Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Nego, jel' bio neko poslednjih par dana na Savi (u Beogradu)? Poslednji put kad sam sa Gazele gledao prema Bgd na vodi mi je izgledalo da se reka opasno približila onim mučenicima koji grade apartmane, ali to je bilo pre nedelju dana.

Link to comment

GFS daje za period od narednih 10 dana od 50 litara u centralnoj Srbiji do više od 100 litara na zapadu zemlje. Taj model redovno preteruje sa dalekim izlazima ali nas u svakom slučaju očekuje ekstremno rizičan period.

Link to comment

Pitam za Krupanj. Ne mogu da verujem da je ono čudo ostalo neočišćeno.

Ja to što sam pričao to su ona naselja na obodima skoro u brdima već...

Tad nisu bila , ali to je bilo odma pošto se voda povukla...

Inače za te akcije je trebala ozbiljna mehanizacija. Količina kamenja je bila ogromna. Na pojedinim mestima je korito u nivou obale bilo...

Ali pošto se ne javljaju nadam se da je sve OK tamo...

Link to comment

Dizvinete: moglo bi ovo da bude još gore od četvrtka.

 

Za sada se drži prognoza o ozbiljnoj kiši tokom ta dva dana, valjda će biti ublažena danas.

Link to comment

Pitam za Krupanj. Ne mogu da verujem da je ono čudo ostalo neočišćeno.

 

Pa eto, sam si bio pre 2 godine i video svojim ocima sta voda napravi.

 

bio sam u krupnju par meseci posle poplava, delovalo je očišćeno, bar onaj deo koji prolazi kroz grad i tamo gde je bilomsranje. sad, koliko je to ozbiljno i temeljno urađeno ne mogu da sudim

 

Ja ne znam na sta vas dvojica mislite kad pitate da li je ocisceno? KUMSe ja cenim da u Krupanj, u ciscenje korita Likodre, nije ulozeno nista, posto to ne moze da se vidi golim okom i prikaze na TV, tj. tek kad se obnovi kuca, skola, prodavnica, dezurni politicari mogu da se slikaju.

Tj. verovatno se ciscenjem zove izvlacenje pokidanih stabala, mozda delova kuca ili ograda, zatim sav onaj otpad koji je reka nosila, ali temeljna ciscenja reka (ona koja bi trebalo da budu redovna) se nisu radila po 30 (negde i 40, 50) godina.

 

Za Savu kod Sapca mogu da garantujem, ako mozda za Krupanj gresim.

Link to comment

pa to je taj trenutak u karijeri kad valjda treba da se opravdaju ulozena sredastva i potvrdi vernost. dakle, peglaj marko <_<

 

neko bude vesht ili mu se posreci da ne mora nikad :wicked:

Edited by gospa buba
Link to comment

Eeee kad bi to tako islo....

Staaaari blokovi su zasticeni cak i interne saobracajnice su napravljene tako da ako nasip popusti, voda odlazi od zgrada....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...