Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

Što glupo, odlično je pitanje. Kapiram da su oni meštani 10 puta efikasniji u otklanjanju štete od nas gradske dece - znaju lokal ako ništa drugo - ali neće im škoditi dodatna pomoć. Samo je bezveze da se ode tamo goloruk, do kafane u centru, sa pitanjem, možemo li da pomognemo. 

Kako možemo da saznamo šta treba da ponesemo? Lokalni štab?

Link to comment

Selo Poljane, opština Obrenovac je tek danas dobilo malu pomoć. Molim da neko javi ukoliko zna da u nekom centru ili bilo gde ima neraspoređene hrane, vode i lekova. @SaobrKamera

Link to comment

ma mislila sam bas na to sto kazes, sta od opreme, od ovih sto su to radili u tim fazama - lopate, cizme, radne snage treba uvek i svuda, samo stanes pored nekog i podelite posao ako nema novog zadatka

Link to comment

aj sad i ovde da upadnem kao padobranac pa da priupitam, mada je možda već neko pitao, a neko drugi dao odgovor.

 

al dajte i senilnoj starici šansu da shvati, bez da mora da čita unazad. ni ovo unapred mi ne ide kako treba. 

 

jel valja ideja da kad skupimo pare u četvrtak to što pazarimo uputimo u krupanj. beograd je, kako shvatam, dosta dobro pokriven i ljudi donose non stop. možda da pokupimo neke kontakte iz kriznih štabova u krupnju i proveravamo sa njima potrebe, pa kad nakupimo dovoljno za auto/kombi da teramo tamo? 

 

a? a? a? 

Link to comment

aj sad i ovde da upadnem kao padobranac pa da priupitam, mada je možda već neko pitao, a neko drugi dao odgovor.

 

al dajte i senilnoj starici šansu da shvati, bez da mora da čita unazad. ni ovo unapred mi ne ide kako treba. 

 

jel valja ideja da kad skupimo pare u četvrtak to što pazarimo uputimo u krupanj. beograd je, kako shvatam, dosta dobro pokriven i ljudi donose non stop. možda da pokupimo neke kontakte iz kriznih štabova u krupnju i proveravamo sa njima potrebe, pa kad nakupimo dovoljno za auto/kombi da teramo tamo? 

 

a? a? a? 

jašta

Link to comment

stigli smo za 2.5 sata do krupnja, vratili se malo brze, jer smo zurili na dedlajn. treba im vode, sto vise, pijace prvenstveno, ali i cesmovace za pranje. asepsol, vlazne maramice i sl, ljudi su u blatu do guse. maske jer se blato pretvara u prasinu koju dva tusa ne mogu da skinu. sve za dezinfekciju. suvi samponi, puder. ne radi mi mozak bas najbolje, seticu se jos.

 

hrana stize, imam utisak, vise higijena i dezinfekcija. pominjali su mi neke tablete za preciscavanje vode koje se stavljaju u bunare, ali mislim da je to za nas prevelik zalogaj, sem ako ima nekog ko se u to razume. najloni oni veliki za pokrivanje, gradjevinske rukavice, konopci i sl.

 

lopate sigurno nece odbiti, kao ni radnu snagu. od svega toga, najvise ce znaciti to sto se dodje. baterijske lampe, sto vece to bolje, baterije.

 

i megaultrahipersuper medalja za veseli cetvrtak koji je odneo hrpe stripova po beogradu.

 

razmisljajte o supljoj steni, majka mi kaze da nema toliko dolazaka. uglavnom je pokriveno ono najpotrebnije, ali sve sto ovde pominjemo je trazeno.

Link to comment

hvala, dobri ljudi, već sam počela da tripujem da sam nevidljiva. ili makar moji postovi :(

Edited by Queen Mother
Link to comment

stigli smo za 2.5 sata, vratili se malo brze, jer smo zurili na dedlajn. treba im vode, sto vise, pijace prvenstveno, ali i cesmovace za pranje. asepsol, vlazne maramice i sl, ljudi su u blatu do guse. maske jer se blato pretvara u prasinu koju dva tusa ne mogu da skinu. sve za dezinfekciju. suvi samponi, puder. ne radi mi mozak bas najbolje, seticu se jos.

 

hrana stize, imam utisak, vise higijena i dezinfekcija. pominjali su mi neke tablete za preciscavanje vode koje se stavljaju u bunare, ali mislim da je to za nas prevelik zalogaj, sem ako ima nekog ko se u to razume. najloni oni veliki za pokrivanje, gradjevinske rukavice, konopci i sl.

 

lopate sigurno nece odbiti, kao ni radnu snagu. od svega toga, najvise ce znaciti to sto se dodje.

 

i megaultrahipersuper medalja za veseli cetvrtak koji je odneo hrpe stripova po beogradu.

 

razmisljajte o supljoj steni, majka mi kaze da nema toliko dolazaka. uglavnom je pokriveno ono najpotrebnije, ali sve sto ovde pominjemo je trazeno.

te tablete za prečišćavanje vode je nekad vojska imala, znam da je neki moj rođak oficir toga imao stalno u kući/vikendici. nisam sigurna da je ovo sad baš korisna informacija, al s druge strane, možda neko ima nekog u vrs da doturi malo :D

 

drugo (da ne pišem za svaku krasnu misao koju iznedrim poseban post), a na malo drugačiju temu: ja sam danas počela da se raspitujem za decu kojoj idu rođendani uskoro. očekujem da dobijem neke info sa banjice (juče jednom detetu bio rođ, kud se ne setih ranije, kingmaker je o tome pisala pre koji dan), vele da se ne bi bunili da im se donese neka torta spravljena u sopstvenoj režiji, a onda bi mogla i KM ekipa da uleti s nekim programom (ona deca i to). sutra ću da proverim na košutnjaku, a verovatno ću se predveče spustiti do sajma pa pokušati da dobijem info. 

Edited by Queen Mother
Link to comment

u cetvrtak krece bus iz dort, jel treba da nesto posebno naglasim ovima sto voze?

trebalo je jutros, ali je prilicno velik odziv.

jel istina da novu garderobu treba oznacavati jer ima preprodavaca?

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...