Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

mislim da je srozao prljavost na niske grane posto su se gledaoci zalili

 

meni inace nije ni smetala, jednostavno je preskocim u receptima, kao i tamarindo, rabarbaru i ostale egzotike

Link to comment

e, braco i sestre u kuhinji, mozete li da mi preporucite neki meso 101 kurs? valja li secret meat business?

Edited by morgana
Link to comment

Sara  La Fountain je pre 15 godina garant pripremala pohane tikvice.  

 

ma ima citav pravac tih kuvara koji spremaju jela ko neinspirisana tetka i od toga prave posao

Link to comment

Sara  La Fountain je pre 15 godina garant pripremala pohane tikvice.  

 

Ona je zavrsila onaj, sve cenjeniji, CIA (Culinary Institute of America) gde se skoluju buduci Remziji, Bordjenovi, Oliverovi etc. Zato je na relaciji NYC - Helsinki.

Klasicna smizla, kod nje ces tesko d'vidis bluk :dry:

 

Pre neki dan je kuvala

 

 

macaroni cheese :o

 

Link to comment

de umrla, evo bas sam naumila da vam predstavim teu mamut, splicanka, tventi samting, zavrsila cia (iz dobrostojece porodice, platili joj roditelji), smer poslasticarstvo. dosta mi je simpaticna, citala sam dijagonalno njen blog dok se skolovala. sarmantna je, televizicna, pametnica, odlicni recepti, slutim da ima dobru buducnost. na hrtu redovno subotom u emisiji kolaznog tipa ima 5 minuta da nas nauci da pravimo nesto slatko. evo njenog kanala na jutjubu.

recept za pitu od limuna i badema je strava.  

Link to comment

 

Jean-Christophe Novelli je ipak Bog medju tim celebrity kuvarima...u svakoj emisiji je brutalno izdominirao, a najbolji je u Chef Academy...lik jednostavno razbija, a ladno je sa 19 godina bio glavni kuvar familiji Rothschild :D

Odličan je Novelli, gledao sam ga često u Saturday Cooks (bbc), kod Anthony Worall Thompsona. To je bila emisija gde sam pokupio ubedljivo najviše fora i recepata, za to je najbolja i a i sam Worall Thompson je veliki car, kuvarski i televizijski gledano.

Jel' ima tih Novellijevih emisija negde na netu, baš me interesuje...

Link to comment

de umrla, evo bas sam naumila da vam predstavim teu mamut, splicanka, tventi samting, zavrsila cia (iz dobrostojece porodice, platili joj roditelji), smer poslasticarstvo. dosta mi je simpaticna, citala sam dijagonalno njen blog dok se skolovala. sarmantna je, televizicna, pametnica, odlicni recepti, slutim da ima dobru buducnost. na hrtu redovno subotom u emisiji kolaznog tipa ima 5 minuta da nas nauci da pravimo nesto slatko. evo njenog kanala na jutjubu.

recept za pitu od limuna i badema je strava.  

slatka je tea i nisu joj lose te emisijice... kratko je i bez preteranih egzibicija, a ona je skroz simpa, profi, suverena u kujni, cak deluje nezno i pomalo stidljivo /xixixixi, prava damica - da me ne cuje sailormanka / ... idealna cicika za naseg keksija ;-)

Link to comment

Odličan je Novelli, gledao sam ga često u Saturday Cooks (bbc), kod Anthony Worall Thompsona. To je bila emisija gde sam pokupio ubedljivo najviše fora i recepata, za to je najbolja i a i sam Worall Thompson je veliki car, kuvarski i televizijski gledano.

Jel' ima tih Novellijevih emisija negde na netu, baš me interesuje...

Anthony Worall Thompson je isto car, kao i James Martin koji je upravo zapoceo karijeru u jednom od njegovih restorana...vidis, meni je isto Novelli zapao za oko kad je gostovao kod AWT-a, ali ne u Saturday Cooks (to je kasnija emisija, tad je vec Novelli bio regularan kod njega), vec u Saturday Kitchen koja je prethodila, secam se kad je Novelli prvi put gostovao i spremao neki odrezak, dok su AWT i jos neka kuvarica izigravali njegove pomocnike...nikada pre toga nisam video da neko tako brzo i vesto barata sa namirnicama i kuhinjskim priborom, plus davanje instrukcija sa onim francuskim naglaskom je samo upotpunilo dozivljaj...

 

Posle se jos par puta pojavljivao u Saturday Kitchen-u i kad sam video da i poslastice sprema na spektakularan nacin, brzo mi je postao najomiljeniji celebrity kuvar...posle toga je AWT presao sa BBC-a na ITV (ili obrnuto), i onda je zapoceo Saturday Cooks, to je bilo jos bolje jer je Novelli postao jedan od njegovih najcescih gostiju, pa sam imao i vise prilike da ga gledam...sto se tice njegovih emisija, na americkoj Bravo televiziji sam gledao Chef Academy i tu bas dosta toga ima da se vidi jer u tih 9 epizoda trenira kandidate da postanu profesionalni kuvari...verovatno ima da se skine negde na netu, secam se da je bilo popularno...

Link to comment

Pogledao sinoć neki remzijev "bazični kurs" i to je prvi koji sam gledao, a da nije neki rijaliti/takmičarski.Meni ok dobar je...

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...