Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Jebes ga, mislim da preterujes: ovo je event na kome je svako sa svakim dobartm i pristojantm: sedi se, ocigledno po abecednom redu, a ne vidim ama bas nikakav razlog da predsednik Rusije u prilici/susretu kao sto je ova demonstrira humanost i/ili solidarnost sa ovim degenerikom, niti svrhu eventualne poruke cak i da je ima.

Uostalom, da vidimo atmosferu priliko susreta sa, recimo, Trampom: mislis da mu je Narandzasti izvuk'o usi, javno i da svi vide... :)

Jednostavno, mislim da ne da nije korektno koliko je na liniji opsteg dizanja one stvari na Rusiju u najboljem maniru erazera/andurila i slicne bratije... 

Link to comment
On 30.11.2018. at 22:18, Кристофер Лумумбо said:

nemam pojma, ja uglavnom o saudojskoj arabiji citam u kontekstu podrske amerike. ovo pozdravljanje kao sa ortakom iz bloka nakon sto on tranzira novniara u ambasadi je fenomenalno.

 

Molim te ne zameri zbog opservacije koja sledi jer stvarno nije tebi upućena nego mi je zgodno da iskoristim tvoj post kao podlogu: ovih dana sam, kako da kažem, solidno zaintrigiran količinom moralnih osuda prisnosti svetskih lidera sa MbS koje počivaju na tranžiranju novinara. Naravno da bi to tranžiranje samo po sebi trebalo da bude dovoljan razlog da KSA popase hermetičku izolaciju na neodređeno vreme ali meni je, bemliga, neverovatno da tri godine skoro nikome nije palo na pamet da upotrebi sistematsko istrebljivanje naroda u Jemenu i organizovano ubijanje tamošnje dece glađu kako bi izneo istu ovakvu moralnu osudu rukovanja sa bradatim zlikovcem. Čak i sada kada se užasi iz Jemena polako probijaju u tzv. medije, u velikom broju slučajeva je bilo potrebno ono tranžiranje u ambasadi kao katalizator. Sav onaj genocid tri godine nije skoro nikog naterao da se zgrozi nad nečijim rukovanjem sa onim ološem, nisu pomogle sve one grozne fotografije sprženih tela i živih kostura ali su pomogli "breaking bad" detalji iz konzulata izneti bez bilo kakvog audio ili video materijala.

 

Bolje išta nego ništa, naravno. Samo mi je ovaj mehanizam "upadanja u oči" interesantan. Izgleda kao da jedna žrtva može da izazove veći efekat nego milion žrtava - pod uslovom da u njenom stradanju postoji dovoljna doza inovativnostitm i nečeg što još nije viđeno u sportu poznatom kao kasapljenje drugih ljudskih bića.

Link to comment

Zasto bi se  Putin i rusi potresali oko smrti nekog  tamo  islamisticki  radikalnog  "novinara" iz Saudijske Arabije :rolleyes: Taj lik je odlucio da se prikloni protivnickom klanu u toj ogavnoj kraljevini i platio je glavom , revolution eats  its children:) Rusi tu vide priliku da  se ugrade u neke biznis dilove sa Saudijcima  , dok ovi  sa zapada lazno oplakuju tog nesrecnika.  Tamo se seku glave na dnevnom nivou decenijama pa to ne sprecava ameriku i zapad da posluju sa njima i podrzavaju ih svom snagom u raznoraznim marifetlucima.

Edited by Micko8
Link to comment
6 hours ago, Redoran said:

 

Molim te ne zameri zbog opservacije koja sledi jer stvarno nije tebi upućena nego mi je zgodno da iskoristim tvoj post kao podlogu: ovih dana sam, kako da kažem, solidno zaintrigiran količinom moralnih osuda prisnosti svetskih lidera sa MbS koje počivaju na tranžiranju novinara. Naravno da bi to tranžiranje samo po sebi trebalo da bude dovoljan razlog da KSA popase hermetičku izolaciju na neodređeno vreme ali meni je, bemliga, neverovatno da tri godine skoro nikome nije palo na pamet da upotrebi sistematsko istrebljivanje naroda u Jemenu i organizovano ubijanje tamošnje dece glađu kako bi izneo istu ovakvu moralnu osudu rukovanja sa bradatim zlikovcem. Čak i sada kada se užasi iz Jemena polako probijaju u tzv. medije, u velikom broju slučajeva je bilo potrebno ono tranžiranje u ambasadi kao katalizator. Sav onaj genocid tri godine nije skoro nikog naterao da se zgrozi nad nečijim rukovanjem sa onim ološem, nisu pomogle sve one grozne fotografije sprženih tela i živih kostura ali su pomogli "breaking bad" detalji iz konzulata izneti bez bilo kakvog audio ili video materijala.

Bolje išta nego ništa, naravno. Samo mi je ovaj mehanizam "upadanja u oči" interesantan. Izgleda kao da jedna žrtva može da izazove veći efekat nego milion žrtava - pod uslovom da u njenom stradanju postoji dovoljna doza inovativnostitm i nečeg što još nije viđeno u sportu poznatom kao kasapljenje drugih ljudskih bića.

 

"A Single Death is a Tragedy; a Million Deaths is a Statistic" - Stalin

https://quoteinvestigator.com/2010/05/21/death-statistic/

 

 

Edited by Anduril
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

BBCu elementu, iliti kako se Rusija raspada.

 

 

Naslovna strana BBCija

 

Quote

 

Kad otvoris tekst, izadje ovo

 

Quote

Spektr-R: Russia's only space telescope 'not responding'

 

 

A kad procitas tekst naidjes na ovo

 

Quote

The telescope has been operational way beyond its expected five-year lifespan, Russia's space agency Roskosmos says.

 

Quote

A new Russian-German satellite, Spektr-RG, is scheduled to be launched this year.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

ima predloga da bi rusi mogli to drugačije da organizuju, ono, vermaht jeste bio zlo, ali ni sovjeti nisu morali tako da se brane,

oni snose veliki deo krivice za tolike žrtve, i bio bi red da se malo suoče sa prošlošću i katarziraju

 

(stavljam ovde tekst, namerno, a ne na topik o lenjingradu)

 

https://www.sueddeutsche.de/politik/russland-wehrmacht-leningrad-weltkrieg-1.4300914

Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...