Jump to content
IGNORED

Grupa A. Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun

Grupa A  

73 members have voted

1. 1. Ko osvaja grupu?

2. 2. Ko prolazi grupu?

• Brazil i Hrvatska
    • Brazil i Meksiko
    • Brazil i Kamerun
    • Hrvatska i Meksiko
      0
    • Hrvatska i Kamerun
      0
    • Meksiko i Kamerun
      0

Recommended Posts

Evo ga Mexico

GOALKEEPERS: Jesus Corona (Cruz Azul), Guillermo Ochoa (Ajaccio), Alfredo Talavera (Toluca)

DEFENDERS: Rafa Marquez (Leon), Diego Reyes (Porto), Miguel Layun (America), Paul Aguilar (America), Andres Guardado (Leverkusen), Hector Moreno (Espanyol), Francisco Rodriguez (America), Carlos Salcido (Tigres UANL)

MIDFIELDERS: Carlos Pena (Leon), Hector Herrera (Porto), Isaac Brizuela (Toluca), Marco Fabian (Cruz Azul), Juan Carlos Medina (America), Luis Montes (Leon), Jose Juan Vazquez (Leon)

FORWARDS: Javier Hernandez (Manchester United), Giovani dos Santos (Villarreal), Raul Jimenez (America), Alan Pulido (Tigres), Oribe Peralta (Santos Laguna)

• Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• MiddleClass

13

• Feindouno

8

• Yoda

6

• Zhota

5

Istina, obično su to završavali kao ubedljivo prvi. Čini mi se da su promenili selektora, ako se ne varam? Videćemo, ja ni ne znam u kakvoj su im formi igrači i imaju li neko novo interesantno ime.

Znam da Vela neće da igra za reprezentaciju

Edited by theanswer

Paz' kako se krvavo™ kidiše na  jeftinu navijačku bućku...Iznad očekivanja.

Ajde, ne uzrujavajte se, Yoda je notorni hrvatomrzac, njegova (pr)ocjena nije znanstvena™ :fantom:

:heart:

popiskovacccc.jpg

Kao neko ko sticajem izvesnih momenata prilično dobro poznaje hrvatski nogomet, evo neke beleške:

- glavno pitanje koje se nakon objavljivanja spiska postavlja u hrvatskoj javnosti je: Zašto opet Samir?! Jedan od razloga zašto je Štico oteran sa funkcije selektora (osim, naravno, bledih rezultata) jeste taj što je podlegao uticaju Maminja i urušio svetinju hrvatskog dresa pozvavši stranca. Samir, pri tom, u onome što je odigrao u hrvatskom dresu i samim svojim odnosom prema obavezama, čini se, definitivno je zalupio vrata nacionalnog tima. Ali njegovim ponovnim pozivanjem (mada je malo verovatno da će i putovati u Brazil), Kovač je već narušio neke odnose u timu (podsetimo, Pranjić se za vreme Šticine ere odrekao dresa sa državnim grbom upravo zbog pozivanja Samira). Umesto Samira mogao je dati šansu nekom mladom igraču, a što ne i sjajnom veteranu Benku iz Rijeke. Mogao je da pozove i napadača Kalinića, koji je odradio dobar deo kvalifikacija. Ali nije ...

Dakle, koliko je u stvari dobro što Šimunić neće igrati za "kockaste" (da je u timu, Kovač bi osećao obavezu da mu da barem koju minutu, iako je realno miljama daleko od bilo kakve svoje nekadašnje forme), jer će sada tim moći dodatno da se motiviše pokličom "Igramo za Džoa!" i slične fore, toliko je Kovač sve to upropastio pozivanjem igrača Samira. Još je nejasnije ako se zna da je Maminjo gurao Samira da bi se ovaj bolje prodao, ali Samir je sad igrač Getafea, i takva mu promocija (a ni Maminju) nije više potrebna ...  

Što se tiče samog skvada, naravno, tu su prve zvezde hrvatski fudbalski magioničar Modrić, bez kojeg ni igra Reala nema onu prepoznatljivu tečnost i brzu tranziciju. Zatim hrvatski Alfredo di Stefano - Ivan Rakitić, igrač spektakla, poetičnog fudbalskog izraza (setimo se spektakularnog "sombrera" na utakmici protiv madridskog Reala), kapiten i prvo ime Sevilje. I, naravno, beli Drogba - Mario Mandžukić ... Možda iznenađuje i nepozivanje sjajnog golmana Krešića ... 

Edited by stoka

Mislim da nisam nigde do sada rekao, ali bio bih jako iznenadjen da Hrvatska ne napravi ozbiljan rezultat na ovom prvenstvu, cak i pored vrlo nepovoljnog zreba. Lako moze da se desi da im se Spanija ispreci na putu, ali ne bih smeo da se kladim protiv Hrvatske ni u tom slucaju. Nekolicina veznjaka im igra u zivotnoj formi, a sasvim su solidno popunjeni i u ostalim linijama. Koliko me pamcenje sluzi prosli put je pobeda Spanije protiv njih bila sve samo ne glatka. Rekao bih da bi ovoga puta imali i opipljivije sanse. Mada bi mi najdraze bilo da nalupaju Nizozemsku u 1/8, praceno cirkusom koji bi nastao zbog eliminacije jednog od najuzih favorita u drugom 1/8. To mi je mozda i najveca zelja kada je start prvenstva u pitanju, a onoliko sam navijao za Island u barazu.

Brazil i Hrvatska idu. Meksiko tuzan, a nekako su uvek znali da privuku moje simpatije ne igrom i rezultatima koliko zanimljivim pojedincima. Kamerun mi je nepoznanica totalna.

• Create New...