Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

On 17.11.2018. at 14:03, nisam ja said:

@darling

Kaki je ovaj skoko? Jel ti izaziva mouth watering? 

 

steta sto je sterilna bugarska produkcija, dobri su mu recepti ko voli taj smer u kuvanju. sarmantan je david. gledala sam emisiju i po, a naucila dva trika. 

 

On 17.11.2018. at 14:17, nisam ja said:

Ovaj bugarin je urnebesan mada sam ja prvo mislio da je makedonac pošto sve razumem. Užasno drven, pa još kao sveštenik izgleda. Al precizan. 

 

bugarin u bugarskoj produkciji, najgora kombinacija :D al kad zanemaris, onda je zaniimljivo, kao da gledas skraceni kurs profesionalnog slasticarstva, tecaj na narodnom univerzitetu, za tri meseca da dobijes diplomu i palis u svabiju, tome sluzi. mene podsetio na neke fazone iz vremena kad sam segrtovala u slasti u proizvodnji. 

 

bugarski inace u srbiji bolje razumemo od makedonskog :)

 

Link to comment



 

 
bugarski inace u srbiji bolje razumemo od makedonskog [emoji4]
 
+1 za bugarski, ja sam se zapanjila da je tako. na makedonski mi treba da se naviknem, ne mnogo, ali treba, a bugarski ko od shale.

i obavezno da razbrkam :D



sent from bubamoto

Link to comment

Pogledala sam sada prvi put Damira Skoka. Deluje mi sasvim ok, ali videcemo uostalom.

Za njim krenuli posle Lora i Stojan, bugarski par, e oni su mi skroz simpa. Isprobala sam neke njihove recepice jos odavno i vise su nego dobri. Ne filozofiraju mnogo i sve je veoma ukusno.

 

Inace me strasno nerviraju kuvari poput Holandjana Anhelik Smejnk ili Hidea de Brabandera..(morala sam da odem na sajt 24K da vidim kako se tacno zovu).. prosto ljudi koji cvrckaju desetine razlicitih (pred)radnji, kuvanja, soseva, i ostalog da bi dobili bukvalno dva zalogaja na kraju, meni ne drze paznju, niti me takva kuhinja zanima, ma kako dobro izgledala ili bila ukusna.

 

Moj kulinarski guru, ucitelj na ranom pocetku i otac u slobodi izrazavanja i kombinovanja je naravno Dzejmi Oliver wub.png

U vreme tih mojih pocetaka, krenuo je B92 da prikazuje "The Naked Chef", tako da je ljubav bila zagarantovana biggrin.png ta sloboda u kuhinji, gde hteli - ne hteli ...jer ipak smo svi odrasli na nekoj tradicionalnoj kuhinji, on je bio pravi moj guru u kulinarskim vratolomijama i pre svega vec pomenutim slobodama kombinovanja. Naravno, tada jos uvek sa ne bas dostupnim svim namirnicama ili zacinima kod nas wub.png pogotovu, ali danas malo toga ne moze da se pronadje ovde.

Zanimljivo da nije neki majstor za slatkise, bar ne po nasim nekim merilima i shvatanjima, njegov Semifredo sa grilijasem od lesnika je najbolja letnja poslastica koja postojii.

Inace obozavam da pravim slatkise, iako me beskonacno ukrasavanje smara, recimo torte sa fondanom i figuricama sam samo jednom radila. Nije prosto moj fah. Naravno da je vazno kako izgleda torta, ali bez preterivanja molim.

I ne postoji Dzejmijev recept koji sam isprobala za ove silne godine unazad da nije dobar, da ne kazem odlican.

 

Za Dzejmijem je sledila Najdzela, koju nekoliko godina unazad ponovo gledamo, a dobri su mi i: Anabel Langbejn, Remzi, Dona Hej, Rudolf, cipavi bajkeri i naravno matori italijanski dvojac Antonio i Djenaro. Ima ih jos tu sigurno, ali ovi su mi najjaci.

 

Izvinjavam se na duzem prvom upisu.

 

 

 

 

 

Link to comment

Edit: zahvaljujuci Dzejmiju, u velikoj upotrebi u mojoj kuhinji je avan. Imam 4 komada i koristim veoma aktivno 3, jedan je ukras, mesingani kupljen onda jos u nekoj starinarnici, posto drugaciji nisu mogli da se nadju ovde.

Sada mulja neki pesto u avanu upravo, pa sam se setila. Odlcna sprava, mnogo bolja od elektricnih seckalica i mlinova, ukusi su mnogo izrazeniji i bolji.

 

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

sad kad smo se vise upoznali, imam za javnost da izjavim da je david skoko zakon u kuzini. nisam nasla njegove recepte na srb 24 kujni, na cro ima. 

Edited by darling
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ne znam da li je ranjie bilo priče u ovoj temi o Marco My Dear Mother Pierre Whiteu?

 

YT kanal je sponzorisan, ali ne umanjuje uživanje: jednostavna, logična i autoritativna prezentacija, uz teorijski osvrt.

 

Šef impresivne biografije, najmlađi nominovan za Mišlenovu zvezdu, mislim da je i dalje njegov restoran jedini sa tri Mišlenove zvezde (u Britaniji?) i mentor mnogim drugim poznatim/eksponiranim šefovima (drkadžiji od Remzija recimo).

 

Parafraziram:

-sipam crno vino, to je opciono, vi ne morate,

-začiniću majčinom dušicom, možete uzeti celer, ili peršun, kuvate za sebe, stavite šta se vama sviđa, osim bosiljka, bosiljak nije prirodna kombinacija uz pečurke,

-ovako bih ja pripremio (o karbonari), nema recepta, ali nikada ne kuvam zajedno moju slaninu i moj parmezan (da bi sačuvao pojedinačne ukuse i teksturu sastojaka)

 

Link to comment

Kako mislis jedini sa tri Mislenove zvjezdice.

 

Zna se gdje se najbolje jede, Japan pa Francuska.

 

A na balkanu, Grcka pa Hrvatska.

 

 

3 etoiles michelin.JPG

Edited by borris_
Link to comment

Ne znam zasto me toliko nervira glumac-"kuvar" na kanalu TOP, nista mi covek nije uradio, ali me eto nervira, a malo malo nalecem na tu emisiju.
Razumem entuzijazam, neko ostvarenje zelja, zezamo se, a eto imam prilike da snimam, ali.. cak i na stranu kuvarske vestine i recepti, gosti, njegov vokabular i govorne nemuste postapalice, zamuckivanje, otezanje u vidu posasti aaaaeeeee ufff! A glumac... totalno amaterski bas
[emoji3]

Link to comment
  • 3 weeks later...

Skoko je dosadan kao De Brabader. Mozda bi bio zanimljiviji da je drugacije snimljen. Ne znam. Ja svaki put kad pocnu reklame odem na nesto drugo i ne vratim se da odvgledam kraj.

I sve vreme se bori sa sobom da li da govori lokalni dijsalekt ili knjizevni hrvatski.

Link to comment

 

Sta znam nije samo do naratora i demonstratora, a drugaciji mi je u odnosu na ostale, plus sam slaba na Dalmatince... ima nesto i do recepata. Taj drugi pomenuti je za mene uzas zivi, iako ne smumnjam da je krajnji ukus odlucan, ali ta vrsta kuvanja, tj spremanja slatkisa ili hrane kao sto radi i Anhelik Smejnk i cvrckaju gomilu stvari da bi dobili 2 zalogaja, plus su neharizmaticni do koske, mene apsolutno odbija.

Skoko je ipak drugi par carapa.

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...