Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Ih pažljivo, niko da ovo boldovano prokomentariše:

 

“Gospode, nemoj nas sasvim predati propasti i gladi i pogibiji, i neka nas silna voda ne poplavi, nego se u gnevu opomeni milosti i, mada nismo zaslužili, sažali se na nas radi dobrote svoje i kao dobar pomiluj stvorenja svoja i delo ruku svojih i brzo izbavi od svakoga zla”
Link to comment

Nego šta bi sa ovom 'ruskom prognozom' od osmog marta?

 

"Ruska prognoza" predviđa gore padavine nego 2014.
 
Beograd -- Dobili smo vremensku prognozu iz Rusije koja se bitno razlikuje i koja ako se ostvari može doneti više padavina i vode nego 2014. godine, kaže Predrag Marić.
 
Marić je naveo da su juče dobili prognozu iz Rusije koja je znatno gora od onih koju daju domaći stručnjaci. 
 
Prema „ruskoj prognozi“ pašće od 80 do 100 litara po kvadratnom metru, a Marić ističe da ukoliko toliko vode padne u naredna tri dana, to može da ima velike posledice. 
 
Domaća prognoza predviđa mnogo manje padavina.

 

 

Možda je dugoročna, u fazonu Koljčickog?
Link to comment

 

Nego šta bi sa ovom 'ruskom prognozom' od osmog marta?

 

 

Možda je dugoročna, u fazonu Koljčickog?

 

 

Koljčicki... Koju je on paru mogao da zaradi od globalnog zagrevanja samo da je poziveo jos neku godinu...  

Link to comment

Sava od jutros na 516 i narednih par dana tu i ostaje uz mozda blagu stagnaciju. Milsim da smo se izvukli.

 

Sto se tice par okolnih sela koja su najebala pre 2 godine uglavnom je stabilno i kod njih, rano je za podzemne vode, a negde su i kanali dobro ocisceni (greh na moju dusu i neznanje)  pa su primili dovoljno vode.

Link to comment

ništa, izmišljena stvar

 

Nije bila baš, da kažemo, izmišljena, u pitanju je bio dramatičan izlaz jednog modela koji je razvio neki ruski meteorolog.  Model je davao jako velike padavine u tom periodu, ali je anomalija potrajala najduže jedan dan, pa se posle toga prognoza svela na pravu meru. Moja teorija je da je Marić namerno iskoristio najcrnju prognozu koju je mogao da pronađe kako bi dramatizovao stvari i uklonio sa sebe deo odgovornosti ako stvari pođu po zlu.

Link to comment

Nije bila baš, da kažemo, izmišljena, u pitanju je bio dramatičan izlaz jednog modela koji je razvio neki ruski meteorolog.

Njega odma' poslati u Amerike, IPCC place za dramaticnim izlazima jednog ili vise (kompozitnih) modela... Suze roni. 

Link to comment

malo je rano da se odahne za ovu godinu, tek će se topiti sneg na planinama a onda ako se u aprilu/maju to poklopi sa još jednim ovakvim ciklonom biće čupavo....

Link to comment

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:595506-Ispumpali-vodu-iz-Beograda-na-vodi

 

PRAVO malo jezero koje se proteklih dana stvorilo u temeljnoj jami, gde bi trebalo da nikne jedna od kula "Beograda na vodi", u nedelju je isušeno. Više od deset pumpi uspelo je da iscrpi podzemne vode iz rupe, kako bi radovi mogli da se nastave.

 

Ne znam cije su pumpe al je sigurno bilo i boljih mesta za njihovu upotrebu.

 

edit: bukvalno svi komentari botovski  :ziga:

 

Cak bih rekao da je u pitanju jedan vrlo produktivni bot jer su svi na istu foru

 

 

Vanja 14. mart 2016. 15:42 #3975762
Ovo je nesto sasvim normalno i ne znam zasto se ovome pridodaje tolika vaznost kada ce se problem brzo resiti

karolina 14. mart 2016. 15:31 #3975747
Podzemne vode su cesta pojava, tako da se na to racunalo.

Vesa 14. mart 2016. 15:16 #3975716
Bitno da je gradilište sanirano i da se radovi mogu nastaviti.

Slucajna 14. mart 2016. 14:55 #3975652
Nista strasno, radovi su u toku. Tako da ovo nista nije cudno.

Sale 14. mart 2016. 14:46 #3975636
Bitno je da je problem rešen i da se nastavlja sa započetim radovima.

g 14. mart 2016. 14:43 #3975629
Posle ovolikih padavina normlano je da se temelji napune ali verujem da je to malo

sanjak 14. mart 2016. 14:39 #3975622
Sve mere prevencije su potrebne kada su poplave u pitanju.

 

 

po sto marke da moj komentar nece proci :)

Edited by katamaran
Link to comment

U principu i nemam al me nekad ispirisu :)

 

Svaki put se iznova iznenadim koliko su ocigledni. Covek ostavi komentar koji samo pravim botovima moze da smeta i popije 130 minusa. Slucajno svi komentari koji nisu u fazonu "svaka cast Vucicu" imaju otprilike toliko minusa.

 

Odavno svi znamo da se time bave ali mi je neverovatno koliko to lose i ocigledno rade.

 

edit: iskoci mi ovo neki dan na fejsu

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/lovac-na-sendvi%C4%8De/cebplboeldmlomimakpfhbhojajdpaki?hl=sr

 

Nisam instalirao al je defintivno zanimljivo :)

 

 

Ocenite koliko je komentar na B92 ili Blicu zaslužio sendviča!
Lovac na sendviče je Chrome ekstenzija koja omogućava da ocenite da li je komentar na B92 ili Blicu plaćen, tj. da li ga je pisao stranački bot. Na komentarima na B92 i Blicu će se pojaviti dva dugmeta: "BOT!" i "nije bot", kojima možete da prijavite komentar kao originalan ili plaćen. Vaše ocene se akumuliraju i služe za praćenje stila pisanja stranačkih botova.

 

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...