Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

nezgodno je sto je ruskinjama i rusima poprilicno kraci prosecan zivotni vek pa ce uzivanje u penziju zaista kratko trajati a bogme ni srbadija nije nesto epohalna u prosecnoj duzini zivotnog veka.

Edited by Pontijak
Link to comment
nezgodno je sto je ruskinjama i rusima poprilicno kraci prosecan zivotni vek pa ce uzivanje u penziju zaista kratko trajati a bogme ni srbadija nije nesto epohalna u prosecnoj duzini zivotnog veka.
Pa da, a srbadiji su to uveli pre dobrih 15tak godina. Po uzoru na EU gde je to uvedeno ko zna kad, verovatno jos tokom zlatnih devedesetih kad im nikad bolje nije islo. A nase generacije dok dodju na red za penziju, i ovde i po eu, dici ce granicu na 80.

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, palikaris said:

Pa da, a srbadiji su to uveli pre dobrih 15tak godina. Po uzoru na EU gde je to uvedeno ko zna kad, verovatno jos tokom zlatnih devedesetih kad im nikad bolje nije islo. A nase generacije dok dodju na red za penziju, i ovde i po eu, dici ce granicu na 80.

Sent from my F8132 using Tapatalk
 

 

da. mili kapitalizam pokazuje svoje najumiljatije lice model sredina 19 veka. ma jos da pevamo od srece ako nam ne uvedu i posthumni rad u trecoj tj nocnoj smeni pa na posao cim se smrkne pa do svanuca :D  

Link to comment
 
da. mili kapitalizam pokazuje svoje najumiljatije lice model sredina 19 veka. ma jos da pevamo od srece ako nam ne uvedu i posthumni rad u trecoj tj nocnoj smeni pa na posao cim se smrkne pa do svanuca [emoji3]  
Morace da se uvede child labor ponovo cini mi se, posto zivotni vek tesko da ce da bude tako dug u generacijama koje dolaze, a i razvijene ekonomijeTM su imale tako lepa iskustva s tim, engleska i danas zivi od kapitala stecenog u tim zlatnim vremenima, kad je jedan mancester imao najveci gdp per capita na svetu a prosecni zivotni vek bio 30 godina :D

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment
6 minutes ago, palikaris said:

Morace da se uvede child labor ponovo cini mi se, posto zivotni vek tesko da ce da bude tako dug u generacijama koje dolaze, a i razvijene ekonomijeTM su imale tako lepa iskustva s tim, engleska i danas zivi od kapitala stecenog u tim zlatnim vremenima, kad je jedan mancester imao najveci gdp per capita na svetu a prosecni zivotni vek bio 30 godina :D

Sent from my F8132 using Tapatalk
 

 

najludje je sto deciji rad nije bio toliko davno, postojao je i pocetkom 20 veka u imperiji u kojoj sunce nikada ne zalazi. jos samo da se ispinuju ove razmazene generacije, ma kakvo detinjstvo, kakvo tinejdz doba i sve te razmazenosti a i roditelji da odahnu, kada se decica vrate posle desetocasovnog rada a ona miiiirnnaaa i odmah zaspe, milina jedna a ne kao sada cika dreka lupa pa jadni roditelju ne mogu dusom da odahnu

 

meni je najblesaviji apsurd sto sve vise pripadnici tzv. klase parija zapenjeno zastupaju ideologiju gospodara kapitala i sve drece da tako treba

Link to comment

Zato što nisu došli do para (koje su mizerne, ali im izgledaju velike) radom, nego na druge načine...

Svako ko je do novca, kakvog-takvog, došao pošteno, uglavnom ceni sve posledice 1. maja...

Link to comment
16 minutes ago, Pontijak said:

 

da. mili kapitalizam pokazuje svoje najumiljatije lice model sredina 19 veka. ma jos da pevamo od srece ako nam ne uvedu i posthumni rad u trecoj tj nocnoj smeni pa na posao cim se smrkne pa do svanuca :D  

ne spominji posthumni rad. kapitalisti imaju osetljive uši. i zato ima rešenje. to prelazi na decu ili najbliže srodnike. kao dugovi.

sećam se kad sam opozno davno jednog juniora makabija i priča mi da treba da ide u vojsku umesto poginulog brata, da dovrši njegov rok od tri godine. ja mislim da se zvao blumental ili tako nekak..nebitno. bitno je da kapitalista osluškuje i vreba..

Link to comment
Zato što nisu došli do para (koje su mizerne, ali im izgledaju velike) radom, nego na druge načine...

Svako ko je do novca, kakvog-takvog, došao pošteno, uglavnom ceni sve posledice 1. maja...
+1 apsolutno je to. U svom okruzenju ovo ljudi sto znam koji se zalazu za trziste, kompweticiju, sranja, niko nilad tržišta ni bilo kakve konkurencuje video nije, sve u zivotu preko veza, na mufte, i jos se bagra tripuje da su vrhunski strucnjaci, mnogo rade, sve je to po zasluzi. Dobio posao preko buraazerske veze, diplomu kupio i kao trziste treba da reguliše sve [emoji23]

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment
29 minutes ago, radisa said:

Zato što nisu došli do para (koje su mizerne, ali im izgledaju velike) radom, nego na druge načine...

Svako ko je do novca, kakvog-takvog, došao pošteno, uglavnom ceni sve posledice 1. maja...

 

+1

 

@bradilko   mislim da kapitalisti poodavno misle o tome ali jos nisu smislili kako da organizuju to ali kad smisle bice veselo kada padne mrak, neupuceni ce misliti da je u toku festival posvecen beli lugosiju ali neeeee, to treca smena krece na posao od groblja pa do radnog mesta :D

Edited by Pontijak
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...