Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

u krupnju rade na osposobljavanju gradskog vodovoda, ali se ne zna kada će ga popraviti. s obzirom na to, poželjna su sredstva za održavanje higijene u uslovima bez vode: vlažne maramice, oni gelovi za ruke, sredstva za suvo pranje kose i sl.

na ulicama se diže prašina od osušenih nanosa ko zna čega, tako da su maske za ljude koji to raščićavaju i ostale više nego poželjne. sve ostalo što ste uzeli ili planirate je potrebno.

Link to comment

da prebacim i ovde

 

dobra drugarica mi je iz krupnja, njeni roditelji su sad tamo, u kući na brdu za koje se plaše da se može strovaliti

ako vam treba neki lokalac, mogu da je pitam da li bi oni ili neko koga znaju bio voljan da dočeka ppp ekipu i kaže šta gde treba i to

garantujem poštenje tih ljudi

Link to comment

zivotinje na redu. ovde je spisak svih zivotinja koje su do sada evidentirane

 

danas na ulazu u baric dezuraju ekipe veterinarske inspekcije i veterine beograd, kao i nekoliko udruzenja, kojima vlasnici zivotinja koje su ostale u obrenovcu i selima mogu da ostave kljuceve, adresu i saglasnost da spasioci udju na posed i izvuku ljubimce.

 

punkt  se nalazi kod raskrsnice za mislođin. orijentir kafana mala kolubara.

 

mala ekipa upravo nosi 20 dzakova hrane za pse, 50 konzervi za macke i dosta zastitnih preparata u drazevac, kao i balone sa vodom za zivotinje.

Link to comment

Ja sam nabavio sredstva za presiscavanje bunarske vode, sve sto sam mogao da nadjem u apoteci koja je to imala (tj. kupio sam sve sto su imali). Nisu u formi tableta vec nekih granula, ali rekose mi da je to to, i da je za veliku kolicinu vode. Javite mi preko foruma ili na PM kako i kada da dostavim to nekome ko ce ici za Krupanj (ili neko moze doci do mene, kako god).

Link to comment

Da dopunim: ovde pise 1 g na 5 L vode, 2 g u slucaju pogorsanih higijenskih uslova. Ja imam 2400 g, to je za 6000 L vode po ovoj goroj racunici. Ako mislite da treba jos, recite da potrazim ili moze neko drugi da pogleda u apotekama, ovo se zove hlorni granulat.

Link to comment

danas sam pazario u pet centru za svoje. ispred radnje su stacionirani studenti vet fakulteta. donirao sam džakče o 10 kila. mislite i na njih.

 

na RTS razgovor sa čovekom iz crvenog krsta u areni. lupih se šakom u čelo kada je rekao da ima problematičnih volontera. naveo je kao problem samo da dolaze u bermudama i majicama bez rukava. posle, da se ne snalaze u komunikaciji sa izbeglicama u problematičnim situacijama. 

Link to comment

Brankica Stojanovic, Banjaluka: Dve devojke su odradile bojanke za djecu i spakovale u .rar formatu, skinete, odštampate i nosite u centre

 

http://www.sendspace.com/file/x6qffr

:)

 

danas sam pazario u pet centru za svoje. ispred radnje su stacionirani studenti vet fakulteta. donirao sam džakče o 10 kila. mislite i na njih.

 

na RTS razgovor sa čovekom iz crvenog krsta u areni. lupih se šakom u čelo kada je rekao da ima problematičnih volontera. naveo je kao problem samo da dolaze u bermudama i majicama bez rukava. posle, da se ne snalaze u komunikaciji sa izbeglicama u problematičnim situacijama. 

to je opsti fenomen, drzava drzava i drzava... crvenokrstaši to ne rade, jer znaju u čemu se nalaze, ali običan volonter dođe i vidi kako bivaju tretirani, pa preuzme, šta će. bilo je morona koji zovu psihologa, jer 'ova žena sad neće da se okupa'. pamamutijebem. ili u sred razgovora, ili dok čitaju, ili dok bleje, mladi medicinar im se baci na glavu i proverava vaši. ili, teraju svakog ko je u kontaktu sa njima da nosi maske i rukavice. takve poganštine neizostavno smišlja neki dipl. koji je zbog svoje dipl. uglavnom "nadležan" u prihvatnom centru. naravno da vecina ljudi nije takva, ali je kriticno sada stvoriti pravu atmosferu

Link to comment

ne postizavam ovih dana sve da čitam pa molim da mi neka dobra duša reče kamo mogu odneti nešto dečije garderobe, veša itd. ništa preterano, samo da znam gde je najpotrebnije

Link to comment

ljudi, još sutra sam ovde. u petak idem u vikendicu na neko vreme. žao mi je što ne mogu u subotnji konvoj. verujem da će da bude konvoj.

 

ako nešto mogu sutra da uradim, da prevezem, pozovite me.

 

koja je kahvana sutra. ako me primate u društvo

Link to comment

:)

 

to je opsti fenomen, drzava drzava i drzava... crvenokrstaši to ne rade, jer znaju u čemu se nalaze, ali običan volonter dođe i vidi kako bivaju tretirani, pa preuzme, šta će. bilo je morona koji zovu psihologa, jer 'ova žena sad neće da se okupa'. pamamutijebem. ili u sred razgovora, ili dok čitaju, ili dok bleje, mladi medicinar im se baci na glavu i proverava vaši. ili, teraju svakog ko je u kontaktu sa njima da nosi maske i rukavice. takve poganštine neizostavno smišlja neki dipl. koji je zbog svoje dipl. uglavnom "nadležan" u prihvatnom centru. naravno da vecina ljudi nije takva, ali je kriticno sada stvoriti pravu atmosferu

 

imam nekoliko utisaka (slicnih), no to ne mogu sad da delim. kad prođe. srećom, ovo što sam ja videla je u manjem broju. al opet, ja nisam bila na toliko mesta kao km. 

Link to comment

apropos kahvana ima onaj neki šatro lovački restoran na vračaru, ima golemu baštu. ne sećam se kako se zove, a ne znam ni ulicu, al znam da smo se više puta tamo sastajali povodom proslave dolaska kraljevskih i inih dijasporaca, ranijih godina. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...