Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

10 minutes ago, triple_nippled said:

georgi kavkaz :) super lik. odlicni su mu klipovi. gomila mesa, raznoraznog, obavezno vino na ex :D ima neke bas dobre na nekoj vikendici u planini.

 

https://www.youtube.com/channel/UCHK357UDDmL6EMTb4YPE7ew

 

bice da sam opet poslednji koji saznaje za gregorija. meni otkrice. pri tom sasvim slucajno zalutao do njega i zalepio se. 

 

a super je. i on i deca i macke i sve.

 

pejzaz iz vikendice fenomenalan.

 

samo su mi kolicine neverovatne. 

Link to comment

Hahah, odem da vidim Đorđetov kanal, i naletim na klip o kome mi je kum pričao, al' nije znao da nađe: lik pravi votku od koka-kole :lolol:

3 hours ago, adam said:

ima i ortaka koji izgleda kao onaj ruski mafijas sto jede kavijar kutlacom. on mu ponekad dodje u goste, cuti i smeska se.

Alan the dentist :rolf:

 

Edit: evo repovi za nas ljubitelje

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Ništa mi se ne pravi po njegovim receptima a sve mi se jede. Ono zeleno što piju je tarhun, gruzijska/kavkaska Alpina, Kavkazina™ :)

Edited by fikret selimbašić
Link to comment
1 hour ago, fikret selimbašić said:

Ništa mi se ne pravi po njegovim receptima a sve mi se jede. Ono zeleno što piju je tarhun, gruzijska/kavkaska Alpina, Kavkazina™ :)

Da, dosta nepotrebno piće. 

 

Moj utisak iz Gruzije je da se tamo dosta insistira na autentičnosti lokalne hrane, da se mora na sto izneti svega i mnogo i da valja da ostane nakon obroka, valjda da se pokaže da se ima. 

 

Prva stvar - lokalna hrana jeste generalno ukusna, ali nisam siguran koliko je autentična. Npr, hačapuri jeste njihova lokalna hrana, ali to je u suštini nešto drugačiji način spremanja pite sa eto, nekim lokalnim sirom. Nivo entuzijazma koji lokalci unose u opis ovog jela kao autohtonog i endemskog je baš nesrazmeran stvarnom stanju stvari. 

 

Zapravo, jedino nešto vrlo specifično što sam okusio je kharčo, tako nešto (fenugreek, badem, piletina, itd, uzgred, skroz ukusno jelo). U suštini, u Gruziji se dobro jede ali recimo da imaju prehrambenu isključivost i ponositost kao, khm, neke balkanske zemlje, nesvesti da na tako malom prostoru i naročito sa seobama naroda i pomeranjem granica, srazmerno malo autentičnosti ishrane može biti.  

Link to comment
19 hours ago, adam said:

 

bice da sam opet poslednji koji saznaje za gregorija. meni otkrice. pri tom sasvim slucajno zalutao do njega i zalepio se. 

 

a super je. i on i deca i macke i sve.

 

pejzaz iz vikendice fenomenalan.

 

samo su mi kolicine neverovatne. 

Grigorije sa Kavkaza je slektakl. Kolicine koje kuva su neverovatne. I to posluzi decici, od kojih najmladje jedva lizne one gigantske kebabe ili sta vec. Potpuni hit mi je kad su umakali 7-8 pilica u  istopljeni kamomber i bri. Macke i kucov se, takodje, samo slade i maste brkove.

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Grigorije sa Kavkaza je slektakl. Kolicine koje kuva su neverovatne. I to posluzi decici, od kojih najmladje jedva lizne one gigantske kebabe ili sta vec. Potpuni hit mi je kad su umakali 7-8 pilica u  istopljeni kamomber i bri. Macke i kucov se, takodje, samo slade i maste brkove.

 

ma dobro, taj kajmak i nekako, kapiram da dobija kintu za reklamu. al ostalo! brate mili!

 

sinoc sam gledao kako su on i prika skinuli nogu s pola juneta a sve ostalo strpali u neki pretis kazan (dodali su i povrce moram priznati) da krckaju dok ne pocne da drhturi i spada s koske. rebra su sekli sekirom na panju, kao drva. a zatim su, valjda da slucajno ne ostanu gladni, stavili jedno 20 kobasica na rostilj. kobaje gabarit, u maramici, ne u crevu. ludilo potpuno.

 

a deci kad sipa tek to je za nevericu. svaki decji tanjir moze da podmiri cetvoroclanu porodicu. naravno uz to uvek ima hleb, salata, sir.... i ti soci iz cernobila. 

 

moracu da gledam te pilice, zvuci odlicno. fala. :D

 

ja sam i dalje hipnotisan. cenim da ce me drzati jos nedelju dve pa ce popustiti. bar se nadam.... :blink:

 

 

Link to comment

Dobro, jasno je da ima nameru da izvrne standarde kuhinjskih emisija i dobije lajkove. Umesto u plićaku na Kanarskim ostrvima, on sprema pored dečijeg tobogana, garaže i ostave. Plus igra na kartu nekakve sirovosti, valjda tipične predstave za taj deo sveta.

 

Ali na kraju kada se pogleda sadržaj, on je ubacio par kila mesa i par kila krompira u pekač i zalio sa par litara suncokretovog ulja. Dakle, jebeno je pržio meso i krompir zajedno, i onda sipao neki peršun preko i to je sad neki spektakl, valjda zbog toga što tu količinu, kao, sprema za četvoro,. Glupost. 

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Je l već gledao neko?

Zbunjuje me i ne mogu da svarim koncept videa. Posmatranje devojke koja sve ovo proba, čini da osećam nelagodu, gotovo mučninu.

 

 

I pored svega, probao bih roštilj u Valjevu (od 11. minuta)? Ima li koga da je već  išao tamo?

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...