Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

U merkatoru sam, gomila ljudi gura kolica i kupuje isto što i ja, da nosi pomoć. Plakaću, majke mi

e da, zaboravih da kazem, u tempu nije bilo kolica u kojima nije bilo pomoci.

Link to comment

U merkatoru sam, gomila ljudi gura kolica i kupuje isto što i ja, da nosi pomoć. Plakaću, majke mi

I ja primetio danas kad sam bio sa zenom....Onako prepoznaju se ljudi tacno vidis da radi mozak isto kad gledas one gondole i nekako ti maaalo lakse a onda te uhvati...

Link to comment

ljudi, ova dečurlija koja volontira je fenomenalna, prosto te neka radost obuzme.

 

samo onaj od glavnijih™ na sajmu nam reče tiho, kao da nas se plaši "znate, to su većinom romi", a mi u glas "pa šta", videlo se da mu je laknulo što smotako reagovali

Link to comment

narode, jel ima neko neki pouzdan kontakt za sc vračar, da proverim da li su potrebni volonteri, pošto nešto dobijam oprečne informacije. neke devojčice su oglasile brojeve tel na tviteru, sad zvala pa nisu sigurne da li treba, te ne treba večeras, no možda noćas, te tuc, muc. dakle, ko ima br, nek mi šibne na pm, pa da proverim. 

 

btw, vidim na tviteru da su na vracaru potrebni dušeci, peškiri, higijena, četkice za zube, kafa, šećer, cigarete. 

Link to comment

Moji paprikari osvetlali obraz, od petka je odmah krenulo prikupljanje pomoći u porti Saborne crkve. Kasnije krenulo i u Crvenom krstu koji (hvala bogu!) radi 24h.

Ekipa iz muzeja rešila da se priključi akciji, pošto je otkazana "Noć muzeja" i krenuli preko FB naloga da pozivaju ljude, rade već dva dana na prikupljanju pomoći.

 

Za dva dana iz grada otišlo 80 tona robe, priključile se i firme (lokalne firme donirale do sad 150.000 plastičnih džakova za pesak, "Nevena" sredstva za higijenu).

Inače, celu akciju oko pomoći koordinira gradski štab za vanredne situacije. Grad izdvojio 5 miliona iz budžeta za pomoć, a otvorio i podračun na koji građani mogu uplatiti novac.

 

Od ponedeljka će krenuti da rade punktovi koje organizuju sami građani po gradskim naseljima, sa volonterima koji će dežurati od 10 do 18 h.

 

 

Odmah prvog dana put Šapca krenula 2 autobusa iz LE i jedan iz Vlasotinca, po slikama koje sam imao prilike da vidim nisu džabalebarili.

Link to comment

ja ne idem, ne mogu više, od juče ujutro sam na nogama, plus probijanje kroz bosnu pa sve ostalo.

od sutra mogu da pomažem prevozom ako bude trebalo pošto sam sve iz kuće izneo, a i kinta se potrošila :)

Link to comment

Ide li neko sa ppp sada na reku? Muž i ja krećemo sa lopatom i termosima kafe, pa da idemo zajedno.

 

ja čekam da vidim da li je potrebna noćna smena negde za volontiranje. nemam, slepica, gumene čizme niti bilo šta sslično što bih bila prigodna obuća/odeća. 

Link to comment

maločas sam odneo hemikalije u UNS u resavskoj. nisu sigurni da će imati kola da sutra prevezu do paraćina pa sam se ponudio. nek natovare sve što imaju. ako ima neko od vas nešto neka se javi. hemikalije za čišćenje su potrebne, kažu.

Link to comment

 

Dimitrije R. Gasic ‏@DFreeNews  2h

Na Starom DIFu NEVIDJENO HITNO potrebne tračice za aparat za merenje šećera sa 234 kodom! Bez toga ne mogu da mere. #Poplave2014 #poplave

 

Hmm, pa valjda imaju druge tracice sa drugim nekim kodom (zena mi je dijabeticar, kaze da mogu da koriste drugi kod sa drugim tracicama, nije neophodno da bude kod 234) Ako nemaju sa kodom 234 moze sa bilo kojim drugim, za prvu pomoc moze bilo koji kod.

Link to comment

2hfidrk.jpg

 

evo retvitujte i fejsbucite...

 

 

 

 

Uplata humanitarne pomoći žrtvama poplava u Srbiji od danas je moguća putem PayPal-a iz 193 zemlje i regiona, saopštilo je večeras Ministarstvo finansija.

Donacije se primaju putem adrese floodrelief@gov.rs.

Račun pripada diplomatskom predstavništvu Srbije u Briselu odakle se novac direktno prebacuje na račun Vlade Republike Srbije namenjen pomoći ugroženima od poplava.

 

 

Adresa je namenjena isključivo PayPal uplatama i poruke poslate na nju neće biti čitane, navedeno je u saopštenju Ministarstva finansija.

 

330877_paypal-serbia_f.jpg?ver=140043889

 

:Hail: 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...