Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

nego, jel valjaju recepti?

 

vi zahtjevni citajte potragu za izgubljenim vremenom sa receptom za madlene. ili novu ekovu sa receptom za zecetinu u loncu. ili krcka i maleckog sa receptom za lukovodonicnu bombu.

dalje nisam citala.

Link to comment

a kakav ste kuvar očekivali od disleksičnog chef-a koji se hvali kako nije pročitao ni jednu knjigu u životu?!

 

odličan, kao prvi Goli kuvar koji je izašao kod nas?

Link to comment

e pa to je posredi verovatno. listao sam i ja ovaj novi, deluje kurcobolno, ali precizno.

ovaj koji ja imam je pisan u kontekstu, tipa "dodju mi ortaci da gledamo tekmu, evo sta napravim, zasto bas to, i za koliko vremena", i to je funkcionisalo besprekorno.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

nego, jel valjaju recepti?

 

vi zahtjevni citajte potragu za izgubljenim vremenom sa receptom za madlene. ili novu ekovu sa receptom za zecetinu u loncu. ili krcka i maleckog sa receptom za lukovodonicnu bombu.

dalje nisam citala.

 

nista jos nisam pravio al' kazem, ima jedno 2-3 kad procitas da ti voda krene na usta. (mislim da su 2 sa piletinom i 1 sa junetinom)

Link to comment

odličan, kao prvi Goli kuvar koji je izašao kod nas?

 

+1

 

Za ovaj "kuvar" nije trebao ghost writer, dovoljan je spisak za pijacu.

 

Uzgred, garcia, misliš li da disleksični ljudi nisu u stanju da uobliče svoje misli i prenesu ih na papir?

 

 

nego, jel valjaju recepti?

 

Ne brigam, valjda imaju veze sa onim što je kuvao, tamo je sve delovalo lavli džavli

Edited by Frile
Link to comment

pa jeste, al vidis da se kuka da je knjiga losa, nedovoljno informativna?!

 

 

a i sad kad me mrzi da premotavam avije, samo kazem singeru da mi baci jpeg recepta  :lolol:

Edited by darling
Link to comment

Dobar je 24kitchen, baš valja. Gledao kuvara Wana, nešto se glupirao po Londonu. Nisam ga do sada zapazio. Elem, zanimljiva je ideja da blendira sastojke pa da ih baci na stir fry, doda meso i grune u rernu. 

 

Koristio je, ako sam dobro ispratio, crveni luk, đumbir, ljutu crvenu papriku, lemongrass, kurkumu i beli luk, To je ubacio u blender i umuljao u kašicu. Bacio sve to na tiganj, da se prokrčka. Zatim usuo batak-karabatke da se prokrčkaju, i zalivao kokosovim mlekom i obogatio pasiranim svežim ananasom. Kad se sve to obarilo, prebacio u posudu i rknuo u rernu na 200C. 

 

 

 

Da se upišem...Super je ispalo, samo sam se iznenadio što jelo uopšte nije bilo ljuto. 

 

Polovina većeg crvenog luka, tri čena belog luka, dva prsta svežeg đumbira, kašičica mlevene kurkume, polovina osrednje velike i osrednje ljute crvene paprike, jedna ocrvenela šilja paprika, malo vode, mulja i ceđenog limuna. 

 

Sve to u blender. Bzzzzzzzzzz, pa u duboki tiganj da se prokrčka par minuta. Kako sam usuo tu smesu tako sam pustio suzu, mušku, onu najtežu. Mislio sam da će jelo biti baš ljuto. 

 

U tiganj sam ubacio tri batak+karabatak komada. Propržio s obe strane po 4 minuta, otprilike. 

 

Dok se to pržilo, u blender sam ubacio trećinu osrednje velikog ananasa iseckanog na kockice. Dodao sam i dve kašičice kokosovog brašna. Sirotinjska varijanta kad nemate kokosovo mleko.

 

Kad se ono sve iskrčkalo, u tiganj sam usuo kombo kokos+ananas i ostavio da se dinsta još 10 minuta.

 

Rerna je ranije bila uključena. Sve to iz dubokog tiganja sam presuo u vatrostalnu činiju i ubacio u rernu na 220C. U smesu sam dodao i naseckani sveži ananas. Baš je bilo dosta sosa tako da se više kuvalo nego što se peklo. 

 

Elem,super je ispalo. Kada ponovo budem spremao ovo jelo, više ću ga zaljutiti u prvom koraku (više bluka, đumbira i ljute paprike) i staviti manje kokosa i ananasa. 

Link to comment

jel gledao neko hestona blumentala u potrazi za savrsenstvom? koncept: u svakoj epizodi bavi se po jednim jelom koji britanci vole. ode na izvoriste jela, vidi kako kuvaju lokalci, a onda hemija svoj recept. gledala sam picu i spagete bolonjeze. zabavno je i zanimljivo, volim jednostavnu i brzu kuhinju, a njegova je sve osim to. provalio je kako u kucnim uslovima ispeci picu za dva minuta :) 

kapiram da ima ljudi s foruma koji bi pratili njegov recept za spagete bolonjeze i drkali se s tim 10 sati...

tu sam otkrila da i heston blumental, ko i ja, koristi pastu koja je trafilata al bronzo.  

 

bozemesacuvaj, svaki put kad sam htela da napisem heston blumental, uvek bi mi prvo na pamet pao simon vizental...

Link to comment

Da se upišem...Super je ispalo, samo sam se iznenadio što jelo uopšte nije bilo ljuto. 

 

Polovina većeg crvenog luka, tri čena belog luka, dva prsta svežeg đumbira, kašičica mlevene kurkume, polovina osrednje velike i osrednje ljute crvene paprike, jedna ocrvenela šilja paprika, malo vode, mulja i ceđenog limuna. 

 

Sve to u blender. Bzzzzzzzzzz, pa u duboki tiganj da se prokrčka par minuta. Kako sam usuo tu smesu tako sam pustio suzu, mušku, onu najtežu. Mislio sam da će jelo biti baš ljuto. 

 

U tiganj sam ubacio tri batak+karabatak komada. Propržio s obe strane po 4 minuta, otprilike. 

 

Dok se to pržilo, u blender sam ubacio trećinu osrednje velikog ananasa iseckanog na kockice. Dodao sam i dve kašičice kokosovog brašna. Sirotinjska varijanta kad nemate kokosovo mleko.

 

Kad se ono sve iskrčkalo, u tiganj sam usuo kombo kokos+ananas i ostavio da se dinsta još 10 minuta.

 

Rerna je ranije bila uključena. Sve to iz dubokog tiganja sam presuo u vatrostalnu činiju i ubacio u rernu na 220C. U smesu sam dodao i naseckani sveži ananas. Baš je bilo dosta sosa tako da se više kuvalo nego što se peklo. 

 

Elem,super je ispalo. Kada ponovo budem spremao ovo jelo, više ću ga zaljutiti u prvom koraku (više bluka, đumbira i ljute paprike) i staviti manje kokosa i ananasa. 

 

Pa to što si radio - mešajući sve to u blenderu - u stvari si pravio neku vrstu kari paste. Imam neka iskustva - sa našim papričicama se nikada ne zna, jer im ljutina varira, a osim toga oni često stavljaju neke tamo mnogo ljuče paprike. Da bi bilo ljuto koliko hoćeš moraš da probaš tu kari pastu kad je napraviš, pa da dodaš još nekog cajun pepera ili ljute crvene domaće paprike. Ili da imaš one prave malecke ultra ljute, što te razbiju totalno kada ih probaš.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...