Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

Stigla pomoc i u Paracin

 

Tamo je najpotrebnije: voda, sredstva za higijenu, ali traze i cizme i rukavice itd

 

U Smed Palanci je najpotrebnija voda, nemaju ni tehnicku ni za pice.. Jasenica jezivo izgleda, nikada je nisam video onakvu

 

Pomoc se prima u 2 skole, mi smo posetili skolu Vuk Karadzic a odneli smo i u bolnicu, tamo je potrebna voda i mleko za bebe kao i sredstva za higijenu

 

Svilajnac je i dalje odsecen od strane autoputa, moze da se pridje samo iz pravca Vel. Plane i Zabara

 

Ali burazer koji mi je tamo danonocno kaze da je situacija super, da imaju svega i svacega.. nailazio sam na netu da im je katastrofa da im ne stize pomoc, da nemaju vodu i hranu, ali on mi sa lica mesta javlja "sve je kul, imamo svega i svacega, sve je vrh"

 

Odneli smo i nsto vode, hrane za bebe  itd gernotoloskom centru u Kgu

 

Oni skupljaju `vamo kod bazena u diskoteci "Fly-Fly" sada je Brodolom ili Brodway, da ga jebem

 

Potrebne su im i pelene za odrasle

 

 

odoh da spavam do prekosutra...

 

 

p.s. svi nam javljaju da im odece vise nije potrebno vec osnovne namirnice

 

p.p.s. neka mi neko napise gde se mogu poslati bojanke

ortak ima gomilu i zeli da posalje ali ne znamo gde

 

javite pa cu ga uputiti, hvala unapred

brate, ti si jebeni heroj... posle svega sto ti se desilo, ti ides i pomazes drugima...

 

masovni rispekt za tebe i burazera, veliki ste ljudi :Hail: :hail: :Hail:

Link to comment

Hevfane pazi na svoje zdravlje kako fizičko tako i psihičko!Treba da se štediš!Odmori se molim te!

 

Послато тетејцем

Link to comment

 

Rudolf je stigao u Novi Sad! Usled novonastale situacije Rudolf će u utorak 20. maja od 18:30h, zajedno sa kuvarima hotela Slavija, spremati večeru za oko 400 majki sa decom koje su tamo smeštene nakon evakuacije iz poplavljenih područja.

Link to comment

Ajde neka neko osmisli tweet u kojem se spominju poplave i taj paypal račun Vlade Srbije, pa da malo spamujemo LeBrona, Drew Breesa, Messija, Usaina Bolta i druge face sa milionima followersa, ali da to ne izgleda kao nekakvo nigerijsko šibicarenje.

Link to comment

evo ovako, ako znate ili ćete saznati za nekoga kome će trebati baš konkretna pomoć, pojedinca, porodicu, instituciju čak, javite, da se organizuje nešto baš konkretno (PM ili na mob oni koji me poznaju)

pomoć će biti više neko konkretna, zato je bitno da ode baš u prave ruke, poznaniku, rođaku, bratu, sestri, prijatelju, ortaku, kumu...

razumete šta hoću da kažem :)

Link to comment

liceulice sutra i u sredu skuplja pomoc za pse koji su spaseni iz evakuisanih mesta i koji se sada nalaze u različitim prihvatilistima.

najpotrebnija su sredstva za ciscenje od parazita, ampule, ogrlice protiv krpelja i buva, cinije i povoci. hrane za sada ima dovoljno.

od 10 do 20 u prostorijama licaulice u svetozara markovica 42a.

Link to comment

aj da pokušam da saberem današnje informacije (bez utisaka, nema se vremena za to). bila sam na difu i sajmu, fokusiraću se samo na dif, o sajmu nema šta mnogo da se priča, trenutno imaju svega u većim količinama, uklj i volontera i šefova svemira. jedino što je stalno potrebno su rukavice i asepsol. 

 

elem dif. imaju između 600 i 700 ljudi od toga 80ak dece do 18 godina. neki odu, pa se vrate. što se potreba tiče:

 

pelene i druga oprema za decu;

različite igre; 

sredstva za čišćenje podova (to im je prevažno); 

maske, rukavice, asepsol (klasika); 

jogurt sa dužim rokom trajanja, kao i ono što smo već objavljivali: namazi, puter i slične stvari za sendviče.

 

zabrinjavajuće je to što ljudi tamo jedu samo suvu hranu. nemaju ništa kuvano, osim onih gotovih jela, a mislim da to jedu nepodgrejano. danas sam videla čoveka kako uzima tu jednu kutiju i parče hleba i ide da jede. na 20 koraka od centra je menza u koju sam otišla i pričala sa (valjda) šeficom kuhinje o tome da li je izvodljivo da se za te ljude spremi neka kuvana hrana. ono što je ona meni rekla je da šef kriznog štaba SC košutnjak treba da se obrati direktoru studentskog centra, pa da se onda vidi da li je to izvodljivo. sve komentare ću, za sada, za sebe. kako sam shvatila, između ostalog i iz razgovora sa jednim mladićem koji radi/volontira u SC košutnjak, a i iz pokušaja drugih ljudi da se do njega dođe, taj šef je neko mitsko biće, ne zna se ko je. taj isti dečko sa kojim sam razgovarala je jutros morao da pomera brda i planine da bi deci skuvao čokolino za doručak, ako sam dobro shvatila. 

 

elem, jasno je da hrana mora da bude pripremljena u kontrolisanim uslovima, iz zdravstvenih i drugih razloga i to isključuje neko samoinicijativno, gerilsko kuvanje i snabdevanje ljudi smeštenih tamo. no, isto tako je jasno da je prilično ružno i nedopustivo da nemaju makar jedan topli obrok. što će reći, potrebne su ideje kako da se to organizuje, a da se zadovolje svi sanitarni i drugi uslovi i hijerarhija i birokratija i štatijaznam. 

 

danas je, na primer, na sajam stigla skuvana klopa iz studentske menze na nbg. ljudi su doneli 4 "manjerke" krompir paprikaša, svoje tanjire, escajg, tacne, hleb, sve potrebno za serviranje ručka, sipali na licu mesta i volonteri raznosili po stolovima. dakle izvodljivo je, samo treba saznati kojem se višem biću treba pokloniti, te kome se obratiti za dostavljanje hrane. čovek koji je doneo hranu na sajam kaže, ali nije 100% siguran, da su oni to skuvali iz svojih zaliha. 

 

da li neko pametniji (dakle svi) može da sazna ili podeli info o tome koji su to koraci koje treba preduzeti kako bi sve bilo košer, a oni ljudi tamo dobili neko pristojno toplo jelo? ili da se krene na prosto naming and shaming menze na difu? mada, za ovo potonje uvek ima vremena ako štogod drugo ne upali. 

 

e domojega: sad vidim na tw da je crveni krst oglasio da su na sajmu potrebna kolica za bebe. 

Edited by Queen Mother
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...