Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

jao, da, vec sam bio zaboravio ovoga sto mu je licno putin sipao drogu u pice polonijum u burek...

:isuse:

 

 

 

ne, ne, ja čito u engleskim medijima, putin sipo! oni vidjeli!

 

 

Imam jedan hobi, a to je da volim da istrazujem sta se krije iza ovakvih usputnih sarkasticnih izjava. Polonijum je jedna od najredjih supstanci na planeti, upotreba polonijuma u atentatu je znak da ti je veoma stalo da ceo svet zna da si bas ti to uradio. U ovom slucaju, sve upucuje na Rusiju i na cin odmazde zbog menjanja strane u obavestajnom ratu.

 

Mene sada zanima koren tvog sarkazma. Mislis li da je to uradio neko drugi, a ne Rusija, mislis li da uopste nije ni bilo polonijuma, ili je posredi nesto trece? I pusti te price "Putin sipao", hajmo da malo istrazimo pitanje. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Постоји викиликс документ који више упућује на британску службу и после којег су се на западу ућутали о том случају.

Link to comment

Toni Bler sipo! 

 

inače taj memo ne upućuje na britansku službu, nego citira ruskog obaveštajca koji pokušava da posredno inkriminiše britansku službu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Recimo da su sovjetske sluzbe bile vrlo veste u igranju™ sa hemikalijama i vrlo sklone da posalju poruke u dane koji su imali neku simboliku (rodjendani vaznih ljudi, rodjendani clanova porodice ubijenog, bezbednosno - istorijski datumi). Isto vazi i za sluzbe nekadasnjeg Lagera™.

Link to comment

 

Imam jedan hobi, a to je da volim da istrazujem sta se krije iza ovakvih usputnih sarkasticnih izjava. Polonijum je jedna od najredjih supstanci na planeti, upotreba polonijuma u atentatu je znak da ti je veoma stalo da ceo svet zna da si bas ti to uradio. U ovom slucaju, sve upucuje na Rusiju i na cin odmazde zbog menjanja strane u obavestajnom ratu.

 

 

 

A što bi Rusiji veoma stalo da ga likvidira na takav način? Da pošalje poruku svojim lojalnim agentima da ne menjaju stranu kao ovaj ''izdajnik'', da ga simbolično kazne? Meni je to suviše iracionalno, svi znaju u ''obaveštajnoj zajednici'' kako će završiti ako odu na drugu stranu, dobro su obavešteni. Britance nemaju šta da obaveštavaju, oni rade svoj posao, tj vrbuju agente da rade za njih.

meni su verovatnija dva scenarija:

1) Ovo je obračun nekih grupa unutar ruskih obaveštajnih struktura na granici kriminalnih aktivnosti, pa je to pretvoreno u priču o dvostrukim i trostrukim agentima.

2) teorija trećeg polonijumskog metka, dakle neko treći je hteo namerno da kompromituje jednu ili obe strane đuture.

 

Mislim da nikada nećemo saznati punu istinu.

Edited by slow
Link to comment

Recimo da su sovjetske sluzbe bile vrlo veste u igranju™ sa hemikalijama i vrlo sklone da posalju poruke u dane koji su imali neku simboliku (rodjendani vaznih ljudi, rodjendani clanova porodice ubijenog, bezbednosno - istorijski datumi). Isto vazi i za sluzbe nekadasnjeg Lagera™.

 

Baš na to i mislim. Zato me i zanima otkud sarkazam.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Зато што те исте методе користи и друга страна. Индикативно је што је после тог викилиска документа, и могуће истраге, прича о том случају престала. То је исто као оно када је исмевана прича о некаквом камену у Москви који је коришћен за шпијунажу(унутар камена је била опрема за слање порука) да би пар година касније Блер признао да је то истина. Да им је било врло непријатно када су их руси наватали па су пуштали глупости по медијима да би скренули пажњу са истине.

Link to comment

Recimo da su sovjetske sluzbe bile vrlo veste u igranju™ sa hemikalijama i vrlo sklone da posalju poruke u dane koji su imali neku simboliku (rodjendani vaznih ljudi, rodjendani clanova porodice ubijenog, bezbednosno - istorijski datumi). Isto vazi i za sluzbe nekadasnjeg Lagera™.

 

Sovjeti su mogli tako da rade jer im je realno pucao prsluk šta će međunarodna zajednica i javnost da kaže o tome. Insistirali su na svojoj različitosti od ostatka nekomunističkog sveta. Rusija se danas trudi da pošalje u svet sliku normalnosti, što se dobrim delom svodi na medijska Potemkinova sela i nema veze sa realnošću, ali se ipak trudi. Ovo se ne uklapa u tu medijsko-propagandnu priču.

Edited by slow
Link to comment

Sovjeti su mogli tako da rade jer im je realno pucao prsluk šta će međunarodna zajednica i javnost da kaže o tome. Insistirali su na svojoj različitosti od ostatka nekomunističkog sveta. Rusija se danas trudi da pošalje u svet sliku normalnosti, što se dobrim delom svodi na medijska Potemkinova sela i nema veze sa realnošću, ali se ipak trudi. Ovo se ne uklapa u tu medijsko-propagandnu priču.

 

Rusi su vrlo nezgodni po pitanju bezbednosne nekulture svojih bivsih agenata, posebno onih koji su bili visoko u strukturama ili su posedovali vazne informacije. Mozda su samo u tom pogledu Izraelci zeznutiji.

Edited by Yoda
Link to comment

srećom sankcije ne daju nikakve rezultate :fantom:

 

Avtovaz planira da otpusti 7.700 radnika

 

Razlog takvih mera je potreba da se poboljša finansijska i ekonomska situacija u fabrici, da se unapredi organizaciona i prozvodna struktura i optimizuju troškovi a zbog opšteg pada prodaje automobila u Rusiji i negativnih očekivanja na tržištu ove godine.

 

http://vesti.mojauto.rs/Istrazujemo/471477/Avtovaz-planira-da-otpusti-7700-radnika

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=QoeLqtetizo

Edited by Hella
Link to comment

Okašnjeli odgovor vasi: moj sarkazam je bio više usputno popišavanje po slobodnim & nezavisnim zapadnim (u ovom slučaju engleskim) medijima, koji su oh-tako-objektivno! izvještavali o ovom slučaju sve plačući nad hudom sudbom sirotog prebjeglog obavještajca-sleš-krimosa koga je ono smeće od obavještajca-sleš-diktatora iz barad-dura, a.k.a. kremlja, otrovalo i otrglo od njegovih najmilijih...

 

Što se samog slučaja tiče, ne znam ko je ubio Litvinjenka, ali mi to pitanje baš i ne zavredjuje toliku pažnju, s obzirom na njegovu profesiju i radnu biografiju. Oni već pomenuti slob. i nezavis. zap. (eng.) mediji su ga, medjutim, prežvakavali danima, nedjeljama... Valjda u tom periodu nije bilo zanimljivijih vijesti, kao što je ono samoubistvo pucnjem u sopstvena ledja iz lovačke puške onog profesora što je opovrgavao priču o WMD u iRaqu, ili samoubistvo skokom sa prvog sprata sopstvene vile u centru Londona onog egipatskog obavještajca što je prešao na pravu™ stranu, pa pod stare dane počeo da se predomišlja...

Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...