Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

Za forumske "Nemce":

 

 

Spenden mit Stichwort "Fluthilfe Osteuropa" werden erbeten auf

- Caritas international, Freiburg, Spendenkonto 202 bei der Bank für Sozialwirtschaft Karlsruhe BLZ 660 205 00, IBAN Nr.: DE04660205000000000202, BIC: BFSWDE33KRL oder online unter:
www.caritas-international.de

- Charity SMS: SMS mit CARITAS an die 8 11 90 senden (5 EUR zzgl. üblicher SMS-Gebühr, davon gehen direkt an Caritas international 4,83 EUR)

- Diakonie Katastrophenhilfe, Berlin, Spendenkonto 502 502 bei der Evangelischen Darlehensgenos-senschaft, BLZ 2106 0237, IBAN: DE26210602370000502502, BIC: GENODEF1EDG oder online www.diakonie-katastrophenhilfe.de/spenden/

- Charity SMS: SMS mit NOT an die 8 11 90 senden (5 EUR zzgl. üblicher SMS-Gebühr, davon gehen direkt an Diakonie Katastrophenhilfe 4,83 EUR)

 

Caritas international - Das weltweit tätige Hilfswerk des Deutschen Caritasverbandes e. V.
www.caritas-international.de
Caritas international - seit über 60 Jahren wirksame Hilfe zur Selbsthilfe sowie Not- und Katastrophenhilfe
Link to comment

verujem da cemo imati novca i za druge akcije, hajde prvo da vidimo mozemo li da ostvarimo akciju za krupanj.

To sam baš hteo da pitam - ukoliko ne možete sve da ponesete, prosledite nešto i u Poljane ili gde već. Takođe, molim da mi neko javi ako zna ko u CK raspoređuje pomoć da bih mogao i tamo da pitam.

Ja sam bez posla i prilično isceđen pa ne mogu da pružim više, ali mogu da se iscimam da nađem neki prevoz.

Link to comment

To sam baš hteo da pitam - ukoliko ne možete sve da ponesete, prosledite nešto i u Poljane ili gde već. Takođe, molim da mi neko javi ako zna ko u CK raspoređuje pomoć da bih mogao i tamo da pitam.

Ja sam bez posla i prilično isceđen pa ne mogu da pružim više, ali mogu da se iscimam da nađem neki prevoz.

šta treba u šupljoj steni. zna li ko pa da  "iskoristi" dobrog taleta.

Link to comment

stari dif tuga. 

 

elem, treba mi prevoz za kolica (druga), ako neko moze, treba da se voze na banjicu od djerma, neka mi ostavi u pm broj, bicu u mogucnosti da pogledam za oko dva sata, sad me nema

Link to comment

mislim da je dobro direktno lobirati kod malih humanitarnih organizacija i neformalnih grupa koje prikupljaju pomoc da se dio te pomoci preusmjeri ka manjim i u medijima slabije vidljivim ugrozenim sredinama.

(mozda bas u takvoj formulaciji, bez politicke konotacije, mada znamo da je u politici uzrok).

kod njih je, pretpostavljam, ulaz laksi i voljniji su da razmotre takve predloge od velikih i mozda politizovanih sistema.

 

osim toga, ljudi koji skupljaju pomoc cesto prate samo konvencionalne medije pa, i pored velikih napora i cistog srca, salju prevashodno na adrese koje su u medijima i najprisutnije.

(doduse, spisak opstina u kojima je jos uvijek na snazi vanredna situacija trebalo bi da im je od pomoci)

 

a sta raditi sa selima koja (kako kaze neko na forumu) nisu pokrivena mrezom crvenog krsta?

Edited by morgana
Link to comment

U Doboju od jesenas postoji azil za napuštene pse. Ovaj azil je i pre polave radio uglavnom zbog samoinicijative njegovih osnivača. Spašeno je dosta pasa lutalica iz grada a pogotovo dosta njih iz napuštenog azila sa Preslice. (gde su manijaci ostavili gladne i vezane pse u potpuno napuštenom azilu)

 

Elem da ne dužim puno, nakon razgovora sa ljudima koji rade u azilu, trenutno su najpotrebniji hrana za pse  (i suva i sva druga :))  kao i medicinski materijal.

 

Svakako i novčane donacije će jako puno pomoći. Nakon poplave broj pasa se značajno uvećao i azil je na ivici svojih mogućnosti.

 

Adresa azila je: http://www.fondacijadj.org/

 

PS.

Za sva pitanja možete pisati ili ovde na forumu ili poslati PM.

Edited by bags
Link to comment

 

Sutra tj. vec danas (u nedelju) cu imati sveze spremljene domace hrane za par desetina ljudi da jedu. Da li neko ima ideju gde je najbolje da to odnesem u Beogradu? U koji od ovih centara? Ako nece da dozvole da dam evakuisanima, mogu bar volonteri nesto da calabrcnu (kapiram da padaju s nogu). Hranu bi razvozio izmedju 1 i 3. Bice projica, nekih mini pica, kolaca i sl.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...