Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

  • 1 month later...

Bil Grendžer ima premijeru na 24Kičen, preselio se u London, gura novi restoran, ali... mora da ste primetili; čovek je transplantovao kosu. Kao Runi. Ali, sada mi izgleda kao da mu se zalepio kačket Džordža Besta na glavu. Inače, Bil je okej, jestiv je i pristupačan. Spada u gornji deo moje liste Kičenovih kuvara. Malo dijetalan, da, fali mi začina, ali sve to može i naš čovek da spremi. Kao samouk i marljiv čovek, ima dozu samoironije koja pomaže gledaocima. 

 

Inače, svi TV kuvari se mogu podeliti u dve velike grupe: one s "jedna i tri četvrti čaše ovoga", "22,3 grama onoga", "na termometru da piše 145 Celzijusa ili 280 Farenhajta", i - one druge, koji mere odoka i koriste očukane šerpe. 

 

Među ove druge spada Đenaro Kontaldo. Na ovom snimku mu je odskočila ćasa sa morsmom solju, nije se prdirćavao higijenskog zakona da posle sečenja piletine na pladnju ima da umreš od zaraze ako ne dezinfikuješ kujnu, kuvao je na terasi, padala kiš i grmelo je i sevalo, a on raširio ženski kišobran, zagore mu kišobran. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=e6tRwweerrE

 

Link to comment

Unutar ove najgrublje podele, ima mnogo nijansi.

Marta Stjuart, iako spada u prvu hemičarsku naučnički varijantu - ima odlilne torte, a kada se radi sa karamelom, ppnekad je neophodan termometar. I u kolačima je najčešće nepohodno tačno merenje.

Kontaldo je poglavica ove druge grupe. Tu si i Karlučio, Bil Grendžer, Valentajn Vorner i Aleks Gurnašeli.

Od matematičara sada ne mogu da se setim još nekog ukusnog. Brabanter pravi moje omiljene kolače, ali koliko on baca i meri i detaljiše, to odbija, iako je i on samouk.

 

Za ocenu ovih kuvara bitno je i kolik oje sve to pristupačno. Onaj Primož, na primer, mnogo baca, previše materijala troši, meni bi ono na njegovom stolu trajalo mesec dana.

 

Link to comment
14 minutes ago, Ras said:

Dobar ti je primer Marte Stjuart. Organizovana je, uredna, precizna, smireno govori, saopštava razloge za postupke onda kada je to bitno - prosto je izvanredna u prezentaciji!

Da mene ona kao pojava odbija, al jednom mi je žena rekla jd zanemari nju, i mnogo je bolje. Ne perfektno, ali bolje...

Ali navala ovih turaka jbt...

Link to comment
  • 3 weeks later...

jel gleda neko devetu sezonu grejt britis bejk ofa? svi takmicari su mi simpaticni, nemam za koga da navijam. cak me ni noel vise ne iritira. zao mi je sto nema stalno...

Link to comment

Povremeno gledam. I ksao seljak. ništa ne kapiram. Ne razumem. samozadovoljstvo u dekadentnoj "tradiciji". ratbacivanje para na jela koja su igračje u obdaništima. Sudije su razmažene seronje, muške ili ženske, svejedno. Retko šta je jestivo, moćda one raviole koje se spremaju u poslednji čas sa finim punjenjem, ali ono maltretiranje lubenice je nepoisivo glupavo. I majka braće Mari je tu kao uskisli šlag na torti. Ono simbolizuje propast Ju-Keja.

Link to comment

Inače obožavam čupave bajkere. Jela su im 95 procenata jestiva i pristupalna, iako sam uveren da im uvek uoapdne neka dlaka u to pto spremaju. 

I lepo se druže. Kad sam ih video onako golcate kak ose kupaju u finskoj sauni... 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...