Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

pricam s jednim deckom iz tuzle, kaze da su se podigla minska polja po bosni....jel zna neko nesto o tome?

 

Bilo je ovo juce u Telegrafu, strasno.

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1073657-prete-nam-i-bombe-bujice-pomerile-minska-polja

Najugroženija područja od mina su regije Doboj, Maglaj, Olovo, Unsko-sanski kanton i Posavina koje su trenutno najviše pogođene poplavama. Do danas je u BiH registrovano šest minskih nesreća pri čemu su četiri osobe smrtno stradale, a osam osoba povređeno

Link to comment

pricam s jednim deckom iz tuzle, kaze da su se podigla minska polja po bosni....jel zna neko nesto o tome?

jesu i ispomerale su se mine, sestra iz Sarajeva mi je javila da su upozoreni na to

 

Sarajevo je inace ok, gradski deo.. okolna mesta su problematicna

Link to comment

pricam s jednim deckom iz tuzle, kaze da su se podigla minska polja po bosni....jel zna neko nesto o tome?

To je najrealnija opcija. Nisu se podigla minska polja, vec voda sa sobom povlaci sve, pomera zemljiste, utice i na klizista. Komad zemlje koji ima minu, dve, pet, deset, moze da zavrsi ko zna gde. Opet kapiram da tamo gde su bila prava minska polja, da je to bilo obelezeno..dok nije naleteo ovaj haos.Sad realno niko nece znati gde se ta minska polja nalaze.

Link to comment

Pre nego iscitam sve napisano od kada sam otisla u krevet: sta je bilo sa IL i Goldi? Drugarica i njena porodica nudi smestaj za zivotinje ljudima koji nemaju gde da ih ostave, koliko god mogu da prime, u Zemunu su (to verovatno ne pomaze mnogo IL :( ). ako nekom treba kontakt, javite se.

 

Sve je u redu koliko sam ja pratio.

 

edit: Goldi bi trebalo da je sad na tavanu (i da je tu nesrećna), a da sutra bude transportovana u NS.

Edited by Anonymous
Link to comment

jesu i ispomerale su se mine, sestra iz Sarajeva mi je javila da su upozoreni na to

upozoreneje je od velike pomoci, sad kad su se rasturile po slivovima reka.

mogu biti samo bilo gde.

Link to comment

Sa sajta GO Obrenovac :ph34r:

http://www.obrenovac.rs/index.php?option=com_content&view=category&id=22&Itemid=2

Вода је, у свом исконском облику, могла и да обесмисли сваку причу о овом граду. Да сваку његову могућност остави затрпану под дубином морског плаветнила. Панонског. Али није. Одлучила је да из овог простора отече, пресуши и отвори токове новог, другачијег богатства живота. Неким је градовима просто суђено да настану. Обреновац је, ако мислимо на воду, заиста срећно место!

Link to comment

Pa niko se ne smeje, jeste jezivo. Kao da je curse.

Kad smo kod kletvi, koliko do otkrivanja nekog drevnog "proročanstva Tarabića" i sl koje je sve ovo predvidelo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...