pa onda stvarno možemo da očekujemo ili zataškavanje stvarnog broja žrtava ili da Srbija postane prva zemlja u istoriji u kojoj je nekoliko desetina ljudi umrlo prirodnom smrću kada ih je bujica poklopila.

I ne samo to. Čovek reče da će obdukcioni nalazi biti transparentno objavljeni za sve mrtve tokom poplave. Valjda da se svi eto javno uvere da on nije kriv jer su umrli prirodnom smrću? Galopirajuće ludilo...........

Link to comment

Stručnjak:

'NA TERENU RADIMO DOBRO, ALI JE LOŠA KOORINACIJA NA VIŠIM RAZINAMA'

Na terenu je bio načelnik Hrvatske gorske službe spašavanja Vinko Prizmić. On nam je rekao da svime rukovode županijski stožeri DUZS-a koji se redovito sastaju i donose odluke: 'Moram reći da mi na terenu izvrsno funkcioniramo, sve službe – od vatrogasaca, policije, vojske i dobrovoljaca, ali osjeti se nedovoljna koordiniranost na višim razinama i odsječenost u komunikaciji.'

 

Političar:

OSTOJIĆ: BILO JE PROPUSTA, ALI O TOME ĆEMO KASNIJE

Razgovarali smo i s ministrom Rankom Ostojićem, neformalnim Vladinim koordinatorom spašavanja. Uoči sastanka državnog stožera DUZS-a u Zagrebu, priznao je da je bilo propusta na terenu, ali kaže da u ovom trenutku najmanje treba razmišljati o tome tko je što pogriješio. 'To ćemo analizirati kasnije, sada moramo pomoći ljudima!'

No očito smatra da je propusta bilo samo na lokalnim razinama pa se prisjetio noći u Gunji. Kaže da je tamo došao oko ponoći, šest sati prije potopa. 'Odbijanje evakuacije u Gunji je situacija u kojoj se traži odgovornost. Ne može se reći da ljudi nisu bili na vrijeme obaviješteni, bio sam tamo i vidio desetke praznih autobusa, ljudi su s megafonom obilazili kuće i tražili ljude da izađu. Siguran sam da nije bilo nijednog stanovnika koji nije znao da se treba povući, ali lokalni čelnici su mogli reagirati i ranije, a ne čekati policiju i posljednji trenutak da mi sve osiguramo', rekao je Ostojić.

Đubrad. Pu.

Link to comment

Pa od čega bi umrli neki starci ili slabo pokretni dok leže sami sklupčani u krevetu u mraku i tišini (ili pak zavijanju i cviljenju životinja) a ledena voda prodirala u kuću nego od straha! Danas je posebno naglašavao tolike prirodne smrti kao da bi svi oni tog dana ionako umrli ...

Link to comment

Evo čuh na TV-u da je Vučić prilikom proglašenja dana žalosti izjavio da je polovina žrtava umrla prirodnom smrću...

 

I prvo pobesnim... Jer mi je tako nešto stvarno neverovatno...

 

A onda razmislim... Prirodna nepogoda kakva nije vidjena hiljadama godina... Izazvala je nevidjenu prirodnu katastrofu koja se prirodno nije mogla predvideti...

 

Onda je sasvim prirodno, da nam PV svojim prirodnim glasom, saopšti da je polovina žrtava preminula prirodnom smrću...

 

Šta god definisali kao "prirodnu smrt"....

 

rekao je ovim recima: "pola ih se utopilo, a pola preminulo"

degenerik.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...