Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Ima li negde nekih tabela koliko je dnevno padalo po određenim mestima kroz godine. Prosto nije mi jasno jel sad pada više kiše, ili kiše ima kao i uvek +- ali su korita neodržavana.

Link to comment

Šta, što nas je opet dočekalo nespremne?

ne znam, sve :unsure:

 

edip@dagmar. sve je zaraslo, zakrcheno i prezidano.

Edited by gospa buba
Link to comment

ne znam, sve :unsure:

 

edip@dagmar. sve je zaraslo, zakrcheno i prezidano.

 

Pa i one poplave od pre dve godine su nanele mnogo materijala u rečna korita. Čisto sumnjam da je to sad nešto čišćeno.

Link to comment

@ dagmar

 

Na rhmzs moze da pratis vodostaj reka.

 

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/hidrologija/radio.php

 

 

Takodje evo i vesti za sutra

 

На Сави код Јамене, Сремске Митровице и Београда водостаји ће 08/09. марта превазићи границу редовне одбране од поплава, а код Шапца границу ванредне одбране од поплава. На Западној и Јужној Морави са притокама, на Млави, Пеку, Тимоку, Јасеници, Кубршници, Црници, Лепеници, Лугомиру и Ресави водостаји ће до 09. марта бити у умереном и већем порасту са превазилажењем упозоравајућих нивоа. Наредних дана на Дунаву од Сланкамена до Смедерева водостаји ће се кретати изнад и око граница редовне одбране од поплава. На Дрини и Лиму, као и на банатским водотоцима водостаји ће до 09. марта бити у умереном и већем порасту са могућношћу превазилажења упозоравајућих нивоа.

 

 

edit: Za vikend je sneg padao u Manecsteru, evo ga sad Frajburg pobeleo, bas veje...Ovo kod nas ne sluti na dobro uopste.

 

 

Dakle Sabac je vec sad na vanrednoj odbrani, a blizi se koti 600 sto nas je u maju 2014. vec izvelo na kej i pakovanje dzakova.

Bitno je da su raspisani novi izbori, da je 110 autbusa krenulo na jug, a reke ko reke.. Kise ce same stati, sunce ce opet zasijati, i nikom nista.

Edited by John Coltrane
Link to comment

@ dagmar

 

Na rhmzs moze da pratis vodostaj reka.

 

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/hidrologija/radio.php

 

 

Sajt im je dosta katastrofalan. Nema skoro nikakvih informacija, Poneki pdf i word da se preuzme, u kome se konstatuje da je Srbija zemlja sa kontinentalnom klimom, a mesta u njoj sa stalnim ili promenljivim režimom padavina. Slika direktora 1973 stajl iz nekog razloga prominentno na sajtu. Kakav čemer.

Podatke o mm padavina za razne lokacije po godinama nisam uspela da nađem.

Link to comment

Pa i one poplave od pre dve godine su nanele mnogo materijala u rečna korita. Čisto sumnjam da je to sad nešto čišćeno.

Sećam se da su mi u Krupnju posle poplava pričali da je najveći problem što su bujice nanele mnogo kamenja u korita pa ako se ne očisti i mnogo manja kiša će napraviti čudo...
Link to comment

Sećam se da su mi u Krupnju posle poplava pričali da je najveći problem što su bujice nanele mnogo kamenja u korita pa ako se ne očisti i mnogo manja kiša će napraviti čudo...

 

Pa jesu li čistili od onda? Nadam se da jesu, nisam u toku.

 

Inače, još uvek sam u blagom šoku od jučerašnjeg komentara neke budale, u fazonu 'a, taman da sjebe (poplava) Vučića na izborima'.

Link to comment

Ma sta da ciste?! Boli ih kurac. Kad bi sve pare sveta mogle da im se daju dao bih im samo da prestanu da nas jebu u mozak.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

bio sam u krupnju par meseci posle poplava, delovalo je očišćeno, bar onaj deo koji prolazi kroz grad i tamo gde je bilomsranje. sad, koliko je to ozbiljno i temeljno urađeno ne mogu da sudim

Link to comment

Kad bi sve pare sveta mogle da im se daju dao bih im samo da prestanu da nas jebu u mozak.

 

jes a posle sns kupi ceo svet i onda svi najebu o tome nisi razmišljao a džone koltrejne :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...