Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

par detalja na brzinu

 

ko je u mogucnosti, neka nosi stvari u ove dalje centre. recimo, u supljoj steni su porodice, a volontera je malo. isto vazi i za sportski centar u lazarevcu, batajnicu itd.

 

stvari: pored svega ovog sto smo pominjali, produzni kablovi, sto duzi, idealno sa tri max pet uticnica. punjaci za mobilne, stari mobilni telefoni sa pripejd karticama, internet stikovi, kompovi, baterije obicnd, tranzistori, baterijske lampe.

 

olovke, sveske, blokovi i za starije. museme, posteljina, plasticni tanjiri i pribor za jelo, case, selotejpi, lepljive trake, alu folija, kese za smece. cigarete se u principu ne daju, ali pitajte volontere i samo njima ostavljajte. isto vazi i za ketlere, kuvala i slicno.

 

u ove centre gde su stari, moze da se nosi vuna za pletenje, vez i slicno, sah, karte i tako to. gumene papuce da imaju za toalet i tusiranje, obicne papuce svih brojeva.

 

koliko znam, u prihvatilistima ostaju oni koji nemaju gde. sutra bi trebalo da se prave rasporedi ko gde ide, ucestvovace unicef, crveni krst itd i trebalo bi da se porodice prebace u privremeni smestaj, stari verovatno po domovima gde ima mesta, pa ce verovatno biti jednostavnije za organizaciju.

Link to comment

tvitujte SOLIDARITY, not charity! #SerbiaFloods #SerbiaNeedsHelp pic.twitter.com/8fwKei0MaM

gde god mislite da bi bilo od pomoci.

 

malopre sam to uradio na @djokernole

valjda ce biti nekog odziva.

Link to comment

u francuskoj skoli u kablarskoj 31 od sutra se takodje prikuplja pomoc.

 

u dom za stare na bezanijskoj kosi je veceras smesteno oko 300 starih iz doma penzionera u obrenovcu. sutra ce sigurno biti potrebni volonteri, kao i potrepstine za stare (pelene, papuce, ves, carape, kreme itd), a i volonteri da pomognu u razvrstavanju i drugoj pomoci.

 

u areni ima takodje dosta starijih, ali i dece, sutra ce verovatno dosta ljudi tamo upucivati, pa treba i tamo odlaziti.

Link to comment

Malopre smo stigli, kod Gazele se radilo punom parom mada pomalo neorganizovano. Potrošili smo sav pesak koji smo imali pa smo posle formirali lanac da se džakovi prebacuju do nasipa. SVE me boli, i ruke i noge i leđa!

Jako puno mladog sveta, rade kao ludi! Dobra je stvar kad se ta energija i snaga usmere na korisnu stvar, nadam se da će mlade patriote pronaći svoju svrhu na radnim akcijama na obnovi zemlje nakon poplave.

 

Sava deluje ok ali je primetno brza, ne verujem da će noćas/sutra biti problematična.

 

Idem da spavam, ustajem u pola 7 da idem na posao a popodne ću videti gde sam još potrebna.

Link to comment

drustvo, sutra cu raditi jos jednu akciju sakupljanja pomoci za ova obliznja mesta po Sumadiji

iako govorim da je flasirana voda najpotrebnija, dosta srednjoskolaca ce izgleda doneti odecu

iz Svilajnca dobijam info da odece imaju i previse, a i da su ok sa paketima i da slobodno preusmerim pomoc na druga mesta

Smed. Palanka ce biti prioritet.. koliko sam upucen, njima je najbitnija voda za pice, mleko, sredstva za higijenu i hrana za bebe

gde onda da saljem odecu ako i oni jave da je imaju u dovoljnom broju, jer za sada ne dobijam informaciju da im je toliko potrebna? u kakvom je stanju Paracin?
ili je bolja solucija da se posalje za Kragujevac pa da oni odatle razvrstaju?

Edited by Have_Fun
Link to comment

paracin, ljudi, opet, saljite, vozite, vode nema, kad je ima, blatnjava je. higijenska sredstva

maločas sam zvao ove iz UNSa. poslušajte kingmejker. moja ponuda da vozim, stoji. sam se javite.

Link to comment

maločas sam zvao ove iz UNSa. poslušajte kingmejker. moja ponuda da vozim, stoji. sam se javite.

Krecemo za palanku uskoro da vozimo pomoc tamo pa cemo za paracin

 

Javljajte sta im je najbitnije da pakujemo i saljemo

 

Sent from my Galagzy S2plas usin' Tapatalk

Link to comment

Paraćinu sredstva za dezinfekciju i pijaća voda. Juče kad su moji vozili tamo pomoć kažu ne pitaj koliki red ljudi koji stoje za 1 FLAŠU vode :(

Link to comment

Paraćinu sredstva za dezinfekciju i pijaća voda. Juče kad su moji vozili tamo pomoć kažu ne pitaj koliki red ljudi koji stoje za 1 FLAŠU vode :(

Ok Valk

Hvala

 

Picim sad za smed palanku nadam se da cu kroz sat vremena krenuti posle za paracin

 

Pisite ovde praticu preko moba

 

Mogu samo po ovom krugu da baratam

Svilajnac je ok njima sam nosio i u stalnom kontaktu

Dakle javljajte mi za jagodinu paracin cupriju itd

 

Sent from my Galagzy S2plas usin' Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...