Jump to content
Sign in to follow this  
Timmi

Grupa C. Kolumbija, Grčka, Obala Slonovače, Japan

Grupa C  

55 members have voted

1. 1. Ko osvaja grupu?

2. 2. Ko prolazi grupu?

• Kolumbija i Grčka
    • Kolumbija i Obala Slonovače
    • Kolumbija i Japan
    • Grčka i Japan
    • Grčka i Obala Slonovače
      0
    • Japan i Obala Slonovače

Recommended Posts

crtamOrasi

Nemam nikakvog pojma ko ce proci ovu skupinu, ali bih jako zeleo da to budu Kolimbija i Obala. Japanci su smaraci, ali imaju odredjen kvalitet koji se ne sme zanemariti, a to bi moglo da bude dovoljno za ovu grupu. Grcima zelim 0 bodova.

keksi krem

Falcao je poceo da trenira pre par dana i kaze da se oseca 60% spremnim...medjutim, istakao je da mu ne pada na pamet da uzima nekome mesto u reprezentaciji ako ne bude 100% spreman...

Tako da ce u narednih par dana verovatno i zvanicno potvrditi da nece ici na Svetsko prvenstvo...fer i posteno, moze da bodri ekipu i sa tribina, nema potrebe rizikovati karijeru, neka igraju samo zdravi igraci...

gervasius twinkleminkleson

Nemam nikakvog pojma ko ce proci ovu skupinu, ali bih jako zeleo da to budu Kolimbija i Obala. Japanci su smaraci, ali imaju odredjen kvalitet koji se ne sme zanemariti, a to bi moglo da bude dovoljno za ovu grupu. Grcima zelim 0 bodova.

Zezas? Japanci su medju najzanimljivijim ekipama na prvenstvu, odličan fudbal igraju

Feindouno

Ne slazem se.

crtamOrasi

Slazem se sa Sefom da trenutno igraju jako zanimljiv fudbal. U najboljem Zemanovom maniru, poprilicno otvoreno i lepo za oko. Jos imaju i nekolicinu zanimljivih igraca na sredini. Nas su (u NS cini mi se) u potpunosti nadigrali i bili su bolja ekipa iako su izgubili. Kad kazem da su smaraci mislim na ranije zasluge, gajim neki animozitet od ranije, ovo sada im je mozda i ponajbolja (il najzanimljivija) generacija.

dillinger

Slazem se sa Sefom da trenutno igraju jako zanimljiv fudbal. U najboljem Zemanovom maniru, poprilicno otvoreno i lepo za oko. Jos imaju i nekolicinu zanimljivih igraca na sredini. Nas su (u NS cini mi se) u potpunosti nadigrali i bili su bolja ekipa iako su izgubili. Kad kazem da su smaraci mislim na ranije zasluge, gajim neki animozitet od ranije, ovo sada im je mozda i ponajbolja (il najzanimljivija) generacija.

Ti si prespavao Južnu Afriku? Honda, Matsui, Endo i ekipa su igrali i dobro i lepo

crtamOrasi

Nisam ih gledao nijednom u SA, priznajem, bar se ne secam. Prvi put sam obratio paznju na njih tek posle utakmice sa Italjom na Kupu Konfederacija, mnogo mi se dojmilo kako su odigrali tu, iako su izgubili sve zivo. U potpunosti su nadigrali Italiju i nije mi jasno kako su uspeli da izgube (stoji da nisu imali srece, bese precka neka na 3:3 pred kraj, valjda). Posle toga sam pogledao jos nekoliko utakmica i svidelo mi se kako igraju, poprilicno su zabavna ekipa.

Muwan

Debeli Ronaldo se npr. vratio 4 meseca posle operacije ACL (UBR, tretman ACL je od tada, a tome ima 15 godina, pokazao neverovatan napredak). Oporavak zavisi od više faktora. Nekad timeline propisuje mogućnost povratka kompetativnom bavljenju sportom posle 3 meseca, a potpun oporavak posle 6

Ronaldo je pokidao ligament čašice ili kako se već na srpskom kaže patellar tendon, a ne ACL. Neke velike razlike nema, 6 meseci je minimum za vraćanje ozbiljnom sportu, koliko god da su tretmani napredovali u medjuvremenu. Ronaldo se vratio posle 4 meseca i na prvom povratničkom meču mu je trebalo 7 minuta da taj isti ligament ponovo pukne pa se onda oporavljao još 8 meseci.

Kao neko kome je pre par nedelja rekonstruisan ACL mogu da ti kažem da će Falcao zaigrati na SP jedino ako je klinički lud (a sa njim i čitav stručni štab Kolumbije), a čak i ako to bude slučaj više će odmoći nego pomoći timu jer jednostavno nije spreman za taj nivo, i na sve to dodaj jedno 80% šanse da se još grdje povredi i okonča karijeru.

kralj

U ovakvim diskusijama lično iskustvo nije naročiti argument. Postoji mnogo faktora koji utiču na rehabilitaciju, a profesionalni sportisti su u tom smislu značajno ispred rekreativaca. Fudbaleri posebno. Njihova muskulatura i određene grupe mišića već sam stepen istegnuća nezanemarljivo ublažuju, pa se fudbaleri statistički vraćaju brže nego košarkaši, pa čak i hokejaši. O običnim ljudima da ne govorim.

Svi ćemo se izređati oko opšteg mesta da nije pametno da se rizikuje i da postoje jasne šanse da razum prevlada. Ja sam samo reagovao na ofrlje iznesene prognoze da ovaj sigurno neće igrati (iako on sam tvrdi da postoje pristojne šanse, a u tome mu se pridružuje i čitav krug kompetentnih i upućenih ljudi).

Iz ove, pasivne i bezazlene perspektive gledano, mislim da bih rizikovao (i sam sam takođe fasovao ACL od koga se nikad do kraja nisam oporavio). Čovek je u životnoj formi, reprezentacija mu se svakih 20 godina plasira na WC, igra se u ambijentu u kom je odrastao. Ako ima mesta riziku, ne mogu ni da zamislim idealniju priliku da se bude hazarder.

kralj

I da... Brz oporavak!

Muwan

Hvala :)  Pričao sam malo sa fizijatrima kod kojih sam na terapiji, to je napucana privatna bolnica koja inače oporavlja profesionalne sportiste, imaju bruku nekih fensi mašina i pomagala. Kažu ljudi, može posle 4 meseca da se izađe na livadu i trči, skače... ali je obnavljanje povrede skoro pa garantovano i samo je pitanje koliko će kvadriceps izdržati. Što se tiče ličnog momenta i samopouzdanja, slažem se da se u ime svetskog kupa uvek može prihvatiti rizik ali ne bi me čudilo ni da Falcao prelomi™ u pravcu love koju može da zaradi u narednih 3-4 godine ako bude zdrav, te odluči da ne rizikuje. Svako ima svoje prioritete.

Ipak, sve i da zaigra i da se nekim čudom ne povredi ponovo posle 5 minuta na terenu (daleko bilo, kucam u drvo), mislim da jednostavno neće biti u stanju da nešto specijalno doprinese timu onako rovit i van takmičarske forme. Možda je bolje da igra neko ko je u tom smislu spremniji, makar bio i mnogo lošiji napadač.

189-

izgleda da falkao ipak propusta sp

MiddleClass

izgleda da falkao ipak propusta sp

Stvarno cudno. Zao mi ga je. Nadam se da nece Suki njegovim stopama. :(

Babu Bhatt

Japan je zadnje SP odigrao odlično, Dansku su npr odučili od fudbala.

I sinoć su protiv Kostarike dobro djelovali, dali 3 a mogli još par komada.

Strašno teška grupa, Grke NIKADA ne otpisati !

Timmy

Bilja je vest pre par dana da definitivno propusta. Jbga.

Al jaka je Kolumbija i dalje i prosetace se kroz grupu.

Sign in to follow this  

• Create New...