Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

ok, vidim da nisam bio sasvim fer. ali i dalje se ne slažem ni da je svaki post na temi obračun sa političkim neistomišljenicima niti da je uporedivo sa korišćenjem krize od strane vlasti. treba razdvojiti legitimnu kritiku od nelegitimne.

 

Prije svega da se izvinim sto sam napisao rijec odvratno, a primjerenija je "ruzno". Ipak ste vi moji virtuelni drugari.

 

Smetalo mi je malo sto je topik nepregledan zbog politike i druga stvar koju je bergasa fino objasnio. U svakom postu mi se cinilo da hranite vlast kofom govana posle bilo kog poteza (npr. ako vlast ne pise i ne pomaze Paracinu to je zato sto je tamo opozicija na vlasti, ali ako pomogne i posalje dobrovoljce to je zbog toga sto koristi katastrofu da smijeni lokalnu vlast).

 

Odoh nazad u kavez (pdf sport)...

 

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

kul je što Lazanski postavlja razna bitna pitanja, i mene sve to zanima, ali ja bih voleo da vidim tekst novinara koji odgovara na ta pitanja (npr da li postoje planovi uređenja vodotokova, da li država ima strategiju za elementarne nepogode, koliko civilna zaštita ima čamaca i gde su nestali itd.). ovako ispada tekst samo jedan rant koji je mogao da napiše bilo ko ko vidi da reakcija države nije adekvatna a sluti da to nije isključiva posledica dimenzija nepogode, uz zdravu dozu pretresanja njemu mile teme o reformama u vojsci.

Link to comment

kul je što Lazanski postavlja razna bitna pitanja, i mene sve to zanima, ali ja bih voleo da vidim tekst novinara koji odgovara na ta pitanja (npr da li postoje planovi uređenja vodotokova, da li država ima strategiju za elementarne nepogode, koliko civilna zaštita ima čamaca i gde su nestali itd.). ovako ispada tekst samo jedan rant koji je mogao da napiše bilo ko ko vidi da reakcija države nije adekvatna a sluti da to nije isključiva posledica dimenzija nepogode, uz zdravu dozu pretresanja njemu mile teme o reformama u vojsci.

Činjenica da je vojska spala na 6 transportnih helikoptera, te da nema dovoljan broj čamaca za spasavanje ili jebenih lopata je sramna i poražavajuća. Nema opravdanja za takvo stanje u vojsci i za to je odgovoran, dobrim delom i bivši ministar odbrane (olako zaboravljamo kako je veliki vođa započeo uzlet koji, nažalost, još traje)

Edited by Mostly harmless
Link to comment

Prije svega da se izvinim sto sam napisao rijec odvratno, a primjerenija je "ruzno". Ipak ste vi moji virtuelni drugari.

 

Smetalo mi je malo sto je topik nepregledan zbog politike i druga stvar koju je bergasa fino objasnio. U svakom postu mi se cinilo da hranite vlast kofom govana posle bilo kog poteza (npr. ako vlast ne pise i ne pomaze Paracinu to je zato sto je tamo opozicija na vlasti, ali ako pomogne i posalje dobrovoljce to je zbog toga sto koristi katastrofu da smijeni lokalnu vlast).

 

Odoh nazad u kavez (pdf sport)...

slažem se, ja sam isto to zamerio i onom tekstu "ne bi vas više zadržavali" ili kako već.

bergasa je dobro posredovao, mislim da svi možemo da se složimo da ne treba ni ćutati o politici (na ovoj temi!) dok gori Hilandar traju poplave ali ni podlezati baš svakom porivu da se heroju iz Feketića učita neka nepodopština.

Link to comment

Deluje usklađeno sa ovim večerašnjim nastupom na RTS, koji mu je verovatno takođe bio poslednji.

 

cim neko skonta da je uploadovano na jutjub nek okeci ovde

Link to comment

prvo je pomešao 2. i 3. misiju vojske, onda se čudio što je proglašena vanredna situacija a ne vanredno stanje (zato što vremenske nepogode odgovaraju ovom prvom), pa onda zašto vojska poziva dobrovoljce a ne naređuje mobilizaciju (zato što se za ovu vrstu mobilizacije mora plaćati dnevnica), itd.

 

fulao je mnogo, ali je na kraju nekako uspeo da ubode poentu - vojska je kurton za ono što su šire potrebe društva.

Link to comment

prvo je pomešao 2. i 3. misiju vojske, onda se čudio što je proglašena vanredna situacija a ne vanredno stanje (zato što vremenske nepogode odgovaraju ovom prvom), pa onda zašto vojska poziva dobrovoljce a ne naređuje mobilizaciju (zato što se za ovu vrstu mobilizacije mora plaćati dnevnica), itd.

 

fulao je mnogo, ali je na kraju nekako uspeo da ubode poentu - vojska je kurton za ono što su šire potrebe društva.

dajte bre, a njih je kao bolelo za dnevnice onoliko ikad?

 

ne verujem da ce ishta da fale dlake s glave lazanskom. mi cemo samo da udjemo (opet) u fazu da svako pricha shta hoce i da sve moze, samo dok glavni skapira da mu to zapravo ne shkodi uopshte. vec smo sve ovo radili, samo iz druge oblasti <_<

Link to comment

Činjenica da je vojska spala na 6 transportnih helikoptera, te da nema dovoljan broj čamaca za spasavanje ili jebenih lopata je sramna i poražavajuća. Nema opravdanja za takvo stanje u vojsci i za to je odgovoran, dobrim delom i bivši ministar odbrane (olako zaboravljamo kako je veliki vođa započeo uzlet koji, nažalost, još traje)

sasvim moguće, ja slabo šta znam o tome.

 

mene samo zanima da li je ovo situacija u kojoj je sasvim relevantno potezati temu vojske: ako se ne varam, vojska obično u ovakvim kriznim situacijama pomaže civilnim službama--zar nije onda glavna tema civilna zaštita? hoću reći, bilo bi dobro da vojska ima više kapaciteta, ali relevantnije je pitanje zašto kapaciteti civilnih službi nisu više dorasli ovakvoj situaciji. analogija: npr. kod gašenja velikih šumskih požara mogli bismo da se pitamo što vojska nije u stanju da pomogne i da dovodimo u pitanje njeno restrukturiranje, ali bitnije pitanje bi bilo zašto Srbijašume ili ko već nema upotrebljive kanadere. možda grešim, nek me isprave oni koji se bolje razumeju.

Edited by malkin
Link to comment

Ja mislim da se ovi nasi sad samo tako oblizuju nad najavljenih milijardu evra od evropske unije.

 

A u medjuvremenu, lepo sto je francuski ambasador nabrojio gde su francuski timovi.

Link to comment

Ne znam zašto bi to Lazanskom bilo zadnje, to je njegova standardna priča. On bi da VS ima i S800, i Kamova 79, i Su 65, 10 eskadrila barem, i tako dalje.. Pa koliko košta da košta, mora da se ima.

Link to comment

Ne znam zašto bi to Lazanskom bilo zadnje, to je njegova standardna priča. On bi da VS ima i S800, i Kamova 79, i Su 65, 10 eskadrila barem, i tako dalje.. Pa koliko košta da košta, mora da se ima.

 

Ma taj deo je njegov standardni trip, ja licno sam preko toga samo preletela, ali ono o tome da se ne zna jel imamo strategiju za borbu protiv poplava, i da nije siguran da cemo sledece godine imati bolju pripremu je nesto sto se ne vidja ovih dana po medijima kod nas.

Link to comment

nije to samo njegov trip, to je i kritika zdesna. Lazanski piše a Fajgelj i Glišić klimaju glavom dok čitaju.

opet, to ne znači da tu nema dobrih pitanja i da je korisno da se čuju makar i sa te strane.

Edited by malkin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...