Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

Mislim da su ove priče koje se šire kako volonteri masovno zloupotrebljavaju pomoć koja stiže do centara zaista opasne. Narod daje svoj maksimum da pomogne, skida bukvalno gaće sa sebe da bi dao nekome ko je ostao bez ičega. Zamislite kako će se osećati ako te priče uzmu maha i ispadnu pravilo a ne izuzetak? Naravno da neće više niko ništa hteti da daje, a onda su ljudi iz prihvatnih centara najebali jer od države nema ništa.

Link to comment

Juce sam bio u Areni pricali sa kordinatorom CK za NBG i on kaze da je tesko, da sada vec pocinje da fali volontera, i to "po delovima dana" tj. najvise ih ima uvece a najmanje pre podne.

Ljudi koji su smesteni tamo, nemaju dovoljno reci kojima bi zeleli da se zahvale, volonterima, socijalnim radnicima, doktorima...

Kazu ljudi da su molili neke volontere i doktore da idu kuci jer su videli da su jedva na nogama...

Link to comment

Drugari, nemojte pogrešno da me shvatite ali naša akcija je limitirana i ne može da pokrije ni delić stvarnih potreba. Vi koji ste na terenu razvlačite sebe 150% i to će ostaviti posledice. Ne možemo da pomognemo svima, moraju da se donose teške odluke a ja vam od srca preporučujem da u te odluke ugradite i sopstveno psihofizičko stanje. Ako je na DIFu stvarno nestalo hrane i ljudi nemaju da jedu, odnesite im doručak, vidite sa nekom pekarom da napravi par stotina porcija bureka ili već nečeg što nije pašteta. Obodrite i volontere malo ako možete. Ima po unutrašnjosti dobrih ljudi, naći će se neko za druge gradove. Ako su prihvatni centri zaista počeli da se raspadaju onda PPP treba tamo da pomogne. Imate insajdere, možete sa njima da ugovarate isporuke obroka, da oni nesrećni ljudi makar pojedu nešto. I ako imamo nekog kvalifikovanog za takve stvari, dajte volonterima nešto za relaksaciju, veoma je bitno da oni ne popucaju masovno pod ovim stresom.

to sam i ja jos juce napisala. slazemo se, ali u medjuvremenu dif raseljavaju, prebacuju ih u arenu i negde van grada. volontera nema i raspadaju se. danas nisam na terenu, mozda tek oko sest, ali znam koga i sta treba da pitam.

 

bilo bi dobro doci do aktuelnog spiska i planova za evakuisane, to je tesko, ja nemam vremena danas to da jurim.

Link to comment

Nema volontera pre podne jer se u Beogradu život vratio u normalu i prosto zaposleni ljudi moraju na posao a nezaposleni i studenti za nekim svojim obavezama. 

Tu se vidi da države nema ni od korova jer je bukvalno SVE prepustila dobroj volji i slobodnom vremenu građana.

Link to comment

Hm, a šta radi profesionalac™ Marić i njegov Sektor za vanredne situacije? Oni u svojim procedurama nemaju vanredni scenario u kojem par desetina hiljada građana ostaje bez krova nad glavom usled prirodne katastrofe?

 

Jezusmarija, kakav efektan kraj postojanja države. To stvarno treba da ostane zapisano budućim naraštajima.

Link to comment

Moja drugarica, inače psiholog, je pokupila nekoliko ljudi iz nekog kolektivnog centra i odvela ih da zajedno igraju tenis. Dobru stvar je uradila.

Link to comment

Moja drugarica, inače psiholog, je pokupila nekoliko ljudi iz nekog kolektivnog centra i odvela ih da zajedno igraju tenis. Dobru stvar je uradila.

wub za normalnog psihologa

Link to comment

moji predlozi:

 

1. suplja stena (5000-10000)

2. paracin (10000-15000)

 

za obe varijante imamo prevoze i kontakte sta je potrebno. za suplju stenu treba da dobacimo unicefom kombiju, a za paracin ima kombinacija jednog forumasa, koja je pouzdana i super

Link to comment

Mislim da su ove priče koje se šire kako volonteri masovno zloupotrebljavaju pomoć koja stiže do centara zaista opasne. Narod daje svoj maksimum da pomogne, skida bukvalno gaće sa sebe...

baš fino što me podseti... kazo mi jedan volonter iz arene kak je gospodža neka donela vibrator :isuse:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...