Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Nema više zezanja, ne sme više nigde ništa da se zucne protiv pičkoustog ludaka.

 

Šta bi, palo neko disciplinovanje medija? Će ukidaju Ptičicu?

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije to tako jednostavno. Da si ti major Filipenko i dođu 2 majstora i kažu "evo mi čuli juče za te poplave, pa smo  danas nabrzaka nekako sklepali 2 amfibije, aj da se pomaže Obrenovcu...", da li bi ti stavio potpis i garantovao za ta vozila?

Nedajbože nešto se desi i ode major Filipenko u tri lepe...

 

Nisam pogledao šta trabunja Lazanski, ali slati skelapana vozila u max. hardcore uslove eksploatacije da spašavaju živote je nebuloza kakva ne može da prođe ni u Srbiji.

 

još uvek fale glavni inputi za ozbiljnije prognoze. :(

 

 

Pa ne treba to samoinicijativno da radi major Filipenko nego predsednik vlade/ministar vojni da se obrati načelniku đeneralštaba Filipenku da sklepa sve što se sklepati može, i onda se rade i šalju te amfibije. Ako nisu toliko pouzdane, neka uvek rade u paru i gotovo.

Link to comment

Šta bi, palo neko disciplinovanje medija? Će ukidaju Ptičicu?

 

Nismo još toliko ogrezli. Ali ovaj teleprompter je ubiven.

Link to comment

Nisu baš potrebne milijarde evra da se od 3 amfibije sklopi jedna, ili osposobe reparirana sredstva. Većina tih stvari je i napravljena da radi u nemogućim uslovima, a ne da bude rols rojs. Ali je potebno kupiti makar sredstva za održavanje i da se osposobe, a ne da se baca jer nije "moderno", a u stvari se radi nečija kombina.

Još malo pa neće moći ni da se prebace preko reka, ukoliko ovako nastave

 

Treba puno znanja i sto je moguce manje mastiljanja. Inace ce kao i do sada, kada svi pokraduckaju svoj deo, ostati para za samo jedan semering.

Link to comment

imam u glavi neki prilog na rts-u, mislim da je ono kada je vucic pozivao dobrovoljce da se skupe ispred arene i idu da brane sabac, ali nisam siguran. elem, stoji mi u glavi da je vucic u tom prilogu pomenuo kako lesevi plutaju u obrenovcu, ali ne zeli/moze sada o tome kako ne bi sirio paniku. cini mi se da je tu kritikovao i ljude koji ne zele da napuste svoje domove. ili je to mozda toma bio. u svakom slucaju je neko od njih, tako se bar meni cini, pominjao leseve u obrenovcu.

ne mogu sada nista da nadjem. to je bilo na samom pocetku drame u obrenovcu i pre odbrane sabca.

moze li neko da me demantuje, moguce je da mi se u glavi sve pomesalo ili ev. potvrdi?

Link to comment

Nije to tako jednostavno. Da si ti major Filipenko i dođu 2 majstora i kažu "evo mi čuli juče za te poplave, pa smo  danas nabrzaka nekako sklepali 2 amfibije, aj da se pomaže Obrenovcu...", da li bi ti stavio potpis i garantovao za ta vozila?

Nedajbože nešto se desi i ode major Filipenko u tri lepe...

 

Nisam pogledao šta trabunja Lazanski, ali slati skelapana vozila u max. hardcore uslove eksploatacije da spašavaju živote je nebuloza kakva ne može da prođe ni u Srbiji.

 

još uvek fale glavni inputi za ozbiljnije prognoze. :(

Ništa nije trebalo da bude sklepano juče, već reparirano što se može reparirati a ostalo u delove.

Lazanski je trabunjao minimalno, ako i uopšte. I kad smo kod eksloatacije, šta će se pre pokrvariti 2 amf. koje rade 72h non stop ili 50 sa po 2h rada?

Link to comment

imam u glavi neki prilog na rts-u, mislim da je ono kada je vucic pozivao dobrovoljce da se skupe ispred arene i idu da brane sabac, ali nisam siguran. elem, stoji mi u glavi da je vucic u tom prilogu pomenuo kako lesevi plutaju u obrenovcu, ali ne zeli/moze sada o tome kako ne bi sirio paniku. cini mi se da je tu kritikovao i ljude koji ne zele da napuste svoje domove. ili je to mozda toma bio. u svakom slucaju je neko od njih, tako se bar meni cini, pominjao leseve u obrenovcu.

ne mogu sada nista da nadjem. to je bilo na samom pocetku drame u obrenovcu i pre odbrane sabca.

moze li neko da me demantuje, moguce je da mi se u glavi sve pomesalo ili ev. potvrdi?

 

ja nisam video, ali mi je kolega danas pomenuo isto.

 

 

edit: ima ovde

 

http://www.tanjug.rs/novosti/129185/vucic--sabac-braniti-svim-snagama--poziv-dobrovoljcima.htm

 

 

 

ili bolje, snimak sa RTS, dakle ""Imamo značajne žrtve, o broju i svemu drugom nećemo govoriti dok se sve ne završi. Imamo katastrofalnu kataklizmičnu situaciju u Obrenovcu i veoma tešku u pre svega zapadnoj i centralnoj Srbiji. Ono što nam predstoji je Šabac, koji ćemo da branimo po svaku cenu", rekao je Vučić, napomenuvši da u međuvremenu rastu dalje i Kolubara i Tamnava i Sava."

 

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/1599837/Odbrana+%C5%A0apca,+potrebni+dobrovoljci.html

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment

imam u glavi neki prilog na rts-u, mislim da je ono kada je vucic pozivao dobrovoljce da se skupe ispred arene i idu da brane sabac, ali nisam siguran. elem, stoji mi u glavi da je vucic u tom prilogu pomenuo kako lesevi plutaju u obrenovcu, ali ne zeli/moze sada o tome kako ne bi sirio paniku. cini mi se da je tu kritikovao i ljude koji ne zele da napuste svoje domove. ili je to mozda toma bio. u svakom slucaju je neko od njih, tako se bar meni cini, pominjao leseve u obrenovcu.

ne mogu sada nista da nadjem. to je bilo na samom pocetku drame u obrenovcu i pre odbrane sabca.

moze li neko da me demantuje, moguce je da mi se u glavi sve pomesalo ili ev. potvrdi?

Ser žile se nešto raspričao na tu temu

 

Link to comment

Evo komentar sa Fejsbuka u vezi sa politizacijom situacije u Krupnju, od strane jedne moje poznanice i bivše koleginice, inače rođene Krupanjke :

 

 

Dragi drugari,

Pošto smo svedoci da se ove tragične okolnosti u kojima su se našli Srbija i region zloupotrebljavaju u sve moguće svrhe, želela bih da svoje lično iskustvo podelim sa vama, pošto sam aktivno pratila situaciju u Krupnju od petka ujutru:

Treba da znate da su se ljudi iz fb grupe "krupanj poplave info" angažovali još od četvrtka uveče da prošire vest da je Krupanj jako ugrožen i odsečen od sveta (koliko ja znam samo dve ulice u gradu su imale struju, dva dana su bili su bez vode, bez struje i bez mobilne i fiksne telefonije, radila je samo VIP mreža sa veoma malim brojem korisnika, svi putevi su bili neprohodni). Fotografije katastrofe iz Krupnja koje su ljudi postavili na mrežu, mediji su iskoristili da prikažu razmere tragedije, pri tom ne pominjući da se to dešava u Krupnju. Zahvaljujući mnogim dobrim ljudima iz ove fb grupe, pažnja javnosti je bila privučena na alarmantnu situaciju u Krupnju, i stigao je i prvi helikopter sa neophodnom pomoći - to se sve dešavalo tek u subotu. Verujem da su Krupanjci preživljavali pravi pakao sve to vreme. Pošto radim u jednoj farmaceutskoj kompaniji,u subotu u 13:28 sam uspela da dobijem krizni štab u Krupnju da pitam kakva je situacija sa lekovima i da li šta treba da se urgentno šalje. Dobijam odgovor od direktora doma zdravlja da je bolnica snabdevena kao i apoteke za nekoliko dana i da im se opet javim u ponedeljak ujutru da jave kakve su potrebe za lekovima u narednom periodu. U tom trenutku od njega i saznajem da su uspeli da osposobe most preko Likodre (dr je u tom trenutku bio na mostu) i da je put Zavlaka Krupanj postao prohodan.U međuvremenu naše sjajne komšije Lozničani uspevaju da se probiju u Krupanj iako je deo puta Krupanj Loznica bio zatrpan. Uskoro se poboljšava i mobilni signal, a ljudi su već kretali put Krupnja preko Zavlake svojim automobilima. U toku subote pomoć je polako počela da pristiže i činilo se, uprkos velikoj katastrofi, da je situacija koliko toliko pod kontrolom i u nedelju pre podne.

U međuvremenu pomenuta facebook grupa, koja je pokrenuta sa jasno definisanim ciljem da se POMOGNE ljudima, pretvorila se u međusobnu pljuvačinu lokalnog tipa: ko je koliko humanitarne pomoći dobio/uzeo/oteo i postala poligon za politička i druga prepucavanja. Time je zloupotrebljena dobra namera dečka koji je ovu grupu pokrenuo onda kad je bilo najpotrebnije.

U nedelju popodne BLIC objavljuje kao udarnu vest na svom sajtu da je Krupanj bez lekova, da hara virus i da deca u Dobrom Potoku povraćajuhttp://www.blic.rs/Vesti/Srbija/466248/U-Krupnju-virus-deca-povracaju-lekova-nema-kliziste-odnelo-jos-jednu-zrtvu . Informaciju za Blic daje odbornica SNS-a sa lica mesta. Pošto su tada veze već bile proradile, zovem drugaricu koja je lekar u DZ Krupanj, pričam joj sta piše Blic i opet dobijam informaciju da je stanje redovno, da su deca imala crevnu infekciju i pre poplava, da nema virusa i da je situacija stabilna. Javili su im se ljudi sa mnogih strana da pitaju i ponude pomoć u lekovima i pre i posle ove vesti u Blicu. Blic naravno nije ni proverio navode dotične odbornice kod npr. lekara iz DZ ili farmaceuta, iako su tel. veze tada već uveliko radile.

Gospođa Stanislava Pak Stanković, savetnica za medije preCednika (koji se herojski pojavio sa svitom u Krupnju posle pet dana), juče je izjavila da je situacija u Krupnju katastrofalna i da krizni štab nije bio na nivou zadatka http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=05&dd=19&nav_category=16&nav_id=849941 . Ne želim nikoga ovde da branim, i ne znam da li je gospođa Pak Stankovic toliko sposobna da bi golim rukama odbranila gradić od katastrofalne poplave. Krupanj je uvek bio i ostao jedna od najsiromašnijih opština u Srbiji, da li mislite da ljudi ,čiji su životi i imovina ugroženi, da li mislite da ne bi učinili sve što mogu?! Verujem da su pokušali sve, sa sredstvima kojima su raspolagali. E da, inače, u Krupnju je predsednik opštine iz SPS-a, ne znam koja koalicija je na vlasti.

Meni lično je nepojmljivo da se bavimo političkim obračunima u ovom trenutku. Mi smo okruženi gomilom diletanata koji ovu tragediju koriste za ličnu promociju i ličnu korist - takva nam je i sadašnja vlast. Ne treba da zaboravimo ni one pre njih a ni one od kojih je počelo rasulo krajem prošlog veka – na kraju radi se o više manje istim ljudima – napravili su od nas zatupljene ljude u čijem diskursu pojam lične odgovornosti više ne postoji . O tome koliko su nas moralno i materijalno uništili neću da govorim, svako od nas je osetio na svojoj koži.

Zašto se nisu oglasile sirene u Obrenovcu? Zašto je sa neta skinuta vest u kojoj Mali 16.05. poziva Obrenovčane da ostanu svojim kućama, a posle se plasira informacija da ljudi nisu hteli da se evakuišu? Zašto su Bajina Bašta, Ljubovija, Mali Zvornik, Smederevska Palanka i druga mesta ostavljeni po strani?

Iako sam mislila da sledeću stvar neću morati da objašnjavam, ipak moram da kažem i to da će verovatno neki ljudi iz Krupnja moje ime i prezime povezati sa SPS-om, s obzirom da je moj Roditelj godinama bio jedan od aktivnijih članova ove partije u tom kraju (svoje mišljenje o njegovom angažmanu u toj partiji ja sam njemu saopštila lično, još odavno) – Roditelj je u penziji odavno i nije politički aktivan. Dakle,lični interesi nisu motiv za ovaj post a sve ove informacije daju se lako proveriti. Mislim da ljudi treba da znaju šta se dešava.

Pozdrav svima dobronamernima

 

Link to comment

Jebote stvarno je u pravu bergasa, sad vam je i lazanski megacar :lolol:

Tužna je činjenica da ložanski deluje kao glas razuma (trebalo je da prođeš pored kasarni before and after)

Link to comment

imam u glavi neki prilog na rts-u, mislim da je ono kada je vucic pozivao dobrovoljce da se skupe ispred arene i idu da brane sabac, ali nisam siguran...

 

na ovu sednicu misliš?

http://www.youtube.com/watch?v=YQpm6jUjKw4

 

 

Pa ne treba to samoinicijativno da radi major Filipenko nego predsednik vlade/ministar vojni da se obrati načelniku đeneralštaba Filipenku da sklepa sve što se sklepati može, i onda se rade i šalju te amfibije. Ako nisu toliko pouzdane, neka uvek rade u paru i gotovo.

Tek to neće proći...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...