Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

На Сави код Јамене, Сремске Митровице и Шапца водостаји се налазе изнад граница ванредне одбране од поплава са тенденцијом пораста до 19. маја, а код Београда очекује се достизање границе редовне одбране током 17./18. маја. На Колубари код Ваљева, Словца и Белог Брода водостај је изнад граница редовне одбране од поплава са тенденцијом опадања. На Љигу код Боговађе водостај је изнад упозоравајућег нивоа са тенденцијом опадања. На Тамнави код Ћемановог Моста водостај се налази изнад границе ванредне одбране од поплава са тенденцијом мањег опадања. На Млави и Пеку водостаји су у опадању и налазе се изнад границе ванредне одбране од поплава са тенденцијом опадања. На Белом Тимоку код Зајечара и на Црном Тимоку код Гамзиграда водостаји су у опадању и налазе се изнад упозоравајућих нивоа (мере приправности) са тенденцијом опадања. На Јадру водостај се налази изнад границе редовне одбране од поплава са тенденцијом опадања. На Великој Морави код Ћуприје водостај се налази изнад границе ванредне одбране од поплава, а код Варварина и Багрдана изнад редовне одбране са тенденцијом стагнације и мањег опадања. На Јасеници, Кубршници и Ресави водостај је изнад границе ванредне одбране од поплава са тенденцијом опадања. На Јужној Морави код Мојсиња и на Западној Морави код Јасике водостај се налази изнад границе ванредне одбране са тенденцијом опадања. На Моравици, Бјелици и горњем току Западне Мораве водостаји се налазе изнад упозоравајућих нивоа са тенденцијом опадања. За виш детаља погледајте: Прогноза вода    Упозорење је за период

од:  22:18 17.05.2014.  до: 22:18 18.05.2014.

 

 

 

ja više ništa ne razumem.

 

 

e: i naravno naš HMZ ne apdejtuje podatke posle 20.00 :isuse:

Edited by steins
Link to comment

Жаро, не верујем да ико то зна.

 

 

СРЊ, превенција можда није најбиља реч за оно што сам мислио. Требало је доста раније приступити упозоравању људи и евентуалним евакуацијама и прављењем насипа какви се сада праве. Можда нисам у праву ал имам утисак да се касно кренуло са свиме.

Link to comment

Daj neki korisni link za ovo, ne mogu sad da gledam TV, ali it is relevant to my interests... :ph34r:

 

sisak.info, kostajnica.com, ili bilo koji hrv portal..

 

Link to comment

voda za hlađenje

Mlava i TE Kostolac, iz TE izlazi "topla Mlava" to pecaroši znaju,  tu je zabranjeno pecanje, a čini mi se da u Obrenovcu grejanje dolazi iz TE.

Link to comment

Su smenili?

 

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Mislim da ne formalno, ali su postavljeni novi direktor Doma Zdravlja i slicno.

 

Gradonacelnik i ta ekipa se nisu pojavili na lokalnoj TV od juce cini mi se.

Link to comment

Mlava i TE Kostolac, iz TE izlazi "topla Mlava" to pecaroši znaju,  tu je zabranjeno pecanje, a čini mi se da u Obrenovcu grejanje dolazi iz TE.

 

kolko mogu puste u grejanje, ostatak uglavnom u vestacka jezera ili u reke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...