Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Mislim Juzna Morava. Ali nije bitno koja je reka, meni je bitno da mi neko kaze (ko je cuo) da sam ili ja pogresno cuo ili su oni blesavi.

 

Нисам друже то никада доживео а на Сави имам сплав а нон стоп идем на неку реку да пецам.Понешто знам и о водостају пошто имам и чамац па сам морао и да полажем,ако се добро сећам водостај је релативна величина.

Сам тај водостај је јако чудна ствар она на мерној летви рецимо порасте 15цм а на обали надође 3-4 метра.

Link to comment

 

 

Srpska pravoslavna crkva uputila je molitvu kako bi stala kiša i prestale poplave u Srbiji, objavljeno je na sajtu SPC.

 

Molitve se upraznjavaju sirom sveta - godinama - a iskustvo pokazuje da su - cini se - delotvornije kad se moli za kishu a protiv sushe... 

 

 

 

2007 Prime Minister John Howard called Wednesday on Australians to pray for drought-breaking rain... http://www.terradaily.com/reports/PM_Urges_Australia_To_Pray_For_Rain_999.html

 

 

 

2015 Southern California clergy, cultures come together to pray for rain

Drought-breaking-rain.jpg

Link to comment

Kako je moguce da nivo reke padne 3metra za 5 dana kako saopstava Biljana Vranjes na PTC?

 

Sad upalih TV pa cuh ovo, nek me neko razuveri.

Je l' kazu za koje vreme se podig'o ako ce da padne za 5 dana 3 metra??

U teoriji je obicno vreme dizanja krace od vremena spushtanja... U teoriji™.

Link to comment

Ako može da poraste 5m za 24h, može i da padne 3m za 5 dana...

 

E, to. Tacno taj rad... Osim toga - nije svaki metar na razlicitim rekama isti - brze raste dok ne izadje iz korita a posle - zavisno od sirini priobalja™ i tako...

Link to comment

Ako može da poraste 5m za 24h, može i da padne 3m za 5 dana...

 

 

Nije bas dobra logika, al ajde.

 

Nivo vode opada znatno sporije nego sto raste (pogotovu u uslovima stalinih kisa). Tokom leta moze da se primeti da voda opadne i do pola metra (kad imamo one susne periode bez kise i po mesec dana) ali da bas opadne nekoliko metara uz ovakve vremenske uslove, to moze da se desi jedino nekim vestackim prosirivanjem/produbljivanjem korita.

Link to comment

ne može đerdap toliko da utiče,predaleko je, da to može tako lako da se reguliše imali bi kud i kamo manje problema 2014

- u konkretnom primeru radi se o zapadnoj moravi koju su punili bujični potoci i rečice sa brda ali logično je da ti vodotoci koji su dubine članaka tokom leta brzo opadnu po prestanku padavina, otuda i pad z. morave, pa nije to tisa (Prosečni protok je 796 m³/s) ili sava  Prosečni protok je 1700 m³/s) ona transportuje 120 m³/s

Link to comment


“Gospode, Ti koji sa krajeva zemlje sabiraš vodu u oblacima, zaustavi je zapovešću svojom i pošalji vedrinu na zemlju"

 

“Gospode, nemoj nas sasvim predati propasti i gladi i pogibiji, i neka nas silna voda ne poplavi, nego se u gnevu opomeni milosti i, mada nismo zaslužili, sažali se na nas radi dobrote svoje i kao dobar pomiluj stvorenja svoja i delo ruku svojih i brzo izbavi od svakoga zla”


Link to comment

 

“Gospode, nemoj nas sasvim predati propasti i gladi i pogibiji, i neka nas silna voda ne poplavi, no široke ruke budi i ostavi nešto Aleksandru Vučiću, da on dokrajči stvorenja tvoja i delo ruku tvojih”

 

Link to comment

 

 

“Gospode, nemoj nas sasvim predati propasti i gladi i pogibiji, i neka nas slina vođin ne poplavi, no široke ruke budi i ostavi nešto Aleksandru Vulinu , da on dokrajči stvorenja tvoja i delo ruku tvojih”

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...