Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

za paracin:

 

deterdzent za ves

brasno

so

secer 

pirinac

instant kafe
+
smislite jos neke takve namirnice (npr. supe iz kesice?)
 
renne, prosledicu ti racun na koji ces paracinskoj ekipi uplatiti novac, samo da se cujem s njima
Link to comment

majka mi javlja friske potrebe iz suplje stene, uglavnom je snabdeveno osnovnim namirnicama jer im vikendasi i mestani podavalski sela svakodnevno donose ponesto. tamo je otprilike stotinak ljudi, ima dosta dece, ali i 20-30 starijih ljudi. keva je odnela pre neki dan vunu za pletenje i neke zaboravljene goblene ili hekleraje, ne znam tacno, bake su bile odusevljene.

 

sredstva za licnu higijenu, uobicajeno, pelene, vlazne maramice, ulosci, cesljevi, grickalice, suvi samponi, asepsol, antibakterijski gelovi. slatkisi (ne kinder jaja) keks i slicno su uvek odusevljeno prihvaceni.

slikovnice, bojanke, flomasteri, kocke i slicne igracke.

 

sto se hrane tice, to je uglavnom ok jer se u menzi kuva, ali instant supe (one koje se preliju vodom), kafa obicna i instant, dugotrajno mleko, pomorandze, jabuke itd, to sve moze.

Link to comment

mislim da bi trebalo, imajući u vidu našu ograničenost resursima, da se orijentišemo na one "nevidljive". mislim na ljude isterne iz "slavije", zabite selendre, svratišta, azilante, azile,........... "vidljivi" će dobiti manje ili više, mogu i da dignu dževu, oviprvi su mučenici.

Link to comment

tj. da kazem da smo vec organizovali paracin, a sada predlazem da vidimo sta mozemo sa krnjacom ex slavijom da uradimo. molim vas, pogledajte link. ideje?

Link to comment

to je stvarno horor. znajuci nase, odatle ih pomeriti nece. dakle, treba osposobiti smestaj. sad cekam odgovor da vidim koliko su mogli stvari da nose, sta je sa hranom. mada meni po fotkama deluje da tamo treba majstora, kao u onoj emisiji radna akcija

Link to comment

mozemo da preusmerimo suplju stenu na krnjacu, ali da sacekamo prvo da vidimo sta ce biti sa tim smestajem. dosta se velika buka digla, cujem da se i medjunarodni crveni krst i unhcr umesao, jer je ta krnjaca sredjivana od stranih para i u januaru nije ovako izgledala. daleko od toga.

Link to comment

tj. da kazem da smo vec organizovali paracin, a sada predlazem da vidimo sta mozemo sa krnjacom ex slavijom da uradimo. molim vas, pogledajte link. ideje?

 

+1

 

Daj neki dajdžest za nas bez FB naloga.

Link to comment

aha, pa to je koleginica, a ja mislila da je javno. pa horor je smestaj, ne siromasan, ne bedan, nego zidovi bez icega funkcionalnog u sebi. na slaviji su smesteni klinci. u svakom slucaju, valjda cemo biti pametniji sutra ujutro, posle prvog izvestaja sa terena od te koleginice i ovih info koje luba pominje. kad bi neka tv otisla da snimi to... je l' vidis ovo: http://www.teleprompter.rs/jezive-fotografije-smestaja-za-evakuisane-u-krnjaci.html ? (inace, verovatnoca da je u ovom smestaju promenjen ekser od stranih para pre par meseci tezi nuli) 

 

i tekst sa fejbuka: Dana 27. maja 2014. godine, porodice sa decom iz Obrenovca su još jednom raseljene, ovog puta iz Hotela Slavija u prihvatni smeštaj u Krnjači. Kažu da nisu doručkovali niti ručali do 14h. Na licu mesta, videli smo ljude i decu koji sede i dalje u autobusima pošto ne žele da uđu u novi prinudni smeštaj koji je svakako ispod svakog higijenskog nivoa i nivoa dostojanstva. Crveni krst je obezbedio vodu i hranu za decu, očekuje se hrana za odrasle. U nekom trenutku došla je i Hitna pomoć, kako bi pružila prvu pomoć devojčici koja se onesvestila.

Gospođe iz Centra za socijalni rad su nas zamolile da umirimo ljude i objasnimo im da će morati da ostanu tu, što smo odbili.

Smeštaj je neuslovan, što se može videti na fotografijama sa lica mesta. Ljudi, zene i deca čekaju u autobusima i ispred na suncu. .

Do 14h nije bilo nikoga kome se oni mogu obratiti za pomoć, sem jednog mladića iz C. Krsta i dve gospođe iz Centra za socijalni rad, koji su samo izvršavali naređenje koje su dobili (kako kažu) od Kriznog štaba.



Ljudi su uplašeni i bespomoćni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...