Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

Ukoliko znate nekog ko boluje od hronicne mijeloidne leukemije (CML) i koristi lek Imatinib (konkretno, ja poklanjam Alvotinib od 400mg, proizvodjac Alvogen, u kutiji je preostalo  24 od 30 tableta) poklonila bih ga onima koji svakako ovaj lek dobijaju jednom mesecno. No kako znam koliko moze da bude nezgodno kada se na hematologiji pomeri dan u mesecu kada bolesnici dobijaju ovaj lek od lekara zbog npr.  kasnjenja tendera, nekog neizbeznog puta ili drugih porodicnih obaveza koje moraju da se ustimavaju bas sa tim datumom (a i uzasno je skup pa se tesko bolesnici odlucuju da ga sami kupe ili nabave iz inostranstva), tako da ce onome koji ga koristi, biti od zgodno da ima ovu, gotovo celomesecnu dozu leka, u steku...

 

eto, prvo sam ovde ponudila, pa ako nekom srecom nema nikog kome lek treba, otici cu do bolnice i dati lekarima da ga proslede onima kojima je potreban (samo da napomenem da je lek dobijen za februar 2019, dakle, u roku je, vazi do 10.2020.

 

mozete se javiti na PP, lek cu poslati onome ko se prvi javi.

 

a ako neko od lekara sa foruma proceni da ovo nije dobar ili cak opasan nacin da poklanjam lek i da je bolje da ga odnesem u bolnicu pa da ga doktori nekome daju ili ne daju, neka slobodno napise, ja sam ovo ucinila jer nas je nekada jako ometao taj ritam dobijanja leka i bilo bi nam lakse da smo ga imali u steku, pa sam pomislila da je bolje da ostatak ovog leka nekome poklonim (inace, kutija leka kosta preko 90.000) nego da je bacim.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 year later...

Ne znam da li je ovde pravi topic ili sam trebao da koristim neki drugi, ali

Drugarica pokusava da skupi pomoc za svoju malu kumicu, pa ako je iko od vas i bilo kako u mogucnosti da pomogne, porukom na dati broj, shareovanjem akcije, uplatom, kako god, molim vas da to uradi

Hvala PPP-u!

Evo linka

https://www.budihuman.rs/sr/korisnik/782/tanja-slavkovic

Edited by Have_Fun
Link to comment
  • 4 weeks later...

update

 

maloj se smanjio tumor sto je dobro

lakse ce biti tokom operacije

 

treba da primi jos 3 terapije, 4 je uradila

 

novac se jos skuplja
skuplja se predracun.. valjda ce biti

Link to comment
  • 1 month later...

Roditeljska kuca Zvonchica, IMD:

 

Quote

HITNO su potrebni dobrovoljni davaoci krvi sa krvnom grupom B (Rh+) ili (Rh-), namenski za trombocite za dečaka Danilo Tomašević - 11 godina, koji se leči u Službi za transplantaciju kostne srži Instituta za majku i dete. Kontakt osoba je Peđa Slijepčević tel: 063304138
Molimo Vas da se odazovete ili podelite ovaj apel što pre. Unapred hvala.

 

testira se u zavodu u svetog save, onda zovu ko odgovara. delite.

 

Edited by gospa buba
Link to comment

Da li neko od vas ko je u inozemstvu (EU npr) uplacuje pomoc na neki nacin i na koji nacin se najvise isplati? Gledam sad sta se desava ako se uplacuje preko PayPala u okviru "Budi human",

Quote

Raspoloživi iznos za Korisnika u dinarskoj protivvrednosti od svake pojedinačne uplate umanjen je za proviziju u iznosu od 3,4-4,4% + 0,35 EUR-a koju Paypal naplaćuje od svake pojedinačne uplate i za proviziju u iznosu od 10 EUR-a koju PayPal naplaćuje od ukupnog iznosa transakcije koja se isplaćuje.

i to mi deluje kao veliki harac.

S druge strane, zimus sam htela direktno preko racuna, pa mi je banka poslala mejl i pitala da li zbilja hocu to da uradim, jer ce mi capnuti jos nekih 25 evra preko (?!) pa sam odustala od tog nacina.

Ono slanje na svajcarski broj...sta sa tim kada covek nije u Svici?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja sam skoro nasao da je najbolji nacin (bar odavde) prebacivanje kinte putem Western Union-a na bankovni racun (u dinarima) gde se i placanje i vrsi sa bankovnog racuna. Par dana traje, ali nema provizije.

 

Problem je samo naci IBAN info za dinarski racun (meni su dali bez problema u Intezi, ali npr. izgleda da ne radi sa Postanskom Stedionicom. Ne znam za druge banke.

Link to comment
  • 3 months later...

par puta smo muz i ja preko xoom paypal i odlicno je. nesto do $1000 uzmu $5 za fee a moze u raznim nasim bankama da se podigne istog momenta na salteru. ima lista koje banke

 

ziro racun mislim da ne moze nego smo mi kontaktirali ljude pa na njihova licna imena. 

 

https://www.xoom.com

Link to comment
11 hours ago, mustang said:

par puta smo muz i ja preko xoom paypal i odlicno je. nesto do $1000 uzmu $5 za fee a moze u raznim nasim bankama da se podigne istog momenta na salteru. ima lista koje banke

 

ziro racun mislim da ne moze nego smo mi kontaktirali ljude pa na njihova licna imena. 

 

https://www.xoom.com

 

odlican je xoom, brz, pouzdan i povoljan

Link to comment
  • 1 year later...

Nadam se da je u redu na ovom topicu

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/314473/Vosa-prikuplja-pomoc-za-porodicu-preminulog-navijaca-Od-raka-boluje-i-supruga-koja-se-brine-o-deci.html

Poznavao sam Draganceta vise 23 godine, nazalost on nije uspeo da se izbori sa kancerom. Svi se nadamo da je ovo kraj mukama u koje je ova neizmerno uzorna porodica dosla.
U svoje ime, unapred veliko hvala svima na bilo kakvoj pomoci (broj racuna je na kraju teksta).

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Ako i ko koliko može, svaka para je dobrodošla. Ogi je školski drug moje bratanice, sin moje drugarice i jedno od dece u nizu koje je zadesila leukemija( u poslednjih 5 godina drugo dete iz istog razreda iste škole ). Pa da ga poguramo u ovoj životnoj borbi

315214525_10221413800750007_569384040553030980_n.jpg

  • +1 4
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...