Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Tužili NN lice jer nisu bili upozoreni o dolasku poplavnog talasa

N. Božović | 09. 06. 2014. - 17:53h | Foto: N. Božović | Komentara: 3 .

Stanovnici kraljevačkog naselja Grdica podneli su Osnovnom sudu u Kraljevu tužbu protiv NN lica zato što nisu bili obavešteni o dolasku poplavnog talasa i štete koju im je nanela Zapadna Morava.

 

Predsednik mesne zajednice Grdica Rade Erac, rekao je da je peticiju potpisalo 325 meštana naselja, gde je inače poplavljeno oko 750 domaćinstava.

 

 

Oni traže utvrđivanje krivične odgovornosti zbog toga što nisu upozoreni na poplavni talas koji je za 15 minuta minuta napravio ogromnu štetu meštanima.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/472167/Tuzili-NN-lice-jer-nisu-bili-upozoreni-o-dolasku-poplavnog-talasa

 

Koliko sam ja, ovako nestručan, uspeo da razaznam "šizele" su prebačene u nadležnost Sektora za vanredne situacije pri MUP-u nad kojim lokalne samouprave nemaju nikakvu komandu.

Sama linija komande u MUP-u je vrlo centralizovana. Tako da i ne treba kriviti nekog u Beogradu što na osnovu dostupnih informacija sa terena nije zaključio da treba da svira sirena u Kraljevu, Paraćinu ili već gde.

Kriv je sam centralizovani sistem, koga ni jedna vlast u poslednjih 20 godina nije dovela u pitanje.

 

Generalno, u većini gradova poplava nije mogla da se spreči, ali da su pravovremeno izvršene evakuacije suterena i prizemnih objekata šteta bi bila drastično manja.

 

Za dva sata ljudi mogu da izvuku mnogo toga.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neka me neko ispravi (od Šapčana) ali Šabac nije bio poplavljen (da li zbog dobre odbrane ili zato što je uzvodno popustio nasip ne znam),

 

Sabac nije poplavljen. Centru nije ni pretila nikakva opasnost. Ugrozena su bila sela Drenovac, Pricinovic, Misar, Orasac, Mrdjenovac, itd i delovi grada Triangla, Kamicak, deo oko kanala, Zorka...

Meni nije jasno zasto su bacani onoliki dzakovi po nasipu na starom gradu, al' ajde... verovatno je i to deo cirkusa.

 

 

podzemne vode koje divljaju svake godine, divljaju i ove, možda malo jače,

 
Malo jace. Na primer, na misarskom brdu (iako je brdo u pitanju) sa jedne njive (gde je do bombardovanja bio predajnika Radio Sapca) voda je izlazila cak i na put i isla u kanal sa druge strane.
 
 

Dobrava se izlila gde se svake godine izliva

Tamo imam plac. Dobrava je nekad prolazila iza mog placa ali je sad preusmerena. Moj cale ne pamti ovoliku Dobravu. Po prici zna da je sezdesetih Dobrava bila tolika da je pretila da se izlije na put ka Obrenovcu, tada je tekla pored puta. Sada je veca nego tad, posto je sad prepunila i staro i novo korito - prepunila i izlila.

 
Podzemne vode su bile velike. Na primer, kod jednog lika je bunar bio do vrha pun, voda je pomalo i izlazila napolje, a covek je na pola uzbrdice.

 

moji kažu da se Dumača uopšte nije izlila. 

 
Koliko ja znam, nije
 

Komaraca ima kao i svake godine (previše), šta je razlog svemu ovome? 

 
Pocetkom prosle nedelje je u mom ulazu bilo bas puno komaraca. Prskali su i kod mene ih nema. Na placu ih ima... Naravno, razlog je to sto ima puno bara.
 

Ima li nekih naznaka čemu ova šarada?

 

Kako cemu? SNS vec dve godine pokusava na sve nacine da srusi lokalnu vlast. 

Link to comment

meni se najmanje u svemu dopada sto oni zele apsolutnu vlast, svuda. to ni zvalavi milosevic nije pokusavao nakon onih sranja sa beogradom. sledeci korak je da se ukinu lokalni i pokrajinski izbori, pa da radikali delegiraju upravnike iz rep vlasti koji ce upravljati lokalima. tek ce da nam bude zao.

Link to comment

Sabac nije poplavljen. Centru nije ni pretila nikakva opasnost. Ugrozena su bila sela Drenovac, Pricinovic, Misar, Orasac, Mrdjenovac, itd i delovi grada Triangla, Kamicak, deo oko kanala, Zorka...

Meni nije jasno zasto su bacani onoliki dzakovi po nasipu na starom gradu, al' ajde... verovatno je i to deo cirkusa.

 

 

 
Malo jace. Na primer, na misarskom brdu (iako je brdo u pitanju) sa jedne njive (gde je do bombardovanja bio predajnika Radio Sapca) voda je izlazila cak i na put i isla u kanal sa druge strane.
 
 

Tamo imam plac. Dobrava je nekad prolazila iza mog placa ali je sad preusmerena. Moj cale ne pamti ovoliku Dobravu. Po prici zna da je sezdesetih Dobrava bila tolika da je pretila da se izlije na put ka Obrenovcu, tada je tekla pored puta. Sada je veca nego tad, posto je sad prepunila i staro i novo korito - prepunila i izlila.

 
Podzemne vode su bile velike. Na primer, kod jednog lika je bunar bio do vrha pun, voda je pomalo i izlazila napolje, a covek je na pola uzbrdice.

 

 
Koliko ja znam, nije
 
 
Pocetkom prosle nedelje je u mom ulazu bilo bas puno komaraca. Prskali su i kod mene ih nema. Na placu ih ima... Naravno, razlog je to sto ima puno bara.
 
 

 

Kako cemu? SNS vec dve godine pokusava na sve nacine da srusi lokalnu vlast. 

 

 

Znači samo za Dobravu sam pogrešila.

Kapiram da je rušenje lokalne vlasti cilj, ali sad je već besmisleno. 

Da su ukinuli vanrednu situaciju i u kampanju ušli sa pričom kako su odbranili™ grad uprkos "lošem Miloševiću i njegovim prilepcima" imalo bi smisla, ovako mi deluje kao jako glup pokušaj, u rangu cenzure na internetu. 

Šapčani vide šta se dešava (moj nereprezentativni uzorak tako govori) teško da njima tu priču mogu prodati.

Ovo mora imati neku jaču pozadinu.

Šabac kao mesto gde će da se objavi konačna pobeda™.

(Ili Šabac kao mesto početka Vučićevih poraza) 

Link to comment

Da su ukinuli vanrednu situaciju i u kampanju ušli sa pričom kako su odbranili™ grad uprkos "lošem Miloševiću i njegovim prilepcima" imalo bi smisla, ovako mi deluje kao jako glup pokušaj, u rangu cenzure na internetu. 

 

Koju kampanju? Daleko je 2016. ;)

Mislim, zaboravljas da se sa druge strane nalazi 1 DuPe. Realnije mi je da SNS ostane bez odbornika nego da dodje do vanrednih izbora.

Link to comment

Koju kampanju? Daleko je 2016. ;)

Mislim, zaboravljas da se sa druge strane nalazi 1 DuPe. Realnije mi je da SNS ostane bez odbornika nego da dodje do vanrednih izbora.

 

Tek mi sad ništa nije jasno.

Šta planiraju, do drže situaciju vanrednom zauvek? Ide suša, pa kišna jesen, zima uz neočekivano veliki sneg...

Luda kuća.

Link to comment

SNS je taj koji drzi vanrednu situaciju. Bez nje ne bi ni Birmancevicev stab mogao raditi. Oni plase ljude i pustaju vesti kako prete zaraze. Grad ih demantuje i danima vec trazi od Vlade da ukine vanrednu situaciju.

 

Sto se tice odnosa snaga na lokalu, DuPe ima komotnu vecinu i, ako sam dobro video na tv-u, ove nedelje ce izabrati novog gradonacelnika a kandidat je bivsi poslanik ZZS-a Zelenovic.

 

SNS je u ovom kratkom periodu pokazao kakav ima stav o postovanju zakona, tako da sam dosao u situaciju da po prvi put navijam za DuPe-a

Link to comment

Zar to nije rekao za Obrenovac?

Neka me neko ispravi (od Šapčana) ali Šabac nije bio poplavljen (da li zbog dobre odbrane ili zato što je uzvodno popustio nasip ne znam), podzemne vode koje divljaju svake godine, divljaju i ove, možda malo jače, Dobrava se izlila gde se svake godine izliva, moji kažu da se Dumača uopšte nije izlila. Komaraca ima kao i svake godine (previše), šta je razlog svemu ovome? 

Ima li nekih naznaka čemu ova šarada?

 

Na Sabac se izlila SNS, to je ukratko citava prica.

Link to comment

@ sapcani

 

Zelenovic bi onaj cika koga se vuklo za rukav da se neko zaposli u skolama. Posle sam mu izgubio trag sve do sad, ali sam cuo da je, naravno, prosetao jos par poslova.

Link to comment

Ne znam da li opisujes ovog, uglavnom ovaj lik je novi gradonacelnik

 

 

http://www.otvoreniparlament.rs/politicari/nebojsa-zelenovic/
 

Nebojša Zelenović

Nebojsa-Zelenovic-175x130.jpg
 
Rođen je 15. juna 1975. godine u Šapcu.
Po zanimanju je diplomirani pravnik.
Radno iskustvo: 2003 – 2009 iskustvo u prosveti
2009 – 2010 Lokalna samouprava, Načelnik odeljenja za društvene delatnosti i privredu
2011 – 2012 Direktor filijale za mačvanski okrug Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje
Koordinator Radne grupe za promociju i prevenciju javnog zdravlja grada Šapca.
Bio je član Glavnog odbora Demokratske stranke.
Početkom 2013. godine napustio je Demokratsku stranku i pristupio novoj poslaničkoj grupi Zajedno za Srbiju.
Narodni poslanik u sazivu 2012-2014.
Govori engleski i ruski.
Oženjen, otac troje dece.
Edited by ficfiric
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...