Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

Ova Sara sto kuva na 24kitchen je ubacena za ove moderne, everyday, smizle sto bi da budu ribice™ a opet kao i da nesto kuvaju i znaju oko kuhinje. Ona je verovatno fejvrti chef sex'n'city ribichokama, tako su i pravili emisiju - NYC, Helsinki. Brrrrrrrrr.

 

Elem, cika Marco Pierre White je izmislio pojam celebirty chef. Njamladji dobitnik tri miselinove zvezdice ikada i smatra se ocem™ modernog kuvanja. Predrkan baja koji je isto tako poznat i po tome sto je "vratio" zvezdice miselinu i poslao ih u tri lepe. Kaze, miselin sa zvezdama odvraca kuvare od strasti i magije za dobrim zalogajem.

Naucio Remzija sve sto zna :Hail:

 

eLib_4690213.jpg

Link to comment

nije baš hejt, ali kako se zove francuski kuvar sa BBC 4, recimo. Neki BBC je u svakom slučaju. On je baš top chef, poslednji put je terao šegrta da proba nešto i da kaže "vive la France" a ovaj ćuti i promrmlja "ali trešnje su iz UK"

Link to comment

xexe, pa m.p.uajt je i napravio g.r. takvim nadrkom kakav je danas - x puta ga je bukvalno rasplakao dok je šegrtovao kod njega, pa je ovaj kasnije počeo na sličan način da iskaljuje frust nad svojim podređenima

Link to comment

jel neka nasa televizija uopste pustala neki kulinarski sou gordona remzija, a da nije takmicenje kuvara amatera?

B92 prenosio onu gde dolazi u raspale aščinice i pokušava od njih i vlasnika da napravi nešto.

Link to comment

ruku na srce ješte ponešto skalamutio u toj seriji, čisto da pokaže ovim likovima što drže ugostiteljske objekte a šloseri su u duši.

Link to comment

jel neka nasa televizija uopste pustala neki kulinarski sou gordona remzija, a da nije takmicenje kuvara amatera?

Dok je postojala ona televizija Enter, secam se da su osim Dzejmija i Najdzele, pustali od Remzija onaj njegov dokumentarac sastavljen od par epizoda gde valjda otvara neki svoj restoran i onda pokusava da dobije tri Michelin zvezdice u roku od nekoliko meseci...mislim da se zvao Boiling Point, i osim sto su tu detaljno prikazivali kako rukovodi kuhinjom i sprema za goste, isto je bio neki segment kada je pripremao gala veceru u Francuskoj povodom otvaranja ili zatvaranja Svetskog prvenstva u fudbalu, znaci da je to bila 1998. godina kada je to snimano...pojavljuje se i Marco Pierre White u nekoj od epizoda, valjda kada zajedno idu u lov i jos po nesto...to je jedino cega se secam da je bilo na nekoj od nasih televizija, a gde Remzi pokazuje svoje kulinarske vestine...posle sam na stranim kanalima gledao jos neke emisije, The F Word je bio super...

Link to comment

Gledao sam Remzijev ultimativni kuvarski kurs i nije mi se baš svideo previše, samo on i recepti, koji nisu loši, ali mi je prosto Oliver bliži, lakši za primeniti. Ono što sam primetio, posebno kod ova dva kuvara, daju oprečne informacije, na žalost ne mogu ni jedan primer da navedem, davno sam gledao. Ali sam siguran da se desilo više puta da Remzi (pošto sam njega drugog gledao) kaže nešto što je Džejmi rekao da se nikako ne radi ili da se radi drugačije.

Link to comment

remzijevih 100 recepata, kako se vec zove kurs, su vise nego dobri, ali pristup mu jeste nekako rigidniji nego dzejmijev, za isti recept ako ga prezentuje on imam dojam da je klasican ka dosadnom dok bi dzejmi dao dojam lakoce i spontane fensosti

Link to comment

kul mi je dzejmisha skroz mada mi deluje "strokav", jos kad krene da mulja rukama sve zivo...

 

in dzeneral ko krene salatu, u kojoj je paradajz kao sastojak, da mulja rukama moze da racuna da je necu jesti :snob: :puke:

Link to comment

Super mi je kad Dzejmi uleti u gajbu na skejtu, sutne dasku, uhvati je rukama, odlozi i bez pranja ruku nastavi da kuva. Ja sam posle cuo da to u Velikoj Britaniji funkcionise besprekorno.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

I u Finskoj, eno Sara mase svojim psom iznad stola, pa ga spusti dole i nastavi da mulja salatu rukama...

 

Salu na stranu, to muljanje moze da izgleda bezveze ali mi generalno ne smeta da gledam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...