Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo jedna stvar u vezi sa Obrenovcem. Za Obranovac, kao i za ceo grad, su paralelno nadležni i gradski i opštinski štab.I prilično je nejasno ko je nadležan za šta. 

Link to comment

Samo jedna stvar u vezi sa Obrenovcem. Za Obranovac, kao i za ceo grad, su paralelno nadležni i gradski i opštinski štab.I prilično je nejasno ko je nadležan za šta.

 

znači, nije nadležan niko.

Link to comment

Sa fb-a jednog ZZS-ovca

 

 

 

General Diković zaslužuje bistu u centru grada, sjajnom komandom svojim trupama i narodom učinio je veliku stvar ali je i izgovorio: " ne znam zašto se pravi ovakav haos po gradu, ja bih ovo sa svojih 400 ljudi rešio sam ". Bio prisutan.
Link to comment

sad mi rekose u pirotu, da su jedino oni poslali pomoc u paracin i da je paunovic zvao da se zahvali. to je ta sns demokratija.

Mladenovac je slao danas pomoć u Paraćin takođe.

Saša Paunović je u DS i jedan je od većih careva, ne samo u stranci već i među političarima.

Nema šanse da su njega hteli da tuku, on je vrlo popularan među svojim sugrađanima.

Link to comment

 

Mali: Građani Obrenovca da ne napuštaju domove

Danas – 16. maj 2014. 08:06

Beograd - Gradonačelnik Beograda Siniša Mali apelovao je danas na građane Obrenovca, gde je situacije kritična zbog poplava, da ne napuštaju svoje domove.

"Mole se građani Obrenovca da ne napuštaju svoje domove i da se za sve potrebne informacije obrate Operativnom centru Uprave za vanredne situacije grada Beograda na broj 1985", navodi se u saopštenju gradonačelnika. Jutros oko pet sati u Obrenovcu oglasile su se sirene za uzbunu zbog opasnosti od poplava. Ministar energetike Aleksandar Antić izjavio je sinoć prilikom posete Termoelektrani "Nikola Tesla" (TENT) u Obrenovcu da je elektroenergetski sistem Srbije stabilan, i da je cilj ministarstva i Elektroprivrede Srbije (EPS) da očuvaju takvo stanje. Ministar energetike je posetio TENT zajedno sa vršiocem dužnisti direktora EPS-a Aleksandrom Obradovićem, direktorom TENT-a Čedomirom Ponoćkom i direktorom rudarskog basena "Kolubara" Dušanom Mrakićem. Antić je naveo da je najkritičnije na području Lazarevca, Loznice, Paraćina, Valjeva, da se tokom noći situacija pogoršala u Smeredevskoj Palanci, i da ukupno oko 115.000 kupaca nema električnu energiju zbog poplava. Antić je naglasio da je u proizvodnji najveći problem nastao zbog prekida proizvodnje u RB "Kolubara" i prekida dovoza uglja u TENT, te je sada snaga najveće termoelektrane umanjena za oko 20 do 30 odsto. Prvi čovek EPS-a Aleksandar Obradović objasnio je da zaliha uglja u TENT-u ima dovoljno za 15 dana proizvodnje, te da se čini sve kako bi kopovi u Kolubari što pre bili osposobljeni za rad. "Zavisno od situacije tokom narednih dana uradićemo planove za proizvodnju i reagovanje, a svi krizni štabovi i dalje rade danonoćno", rekao je Obradović i naglasio da se kupci isključuju zbog bezbednosti i očuvanja života. Ministar energetike Antić zahvalio se zaposlenima u "Elektroprivredi Srbije" koji, kako je naveo, svojim znanjem i stručnošću održavaju veliki sistem, i istakao da Minisarstvo energetike i rudarstva pruža svu neophodnu pomoć i podršku.

Link

Link to comment

znam da je nepopularno pitanje u ovakvom momentu, ali koliko cemo mi u buducnosti da najebemo zbog ovoga? OK, sada je najvaznije spasiti ljude, pa tek onda treba misliti o ekonomiji, ali cini mi se sve da ce slika Srbije izgledati daleko gore nego sto su zamisljali i najveci pesimisti :(

 

stvarno, ima li neko i pribliznu procenu kako ce izgledati realni gubici koje ce Srbija da pretrpi i kako ce se to sanirati? :(

Link to comment

Realni gubitak je gubljenje privida o bilo kakvoj samostalnosti. Vučić je i ono malo samostalnosti izgubio i sada ćemo igrati kako nam drugi sviraju. Nije da to nismo znali, ali ovog puta će se to ogoliti.

Link to comment

Ne kapiram šta hoćes da kažeš?

 

Ovde se vidi da taj je taj njegov štab svestan poplave 'na pragu' kao takve, evakuišu najugroženija sela (simptomatično - niko neće da napušta kuće), imaju već organizovan prihvat za par hiljada ljudi za sutra ujutru, jer misle da je to još jedna od poplava koje u Obrenovcu nisu tako retke.

 

Ono u čemu se grdno zajebao je procena obima poplave i vremena potrebnog za evakuaciju (8 ujutru, a u 6 je već bilo ćao zdravo), ali ruku na srce teško je mogao da predvidi ovoliku količinu vode, vidi samo koliko je gradova u manjoj ili većoj meri razvaljeno poplavama (jesu ovi lovočuvari čini mi se još u četvrtak rekli da nisu videli ovoliku vodu nikad, al' opet).

 

Ovo što se skače na Šabac i SM je posledica samo haosa u Obrenovcu - da toga nije bilo, ne bi bilo ni dobrovoljaca na svim stranama koji sad pune džakove i slažu nasipe i tamo gde nisu neophodni ni u najavi (hint: Sava sa novobeogradske strane).

 

Ne kažem da se (i on i štab mu) ne mogu kriviti za propuste, ali ovo da je bio u fazonu "boli me kurac, ajmo u kafanu" - ne stoji. On je mešavina Dinkića i Palme, najviše voli da se ogrebe za lovu, ali i da tu lovu usmeri na stvari u gradu. Ekipa iz štaba je mostly iskusna na tim pozicijama, možda su se malo zarotirali po smeni vlasti, ali znaju šta rade (iako je sad lako reći da su dunsteri bez mozga).

 

However, očekujem da ga sad siluju ježom u bulju, da ga Vrhovni lično prikuje dugačkim ekserima za skiju helikoptera i da ga provoza po svim ugroženim područjima, te da preuzmu vlast i u razvalinama Obrenovca.

Moj tip: novi predsednik opstine će biti Mića kafedžija, trenutni direktor Kolubare. SNS je na lokalnim uzeo za dlaku manje glasova da sam oformi vlast, a onda ga DS, grupa gradjana izrasla iz DS i URS izjebu i koalirajutm.

Došla maca na vratanca.

 

Da se razumemo, ne branim Čučkovića ni malo, sranja za kvalitetnu robiju verovatno ima na pretek i pre poplave, ali da je jedini krivac za ovo ludilo - meni se ne čini.

 

Edit:

U gajbi mi je sad četvoro obrenovčana sa dve različite adrese, starosti od sweet 16 do 86 godina. Svi su čuli sirenu, niko nije ni pomislio da treba da izađe iz kuće dok nije bilo kasno (otprilike 45 min. kasnije). Na stranu što ne bi ni stigli nigde da odu, samo bi se nagomilali na ulicama kad je talas stigao.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...