Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

On 4.3.2020. at 20:43, Ras said:

 

 

I pored svega, probao bih roštilj u Valjevu (od 11. minuta)? Ima li koga da je već  išao tamo?

 

Pominjao sam već odavno kad je neko tražio preporuke. Ćevapi svakako najbolji u ovom delu Srbije. 

Link to comment
12 hours ago, Ras said:

Dakle, Bora Bora kad se nađem u okolini Va.

Da, Bora (ili Raša, pošto je Bora pokojni otac) - Rosulje, to je 10 min od centra (autom), put ka B.Bašti.

Link to comment
  • 2 weeks later...

meni ovo nekako smirujuce i zanimljivo...svasta pravi od americkih slatkisa i iako nista od toga nemam pojma kakvog je ukusa smiruje me njeno experimentisanje a zanimljiva je i atmosfera i ekipa..

 

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

te paprike ja nikad nisam pravila, inace bi pravio po maminom receptu. ovako samo za rinflajs, kinesku patku, sladak kupus, pasticadu, bosanski lonac, sarmu, corbu od cicoka... poseduje ekskluzivne mamine recepte za pomenuto.

a sa druge strane, ne sumnjam da je svakom normalnom muskarcu nejdzela interasantnija i sugestivnija od npr jedne mene.

kao kuharica, naravno :rolleyes:

Link to comment

Super mi je onaj Paul Hollywood i njegova emisija City Bakes, prikazuje se na 24Kitchen svakog utorka u 13h i 23h, a repriza je subotom u 22h.

U svakoj epizodi posecuje neki od najpoznatijih gradova na svetu i tu naravno odlazi u najbolje pekare i poslasticarnice, pa onda i sam nesto napravi.

Iako vise ne jedem nista od toga, ipak mi je lepo da gledam sve te poslastice, plus bas mi se svidela epizoda u kojoj je obisao najlepsi grad na svetu Lenjingrad.

 

https://www.imdb.com/title/tt7446914/

 

2vQc1sW.jpg

Edited by Бруклинский
Link to comment
  • 3 weeks later...

Proslo je tacno dve godine otkako je Anthony Bourdain odlucio da se samostalno odjavi sa ove planete :sad:

 

Obozavao sam tog lika i gledao sam sve njegove emisije, iako nisam nikakav gurman niti bih probao 95% onoga sto je u tim emisijama prikazano.

A Cook's Tour, No Reservations, The Layover i Parts Unknown, odgledao sam bukvalno svaku epizodu tih njegovih putesestvija, a neke i vise puta.

Procitao sam i njegovu legendarnu knjigu Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly, kao i knjige A Cook's Tour i The Nasty Bits.

 

Neka mu je laka crna zemlja, nikada necu shvatiti zasto je jedan takav car resio da ode, ali zauvek ce mi ostati omiljeni TV kuvar i pustolov.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...