Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

(mnogo) bolje nego ovo, ali sve losije i losije. hale se prazne polako, kako izgleda, razbacivace ih van beograda i to je to, tamo ce ih lepo zaboraviti. 

 

volontera fali svuda, ponekad fali hrana, svi posustaju. svi. ne znam je l' te nesto konkretno zanima?

Link to comment

Pretpostavljam da se trenutno priprema barem nekoliko paralelnih dostava urgentne pomoći tim ljudima pošto postoji odredjena medijska pažnja. Možda bi bilo najbolje sačekati razvoj situacije u narednih 24h pa im onda odneti neke osnovne stvari tamo gde budu završili. Elementarna ljudskost mi nalaže da predložim dostavu doručka ujutro ali pribojavam se da isti ne stigne sa pet različitih strana pa na kraju bude neupotrebljene hrane.

 

A kriznom štabu i uopšte režimu koji svoje unesrećene gradjane smešta u latrinu i pri tome ih mori gladju najiskrenije želim da ih neko utamniči u toj latrini do kraja života i da njih 30 deli jedan neispravan čučavac. Koja djubrad banditska, pa to je strašno.

Edited by beowl
Link to comment

Pričam juče sa ortakom i nije nam jasno kako nisu u onolike kasarne iskoristili za smeštaj?

 

Послато тетејцем

Link to comment

izvesno je da se dve beogradske bitange svojski trude da je beograd pred bankrotom i da nema para ni za 'leba. jel' smem da kažem da im želim da crknu od gladi ili neke zaraze. najozbiljnije.

Link to comment

ok, ovako, iz prve ruke infosi:

 

"uf ja ne znam odakle da pocnem.jeste sve kao na onim slikama, i gore. dodajmo i bube, miseve i zmije koji se setaju, divlju deponiju + djubrista okolo. ljudi sami ribaju sa ono malo sredtava sto su dobili i krpa.posteljinu imaju ali je sve okolo toliko gadno.... elem, bili su danas iz b92, radio slobodna evropa beogradska hronika i radio beograd sve su snimili. oci iz CK psu pokusavali da zabasure i pricali bajke ali mi smo ih sprovodili do baraka gde su ljudi pa su radili intervjue i slikali.

 

pored toga je divlje naselje romsko iz koga su ih gadjali kamenjem doslo je i do tuce a jednoj zeni su ukrali lanac.

 

(da ne bude zabune i u barakama su uglavnom ROmi i to u dve vece barake samo romi pluspar belih porodica rastrkanih po drugim barakama.

 

inace tu zive ljudi izbeglice iz 90 ih evo vec 20 godina i kada njih pitate kako su i kad ih vidite srce vam stane.

 

elem, treba alarmirati po mrezama, organizacije civilnog drustva takodje ako neko ima kontakte moramo im disati za vratom.

 

od hrane - mesni nareyak pasteta hleb i mleko za decu. Kao danas je trebalo da dodju kuvana jela. naravno ne znamo. Jednima bojler ne radi treba da se zameni ko zna kad.

 

od akutnih potreba: sredstva protiv komaraca, mreze protiv komaraca (nemaju sve sobe), asepsoli i sredstva kako za ciscenje tako i za licnu higijenu pre svega samponi. Nekoliko kadica u kojima bi kupali bebe i malu decu da ih ne kupaju u onoj odvratstini. Bond cigarete. Nemaju cesljeve, gumice, grickalice za notke. Nemaju lavore za pranje vesa niti deterdzent za pranje vesa IMaju jako malo garderobe i obuce od cega su im uglavnom male ili velike cipele. papuce nemaju.

 

NIKAKVA PSIHOLOSKA POMOC

 

tamo cemo ici mi iz slavije da ih povremeno obilazimo

 

ali njima treba konkretna a ne psiholoska pomoc

 

nema tu mesta onome sto smo radili u lsaviji

 

centar je nama rekao ko hoce od timova iy slavije da nastavi da ide tamo da ide, i njih dalje nista ne zanima, niti istupanje u medijima niti yagovaranje lobiranje itd. Dakle njih zabole.

 

znam da ima jedna slavina i ono plastivno crevo ispod lavaboa koji su proble

 

e sad da, jos neka informacija nezvanicna je da se ne yna koliko ce tamo uopste tj mozda budu samo par dana.i da ih tamo ima oko 80 svi drugi kad su videli razbezali su se kojekuda neki u brenovac neki kod rodjaka bilo gde

 

i sad ima porodica romska majka sa 5 dece koja bi odmah otisla nazad u obrenovac ali nema prevoz

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...