Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

istina, nismo ni ocekivali da cemo kuvati za 15 minuta vec ideja pa onda to kako treba i bog zapoveda...

 

djejmi vec na prvoj strani kaze da ce najcesce da nam treba;

 

- dobar multipraktik

- blender

- stapni mikser

- mikrotalasna pecnica

- kuvalo za vodu

 

vec vidim - muljaj i smuljaj pa posluzi na lepoj rusticnoj dasci :lolol:

Link to comment

veceras na 24kitchen zakacim entonija u ukrajini. zamir koji ga prati na istocnoevropskim i egzoticnim destinacijama, je tatarskog porekla sa krima.

eto prilike za reprizu.

o hrani, borsc i votka. sovjetske vojne baze i put u cernobilj.

Link to comment

Dobar je 24kitchen, baš valja. Gledao kuvara Wana, nešto se glupirao po Londonu. Nisam ga do sada zapazio. Elem, zanimljiva je ideja da blendira sastojke pa da ih baci na stir fry, doda meso i grune u rernu. 

 

Koristio je, ako sam dobro ispratio, crveni luk, đumbir, ljutu crvenu papriku, lemongrass, kurkumu i beli luk, To je ubacio u blender i umuljao u kašicu. Bacio sve to na tiganj, da se prokrčka. Zatim usuo batak-karabatke da se prokrčkaju, i zalivao kokosovim mlekom i obogatio pasiranim svežim ananasom. Kad se sve to obarilo, prebacio u posudu i rknuo u rernu na 200C. 

 

Mislim da ću sutra ovo isprobati. 

 

 

Edit: posle je Džejmi pravio neku ludačku jagnjetinu. Uzeo plećku, uvaljao je u neku mnogo dobru marinadu od nane, jogurta i belog luka. Stavio navrh rerne, da se cedi u donju posudu u kojoj je povrće. Nisam ljubitelj jagnjetine, ne volim da je jedem, ali sećam se da sam jednom jeo jagu sa nekim sosom od nane i neverovatno je koliko se to dobro slaže. Ono je bio neki industrijski sos, presladak za moj ukus. Ali ovo što je Džejmi napravio deluje sjajno. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Gledao kuvara Wana, nešto se glupirao po Londonu.

uu, taj mi skroz antipatičan, mada pročitah da je baš velika zvezda u jugoistočnoj aziji, gou figr...

 

a da, nana, češnjak, jogurt, janje... to ne može da bude loše - zna đejms znanje

Link to comment

to blendiranje zacina je nesto sto se u orijentalnim domacinstvima podrazumeva. moja orijentalna komsinica (kao i vecina familija tog porekla koje znam) to radi u velikim kolicinama, traje joj po mesec dana i duze. nekad napravi duplu kolicinu pa posalje sinu ne bi li se zdravije hranio, zivi sam. oljusti bluka djumbira, ljute papricice, korijandera, ubaci u blender na par minuta, ne bas kasasto nego naseckano da bude al da pusti sok, uzme prozirnu foliju i zaledi inidividualne smotuljke koristi dok ne potrosi pa onda opet.  ima to da se kupi vec zbrckano u teglicama al ljudima je draze da naprave sami, nema hemije i bolji je ukus.

Link to comment

uu, taj mi skroz antipatičan, mada pročitah da je baš velika zvezda u jugoistočnoj aziji, gou figr...

 

a da, nana, češnjak, jogurt, janje... to ne može da bude loše - zna đejms znanje

Jeste antipatičan, liči mi na onog iz Hangovera. 

 

to blendiranje zacina je nesto sto se u orijentalnim domacinstvima podrazumeva. moja orijentalna komsinica (kao i vecina familija tog porekla koje znam) to radi u velikim kolicinama, traje joj po mesec dana i duze. nekad napravi duplu kolicinu pa posalje sinu ne bi li se zdravije hranio, zivi sam. oljusti bluka djumbira, ljute papricice, korijandera, ubaci u blender na par minuta, ne bas kasasto nego naseckano da bude al da pusti sok, uzme prozirnu foliju i zaledi inidividualne smotuljke koristi dok ne potrosi pa onda opet.  ima to da se kupi vec zbrckano u teglicama al ljudima je draze da naprave sami, nema hemije i bolji je ukus.

Nisam to do sada praktikovao. Počeću.

Link to comment

Danas sam kupio Dzejmijev kuvar, ovaj poslednji, sve za 15 minuta. Odlicno izdanje (sto se tice kvaliteta stampe, fotografija i sl.).

 

Ostaje jos da se probaju recepti. :)

 

 

Mnogo me je razočarao taj kuvar.

 

Sitan, nečitljiv font - naročito na početku gde piše šta sve od začina valja imati u kuhinji. Treba prepisati sa lupom u ruci da bi ičemu vredelo.

 

A tek "recepti" - bez uvoda, bez ikakve pričice, samo napisano u stilu: u tom minutu dodaj ovo, u tom minutu dodaj ono, u tom minutu skini sa vatre... i tako do kraja.  Nemaš pojma šta radiš i zašto to radiš.

 

Žali bože para i lepih fotografija.

Svaki recept treba da se iščita, dešifruje, i prepiše u formi uobičajnoj za recepte.

Edited by Frile
Link to comment

Nema se vremena, uglavnom se nema vremena. Za 15 minuta postupi po instrukcijama i jedi lepo, kvalitetno i zdravo.

 

Ko hoce da krcka i dinsta nek' uzme velki narodni kuvar pa natenane...

 

Zena i ja juce listali. Da bi se postupalo po kuvaru moras pripremu da izvrsis. Prvo da nabavis sve te zacine koje nema tvoj mini dragstor na cosku zgrade. Druga stvar je priprema namirnica i tek onda ide recept.

 

Ko je koliko vican u tome, on ne ulazi u to, a kaze 15 minuta postupanja i imaces obrok.

 

Uzeli smo ideja radi i zabelezili smo prvih par koje cemo praviti u danima koji dolaze. ;)

Link to comment

Meni se čini da će moj stil kuvanja koji često podrazumeva osmočasovne operacije u tri etape - morati da pretrpi određene izmene u sledećoj godini...

Link to comment

Nije nikakav problem u vremenu, da li je 15 minuta ili sat i po.

Ma kažem da je kuvar loše napisan. Ma nije napisan uopšte, samo je prepisan radni nalog šta se u kom minutu baca u lonac, kada se pali koja ringla, kada se presipa iz šerše A u šerpu B.

 

I ja ću da iskoristim kuvar ideja radi, uz dodatni rad na prevođenju recepata u razumljivi oblik. Nema šanse da išta od tih recepata napravim za 15 minuta, ni približno.

 

BTW, meni najviše vemena u kuvanju oduzme sređivanje kuhinje. Ne volim da počnem da kuvam ako ičeg ima na radnoj površini ili sudoperi, ako svo posuđe koje se muvalo okolo nije oprano... Tu izgubim najviše vremena, ostalo je pesma.

 

Vaso, već te vidim kako u jednoj ruci nosaš bebu, a u drugoj ruci držiš varjaču i mešaš nešto u šerpici.

.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...