Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

pričala sam sa drugaricom, zvuči potpuno očajno.

njenima je kuća na brdu i za sad je dobro, al je klizište odnelo šumu u blizini, i, što je još gore, izvor odakle su se oni snabdevali vodom. sad imaju jedva za piće, brinu se kako će im stoka preživeti.

elem, ono što je bitno za ovaj deo priče je to što su tamo veze jako loše, ona sa svojima ne može da telefonira, samo preko poruka mogu da se čuju.

i dobar prijatelj joj je predsednik skupštine pa će njega pokušati da kontaktira vezano za ovu našu stvar

valjda će do petka uspeti da se čuju, čim mi javi ja ću napisati ovde

Link to comment

Drugari, mala mesta su u još većem problemu jer su nevidljiva. Ovo selo je samo juče dobilo nešto malo pomoći. Našao sam hranu i vodu, treba mi kombi da im to odveze danas od Platičeva kod Rume. Molim da se raspitate ko može.

Ovako: danas ide kamion od 4t za selo Poljane. Za 300 duša je ovo, uz ono što smo prekjuče uspeli da doturimo - jedina pristigla pomoć.

Link to comment

Ovako: danas ide kamion od 4t za selo Poljane. Za 300 duša je ovo, uz ono što smo prekjuče uspeli da doturimo - jedina pristigla pomoć.

 

Tale, kako prikupljate pomoc za njih? Citala sam sta si pisao ali cini mi se da ne videh gde se skupljalo, pretpostavljam da ce biti ponovo.

Link to comment

Centar u Platičevu je na TW objavio da ima spremnu količinu pomoći. U isto vreme je neko iz sela zatražio pomoć, a ja sam video i jedne i druge. Ubrzo sam ih spojio i deo ove količine je isporučen istog dana. To je bilo malo pa smo uspeli da za danas organizujemo još jednu isporuku. Najteže je bilo naći prevoz.

Ljudi iz Platičeva su sami organizivali sakupljanje pomoći.

Edited by Tale
Link to comment

Vidim da se organizuje neka ''radna akcija'' u subotu u Krupnju u organizaciji neke Smells-Like-SNS ekipe.

da ne napravimo tamo preveliki haos?

Link to comment

Jasno. Ako objave jos neku akciju prosledi, ne mogu bogznasta ali mogu da podelim bar. Cini mi se da ima jos mesta koja se ne cuju uopste.

Da, sinoć je na tv-u bio neki prilog za Stubline i koliko je van radara. Ta mala mesta su baš ugrožena, njih ni CK ne vidi.

Odavde je još i Blok_64 išao u isporuku pomoći na moju molbu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...