Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

entoni bordejnov poslednji šou iz parts unknown serije predstavlja mini dokumentarac o lower east side-u 70-ih i 80-ih i tadašnjoj no wave i (post)punk sceni, a istovremeno i njegov trip down memory lane jer je i sam u to vreme visio tamo. emisija je sjajno tehnički urađena, sa gomilom arhivskih priloga (oduševljenje kratkim insertom bush tetras koji izvode too many creeps). bordejnovi sagovornici su andergraund umetnici raznih fela, između ostalih i harley flanagan iz cro-mags, debbie harry & chris stein, richard hell (sa loše urađenim umjetnim zubalom od koga jedva priča), amos poe & jim jarmusch, fab 5 freddy, john lurie (koji ga je poslužio samo sa 4 tvrdo kuvana jaja, tačnije stavio je lonče sa neoljuštenim jajima i tanjir ispred njega i rekao: eat that - i to je bilo najkonkretnije od hrane u ovoj epizodi) i naravno lydia lunch koju je odveo u neki posh restoran koji drže neka velika imena, nju, zauvek neimpresioniranu takvim stvarima (inače, gledala sam vešticu pre nekoliko dana u skoplju i još uvek ne mogu da se opasuljim). koliko god da sam se prezasitila bordejna poslednjih godina (a i on sam je sve češće izgledao tako u njegovim emisijama), srce mi se stislo u čvarak kada je na kraju krenula you can't put your arms around a memory u izvođenju mike ruffina (zadužen za muziku u parts unknown) i bordejnove ćerke. odlična i veoma nostalgična oproštajna epizoda. 

 

Spoiler

bourdain-and-lydia-lunch.jpeg

 

images?q=tbn:ANd9GcRLpxIwGxteKkm_zbO-hw_  images?q=tbn:ANd9GcRmI5cczhNkXHHBEFlAWLk

 

 

cnn1.jpg

 

 

 

u drugom univerzumu gledala sam malo i rachel khoo i prava je bombonica. bila bi još slađa kad ne bi patila od super star sindroma. od recepata u sećanju mi je ostala samo svinjska plećka u marinadi od nara :wub:

(ili ribizli, sad više nisam sigurna. jako mi je sećanje)

 

Spoiler

 

 

 

 

Edited by beyoncé
Link to comment

Cuteness overload. 

Sviđa mi se njeno s. 

 

Još kuva kolenicu. 

 

Kaže im not gonna waste a drop. 

Dobro ovo je vrlo namerno. 

 

Kraljica majka da je ovo iznedrila... 

 

Kamera nas siluje standardno. 

Link to comment

Slabo ja gledam ovo pa sad kad sam već tu... 

 

Ovaj bugarin je urnebesan mada sam ja prvo mislio da je makedonac pošto sve razumem. Užasno drven, pa još kao sveštenik izgleda. Al precizan. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...