Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

And now for something completely diiferent..

 

Život u Rusiji i njezinim novokolonijama tako je divan da je istinski bunt jednostavno nemoguć. Samo strano zamešateljstvo može podlo zavarati ljude da im nešto ne odgovara u imperiji vječne sreće i zadovoljstva

Quote

«Не первая и далеко не последняя попытка вмешательства извне»: Путин — о событиях в Казахстане

 

 

Ne znam samo što mi budale čekamo, što se ne preselimo u najsretniju imperiju u istoriji...

  • +1 1
Link to comment

Iznad svega je najzabavnija brzina i akuratnost kojom Роџер пл. Санчез reaguje na svaki ruski potez/glupost/pizdariju: 1 mrtva straza pravihtm vrednosti...

Po nekad pomislim da radi po skali/ucinku, otprilike: Rusija full, 9, 10 na skali od 10, bez izuzetka, sa recnikom i epitetima bez ogranicenja, Kina, pa tako 5 do 6, ali po direktivi, Amerika 1 - 2, ali uz obaveznu napomenu da i ako je sranje, nije problem, ispravice se, ima ko, samo da se dobro izabere...

Link to comment

prosto je analizu/posmatranje/istraživanje koliko  se na svaki ruski potez/glupost/pizdariju reaguje pominjanjem  USA.

 

Quote

Ne znam samo što mi budale čekamo, što se ne preselimo u najsretniju imperiju u istoriji...

:ziga:

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, djordje geprat said:

prosto je analizu/posmatranje/istraživanje koliko  se na svaki ruski potez/glupost/pizdariju reaguje pominjanjem  USA.

Jeste Djordje, u pravu si: evo ja se prvi obavezujem da ce ubuduce da mi prva asocijacija na ruske poteze/gluposti/pizdarije bude, pa 'ajde - Vanuatu...

Moze?

Link to comment
29 minutes ago, djordje geprat said:

ne, nema potrebe.

samo prokomentariši ruske poteze/gluposti/pizdarije. nema potrebe da ubacuješ (ne samo ti) ikakve paralele.

Ima, itekako: ja ih i komentarisem, bez da pravim paralele osim tamo gde se namecu, jebiga, jer se nije Vanuatu instalirao na par stotina kilometara od Lenjingrada, ali ti tesko da mozes da mi odgovoris na pitanje zasto ti moja - ili bilo cija uletanja - smetaju vise nego Rodzerove sitne provokacije i sitna podjebavanja.

Osim ako ih ne smatras komentarima :isuse: 

 

A da mene ili bilo koga ubedjujes, sa sve rodjom da Rusija nije mesto za zivljenje i da je Putin - Putin nema ama bas nikakve potrebe: jednostavno mi je pun kurac demokratskih duzebriznika koji silje patku na postupke jedne Rusije samo zato, pa - jer je Rusija.

I koji ni za zivu glavu to siljenje i saljenje ne primenjuju kada su u pitanju neki drugi.

Link to comment
2 hours ago, Roger Sanchez said:

And now for something completely diiferent..

 

Život u Rusiji i njezinim novokolonijama tako je divan da je istinski bunt jednostavno nemoguć. Samo strano zamešateljstvo može podlo zavarati ljude da im nešto ne odgovara u imperiji vječne sreće i zadovoljstva

 

Ne znam samo što mi budale čekamo, što se ne preselimo u najsretniju imperiju u istoriji...

 

.

 

Ne vidim da si bas budala, ali ja sam sa zapada, ne iz Srbije , dosao privremeno na nekoliko meseci u Rusiju, misleci vecinu onoga sto misle ljudi koji je nikada nisu videli...

 

I ostao sam 11 godina...

 

Rusija nije demokratija, ali stav da jedino demokratija moze da obezbedi kvalitetan zivot meni se raspao ispred sopstvenih ociju...to je daleko od istine..

 

 

Da, ne mogu da glasam ni za koga, jer nikoga i nema, ako pocnem da zaradjujem milijarde dolara, postoji mogucnost da mi neko otme biznis. Ako je nekom zaista bitno da ima privid da svojim glasom na nesto utice, njemu svakako nije mesto u Rusiji ...Rusi zasluzuju vise, da budu jos bogatiji, ali sumnjam da revolucija u Rusiji moze da donese dobro, ne samo rusima vec bilo kome...to je proces kroz koji ce ona morati da prodje polako, onako kako je Amerika prolazila u " Velikom Getsbiju " Fitzgeralda..

 

Da ne pricam iz prvog lica, ne znam da li secas Babchenka, lika koji je obecao da ce se u Rusiju vratiti na americkom " Abramsu"...Kad mu je dopizdelo da slusa sve ovo sto moze i ovde da se procita napisao na Facebooku post ...

 

"Колбасную эмиграцию жалко. Меня когда-то в Италии в деревне одна женщина, уехавшая в девяностом из Беларуси, спросила, знаю ли я, что такое бидэ. А один мужик в Венгрии спросил, насколько Будапешт больше Москвы.

 

Х-хе... Москва, конечно, теперь, да.

 

Бабла - вагон. Небоскребы, стекло и мрамор, хайвеи, четыре аэропорта, электричество и золото, скорости и расстояния, миллионы людей и миллиарды баксов. Метро с USB-портами. Мрамор и панно. И пианино. Железные дороги с двухэтажными поездами. Биде и джакузи. Роллс-Ройсы и Майбахи.

 

Сервис - все что угодно в любое время суток, от упаковки жвачки до Ламборджини с омарами хоть в десять вечера, хоть в четыре утра.

 

Общественный транспорт чище, чем в Нью-Йорке. Речные трамвайчики богаче, чем на Темзе. Рестораны круче, чем на Елисейских. Госуслуги? Какие хошь документы в огромном сверкающем стеклом космопорте с очередью минут пятнадцать от силы.Детские площадки и спортгородки. Олимпиады и чемпионаты мира.

 

Медицина... Да супер медицина, хрен там говорить. Даже бесплатная. Платная - за те деньги, которые уходят на страховку в Штатах, тебя тут вылижут, высушат, все операции проведут и голову вон того мужика пересадят, если хотите, сударь.

 

Берлин по сравнению со столицей Рейха теперь - аккуратненько, но скромненько. Тель Авив - и скромненько, и грязноватенько, и дорого и пахать надо по двадцать часов в сутки. Прага - деревня с пивом. Хельсинки... Ну, блин, про Хельсинки даже и сказать особо нечего.

 

Империя, Гранит, Богатство и Величие. А, главное, вкалывать до потери ног не надо. Брызги нефтяной ренты долетают до всех.

Знаю ли я, что такое бидэ... Хе. Да в Москву пять твоих Будапештов теперь поместится, мужик. Как в ширь, так и вверх, так и вглубь. А по баблу - все сто. Колбаса в Москве теперь стала жиииирная. Колбасная эмиграция, спустя двадцать лет, посмотрела, посмотрела, и потянулась назад.

Уже второй пост в ленте встречаю о том, как реэмигрант ищет жилье. Для начала съемное. А там как пойдет.

 

Ну, что свобода... Заладил - свобода, свобода. Ну что твоя свобода? Человек второго сорта, эмигрант, пахать всю жизнь и чтобы что? А тут - надо успеть кусок своей колбасы хапануть. И на всю жизнь. Еще и детям останется.

Да и Величие, опять же... Статус. Человек первого сорта.

Наша армия с триумфом заходит в брошенные казармы США. Саудиты встречают нашего царя подобно Богу. Меркель улыбается. Франция кланяется. "Северный поток" строится. Украина захватывается.

Ну, диктатура, диктатура... Ну, что диктатура. Заладили тоже. Ну, диктатура. Ну что Донбасс. Ну, Донбасс. Ну и что",

  • +1 1
Link to comment

Barba,

 

Najefikasniji sistem vladavine je prosveceni apsolutizam. Problem je kako obezbediti da ce svaki sledeci apsolutista biti prosvetiteljski nastrojen.

 

Pozdrav, 

X500

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, namenski said:

Ima, itekako: ja ih i komentarisem, bez da pravim paralele osim tamo gde se namecu, jebiga, jer se nije Vanuatu instalirao na par stotina kilometara od Lenjingrada, ali ti tesko da mozes da mi odgovoris na pitanje zasto ti moja - ili bilo cija uletanja - smetaju vise nego Rodzerove sitne provokacije i sitna podjebavanja.

Osim ako ih ne smatras komentarima :isuse: 

 

A da mene ili bilo koga ubedjujes, sa sve rodjom da Rusija nije mesto za zivljenje i da je Putin - Putin nema ama bas nikakve potrebe: jednostavno mi je pun kurac demokratskih duzebriznika koji silje patku na postupke jedne Rusije samo zato, pa - jer je Rusija.

I koji ni za zivu glavu to siljenje i saljenje ne primenjuju kada su u pitanju neki drugi.

ja sam u nekom postu pomenuo zlodela u vreme staljina a za koja ti znaš više od mene. i, nije bilo nikakve potrebe da radiša utrči s pitanjem o mom stavu po pitanju internacije japanaca posle per harbura.. napisao sam da mi u realnom životu na moju konstataciju o nečem lošem vezano za rusiju (i kinu - kada sam pomenuo prijatelju da tamo ne bih živeo zbog političkog sistema primerom da je brat si doživotni predsednik, pitao me kako mi tito nije smetao. poslao sam ga u kurac) odmah mi se odgovara pominjanjem USA politike (čeholovačka - kuba. afganistan - vijetnam, čile.......). USA mi je daleko,ne mislim ništa dobro o njihovom političkom, ekonomskom, socijalnom, pravosudnom ....... sistemu, niko ovde nije pomenuo da bi voleo da budemo 51 američka država. ovde slično jeste pomenuo grobar od kragujevca. ovde ima simpatija za putinovštinu i rusiju, za približavanje, savez sa njima umesto sa EU, glorifikacija svega u vezi sa našim odnosima. i zato sam osetljiviji i kritičniji prema istoku. dalje, ja vidim kako se putinov čvrstorukaški stil lepi na ovog našeg skota i kako to deluje prihvatljivo za priličan broj ljudi ovde.

završiću s mojim stavom o tome da kremlj nije smeo da otme krim ukrajini i nemojte (ni ti ni drugi) da mi otpisujete sa - a kosovo?

 

@namenski nemam ništa lično protiv tebe, pratim tvoje postove na istoriji, zanimljivi su, ovo sada je jedno, ipak sitno, neslaganje stavova.

  • +1 3
Link to comment

Nikako, moć kvari ćoveka, a apsolutna moć kvari apsolutno. 

Mislim da je prosvećeni apsolutizam anomalija, i ne može se gledati na njega kao na trajno rešenje.

  • +1 4
Link to comment
36 minutes ago, djordje geprat said:

@barba imaš podatak o broju iseljenih na zapad i broju zapadnjaka useljenih u rusiju? u nekom periodu. 10 godina, recimo

 

.

 

Imao sam, zaboravio sam)...bila je aktuelna u Rusiji ta prica pre par godina, ispostavilo se da je cifra procentualno uporediva sa brojem nemaca koji idu u Ameriku naprimer, mislim da je prica bila o obrazovanom delu stanovnistva na oba mesta...

Sporio sam s nekim na ruskom forumu, tamo je moj stav prakticno 100 % anti-putin...ovde zbog kolicine gluposti, izgledam kao njegov advokat...verujem da clanak iz nemackog medija moze i sad da se nadje...

 

Naravno, ne zelim da dovedem u pitanje tvoju poentu, ti si u pravu,...pogotovo sto je 2015 ogroman broj stranaca napustio Rusiju, tako sad nalecem skoro svuda na direktore koji nemaju vise 25-30 godina...Rusija nije US,  istorijska je cinjenica vec vise hiljada godina da migracija uvek ima pravac ka centru moci...

 

Isto tako, sasvim primetan broj rusa se vraca, sto ranije nije bio slucaj...kao naprimer vlasnik Telegrama, trend je zaista primetan...

 

 

edit-  Licno ja ne znam nikog ko se iselio, u recimo beogradskom znacenju te reci, tipa dopizdelo da "skuplja deci kintu za cokolade", pokupio porodicu i otisao...Ako je to mladji svet obrazovan, oni idu tamo gde mogu u svojoj oblasti da napreduju do vrha, ako dodas i klimu koja je obicno povoljnija onda to bude tas na vagi i takve obicno zovu...takvi i iz Nemacke idu u US...

Dalje imas gomilu avanturista koji su se razleteli po celoj planeti...Ljude sa ozbiljnim novcem koji samo imaju nekretnine....Obican plebs se ne iseljava, ne posle 90x...

 

.

Edited by barba
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
52 minutes ago, x500 said:

Barba,

 

Najefikasniji sistem vladavine je prosveceni apsolutizam. Problem je kako obezbediti da ce svaki sledeci apsolutista biti prosvetiteljski nastrojen.

 

Pozdrav, 

X500

 

 

.

 

Verujem da Putin misli bas u tom pravcu, al za malo...iako je Rusija bila sponzor evrposkog prosvetiteljizma 18 veka, koji je zastupao tu ideju, tako se danas biblioteke Didroa i Voltera nalaze u Ermitazu..Ekaterina je bila sponzor, i sebe je volela da vidi kao takvu, kasnije je to odbacila...

 

Ta prica je stara evo vec par hiljada godina, da li brod dati iskusnom kapetanu, ili stalno birati nekog novog iz ekipe...Tesko da je moguce ostvariti prosveceni apsolutizam, jer na kraju ono "prosveceni" uvek ispadne na nekoj krivini...

 

.

  • +1 1
Link to comment

Barba,

Pogledaj trenutnu Nemacu, kao kompromis nakon nekoliko demokratskih izbora Merkel je vladala 16 godina, koja ulazi u duboku politicku krizu sirokih koalicija. Ako jedan covek/tim vlada dugo dolazi do kalcifikacije vlasti. Postane kruta, samodovoljna i korumpirana, pa treba duplo vise vremena da se politicko klatno smiri u nekoj poziciji.

Putinova najveca greska je bila 2008 godina, kada je trebao/morao da se povuce. Ako za 8 godina nije nasao coveka koji moze da ga zameni, onda ga nece pronaci ni za 88 godina.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...