Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Ekstremni događaji ne mogu se rentabilno post hoc sistematski zapriječiti, to je luksuz za države puuuno bogatije od naših. Važno je propisnim uzbunjivanjem i procedurama spasiti ljude. We're doing fine in that department, ya a little worse, Bosna je strava..

Hrvatska i Vojvodina rade odlicno, problem je sto ostatak Srbije ne kapira kanda da treba malko da se vodi briga i o rekama... Bosna je kataklizma uma, mislim da busmani u Zairu imaju bolju vodoprivredu

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pretrčao je odmah posle izbora 2012. Otprilike iste noći kad su objavljeni rezultati.

 

nije bas tako. taj u tadicevom DSu nije imamo nikakvu ulogu a sa vucicem je drugar odavno.

Link to comment

nije bas tako. taj u tadicevom DSu nije imamo nikakvu ulogu a sa vucicem je drugar odavno.

Da, ali je bio član sve vreme, zar ne?

 

Dres je promenio tek posle izbora. Ne sećam se da se nešto trtio time da je SNS-ovac, pre pada Klunija.

 

Možda i grešim, krhko je moje pamćenje, ali, nešto mi je tako ostalo u sećanju.

Link to comment

Da, ali je bio član sve vreme, zar ne?

 

Dres je promenio tek posle izbora. Ne sećam se da se nešto trtio time da je SNS-ovac, pre pada Klunija.

 

Možda i grešim, krhko je moje pamćenje, ali, nešto mi je tako ostalo u sećanju.

nije se trtio, samo je osvanuo.

Link to comment

Ekstremni događaji ne mogu se rentabilno post hoc sistematski zapriječiti, to je luksuz za države puuuno bogatije od naših. Važno je propisnim uzbunjivanjem i procedurama spasiti ljude. We're doing fine in that department, ya a little worse, Bosna je strava..

 

Pitanje je upravo da li se ekstremni dogadjaji definisu ad hoc ili ex ante. Tj. da li se mere po posledicama ili po nekom objektivnom pokazatelju?

Ex post moze svasta da se opravda.

 

Da, jeste bio nezapamceni monsun. Da li je moralo ovako da bude? To ne znamo.

 

Kada pricas o luksuzu, da li imas neku cost-benefit analizu ili spekulises?

Link to comment

nudio se djidu kao njegov novi licni tom hagen ali ga je ovaj otkacio. ideja sveza ko underwear brace galager - new labour :facepalm:

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

nije bas tako. taj u tadicevom DSu nije imamo nikakvu ulogu a sa vucicem je drugar odavno.

On je čovek kome tadić nije dao da priđe dsu na kilometar. Terao je ljude da briš vesićev telefon iz kontakata...

 

Odavno on nije imao nikakve veze sa ds. Malo pomagao djilasu kao što je pomenuto, ali je posle curenja ovog pisam oko socijaldemokratije digao ruke potpuno

Link to comment

Isto sam mislio i ja, prvog dana sranja. Sada, teško. Veruj mi, kako vreme protiče i kako ljudi neposrednije dolaze u kontakt sa raseljenim ljudima, pričama sa terena, snimcima, raspoloženje se polako menja...

Daj Boze da si u pravu. Ja se samo plasim da je taj direktan kontakt mnogo manje zastupljen nego direktna izlozenost medijima. Dosta puta smo se nadali da ce veliki dogadjaji da otvore ljudima oci pa nista.

 

Moram samo da kazem da mi je malo bljak ovo razvlacenje Biljane Srbljanovic. Napisala je besosecajnu glupost ali sada odjednom na talasu svenarodnog jedinstva se pronalaze "neprijatelji" koje valja uvaljati u katran i perje.

Link to comment

problem sa biki je sto se tura da neshto kaze chak i kad nema pojma. mislim, mogla je da ne pomene saosecanje i plivanje i samo da ukaze na taj paradajz i shta. mislim, i ja se po ceo dan bavim stvarima koje su meni interesantne i josh se nisam izvinjavala zbog toga. nije mi ni palo na pamet. mislim, izvinte sto sam bezosecajna, sad cu da ugrejem obrok u mikrovalnoj. mislim, helou <_<

 

ajde da se manemo nje. ima ona valjda i neke svoje probleme, hajde da poverujemo u to -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Pitanje je upravo da li se ekstremni dogadjaji definisu ad hoc ili ex ante. Tj. da li se mere po posledicama ili po nekom objektivnom pokazatelju?

Ex post moze svasta da se opravda.

 

Da, jeste bio nezapamceni monsun. Da li je moralo ovako da bude? To ne znamo.

 

Kada pricas o luksuzu, da li imas neku cost-benefit analizu ili spekulises?

Pa špekulišem. Realno, jedino fulproof riješenje je regulacija Save od Zagreba do ušća, ali čak i to ne garantira ništa za budućnost budući da su Nino i Ninja i sve ostalo ekstremizirali cijelu atmosferu. Na kraju bi mogla regulirana Sava napraviti isto sranje ko Vltava. Ili potencijalno, Seine.

Link to comment

On je čovek kome tadić nije dao da priđe dsu na kilometar. Terao je ljude da briš vesićev telefon iz kontakata...

 

Odavno on nije imao nikakve veze sa ds. Malo pomagao djilasu kao što je pomenuto, ali je posle curenja ovog pisam oko socijaldemokratije digao ruke potpuno

Bio u MO kad je Tadic "savetnik Ministra odbrane SCG Borisa Tadića za budžet i finansije (2003–2004) "

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...