Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

hazarde  :thumbsup:

 

nas par je razgovaralo, i sad imam predlog, tj. radnu skicu predloga, pa sam mislila ako ste za, da je malo bolje razradimo.

 

prihvatni centri i smesteni ljudi su u raspadu. kao i ljudi koji rade u njima. mozda mozemo da se fokusiramo na to sad, a paralelno da pratimo stanja u smed.palanci, paracinu, loznici (!) i sviljancu, ljubovija, kupinovo... i mestima koje je tale pominjao. to bi svakako bile vikend akcije. mi nemamo svakako ni toliko mnogo love, ni toliko mnogo ljudi da sve pokrijemo, niti treba da se isrcpimo, tako da mi se cini da treba da odrzimo kakav-takav kontinuitet. takodje se slazem da malo uplatimo na ovu adresu koju je bags pomenuo. uopste sad ne znam kako odlucujemo o raspodeli sredstava, ali eto, odlucite!

 

npr. suplja stena je ok sa hranom, jer se sprema tamo, fali im: letnje garderobe i obuce, higijena uvek treba, ali je sve cisto i uredno, ima nekoliko beba i tridesetak beba (za njih su potrebne glodalice, cucle, gelovi za zube, pelene itd.), ogledala, grickalice, ulosci (zenski paketi) i knjige, drustvene igre, novine, magazini... ne zvuci prioritetno, ali zapravo jeste vazno. unicefov kombi krece iz svetozara markovica 64 u 10h, vozi psihologe i ima mesta da se odnesu stvari  

 

dif: nemaju nis-ta. prvo su odlucili da ga danas prazne, a onda su se predomislili. izmedju te dve tacke su potpuno ispraznili magacin. juce su im preskocili dorucak (nije dostavljen), hleb i konzerva pastete im je dorucak+rucak, nema sokova, nema jogurta, mleka, samo voda. (info od volontera koji je nedavno zavrsio nocnu smenu)

Link to comment

ja sam ovako skroz sa strane, pa moje misljenje i nije bitno.

ali to sto kazes djeluje mi logicno. za isto vrijeme tako cete uraditi vise. ponekad je mozda efikasnije i koristiti tudju logistiku umjesto sopstvene.

Edited by morgana
Link to comment

sad ce ovo da zvuci glupo i pateticno (i da, nebitno), ali ti nisi sa strane. mislim, ako smo nesto naucili sad u ovome je da nema informacija, ideja i misljenja koji su beskorisni. ako nista nista drugo, a ono na nivou testa realnosti

Link to comment

dobro, kazem to samo  u smislu da nisam na terenu, ne ucestvujem niti u prikupljanju sredstava (ne mogu iz cg da uplacujem) niti u radu :)

Edited by morgana
Link to comment

-_-

 

marksisticka skola!

 

 

 

evo da ne trolujem vise mnome: i pokretac sajta poplave.rs kaze da opada broj volontera.

Edited by morgana
Link to comment

Ko danas može da ide u nabavku neka dodje kod mene po novac. Na mene danas ne računajte, prso sam načisto, zubima mi radio ono što ne sme da se napiše.

Sorry

Link to comment

Na zemunskom keju (kucica za muzicare kod Venecije) dobre duse vikendom skupljaju hranu za raseljene pse i macke. Danasnja tura ide saptacu psima i njegovim psima&mackama.

 

Ko ima ili ko moze neka odnese.

Link to comment

najzad mogu malo da se ukljucim. utvrdicemo koliko nam jeo ostalo love, pa da glasamo sta je sledeca akcija.

 

posto sam dva i po dana potpuno van price, pokusacu da dobijem neki presek vanbeogradskih mesta koja su van paznje atensnhorova, ali imam utisak da je ova varijanta koju smo imali za krupanj najbolja, tj frau gabriela i belch su nam svojim kontaktima sve dileme razresile.

 

da probamo i tako, npr, tale ako moze da proveri najnovije potrebe u mestu koje je pominjao.

Link to comment

Ostalo nam je 72000, mozemo da znamo iz prve ruke za palanku, paracin i valjda ovo sto tale zna. Centri su u problemu, a imamo i opciju da uplatimo za azil koji je bags (isto iz prve ruke) pominjao. Sigurno ce leci jos love, za sada na renneov (ili vec neciji racun), sutra predajemo u apr papire

Link to comment

izvor fejsbuk: Danas sam bila u Surčinu (Zlatibor gradnja, paviljoni- prostor namenjen radnicima) gde je smešteno 130 evakuisanih ljudi iz Obrenovca. Nemaju osnovna sredstva za higijenu i letnje stvari. Molim sve koji su blizu, Novi Beograd, Zemun, itd. da im se odnesu praškovi, sapuni, sredstva za brisanje podova, sredstva za dezinfekciju, šampone, i plastične lavore jer nemaju gde da peru veš!!!
Takođe im je potrebna letnja garderoba, iako manjkaju sa sa svim.
Do tamo se iz grada stiže 601.

Uslovi su jako loši i molim Vas da se tim ljudima pomogne!

Link to comment

Sutra ću malo detaljnije i podrobnije, samo da nabacim da su velike promene u toku i da se mahom gase mali centri za sakupljanje pomoći i distribuciju. Otud problem sa centralizovanom logistikom i realnim strahom manjih i politički nevidljivih ugroženih i stradalih mesta.

Zasigurno znam da OKO Ruma nastavlja sa radom, a treba proveriti u nekom registru postojećih centara šta je najpotrebnije.

 

Dakle: dva fronta, treba videti na šta se fokusirati.

Link to comment

 

Milorad Cavic

POŠTOVANI!!!

HITNO JE!!!!!

Leštar-Bresje Jagodina. Narod je ostao bez hrane. Treba nam pomoć. Konzervirana hrana, paštete, mesni narezci i slično.

Trebaju nam i sredstva za higijenu, prašak za veš, hemija.

U obzir dolazi i garderoba.

Kontakt

Predsednica mz Ljilja 0648197557

Sandra 0691201509

Link to comment

Drugari, nemojte pogrešno da me shvatite ali naša akcija je limitirana i ne može da pokrije ni delić stvarnih potreba. Vi koji ste na terenu razvlačite sebe 150% i to će ostaviti posledice. Ne možemo da pomognemo svima, moraju da se donose teške odluke a ja vam od srca preporučujem da u te odluke ugradite i sopstveno psihofizičko stanje. Ako je na DIFu stvarno nestalo hrane i ljudi nemaju da jedu, odnesite im doručak, vidite sa nekom pekarom da napravi par stotina porcija bureka ili već nečeg što nije pašteta. Obodrite i volontere malo ako možete. Ima po unutrašnjosti dobrih ljudi, naći će se neko za druge gradove. Ako su prihvatni centri zaista počeli da se raspadaju onda PPP treba tamo da pomogne. Imate insajdere, možete sa njima da ugovarate isporuke obroka, da oni nesrećni ljudi makar pojedu nešto. I ako imamo nekog kvalifikovanog za takve stvari, dajte volonterima nešto za relaksaciju, veoma je bitno da oni ne popucaju masovno pod ovim stresom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...