Jump to content
IGNORED

Naucni radovi zanimljivi za siru javnost


Filipenko

Recommended Posts

  • 1 month later...

Potvrdjena Pjanovickina Teza Srbi narod najstariji. High levels of Paleolithic Y-chromosome lineages characterize Serbia.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22310393?dopt=Abstract

Link to comment
Potvrdjena Pjanovickina Teza Srbi narod najstariji. High levels of Paleolithic Y-chromosome lineages characterize Serbia.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22310393?dopt=Abstract
Obratite 1 paznju na autore.damja.jpgDamja?! :o
Link to comment

To je duga prica. Ako te bas zanima, prosearchuj forum, postove Damje kasnijeg poznatog samo kao Д. Covek je svaku temu umeo da okrene na brojanje krvnih zrnaca i bio uveren da genetski moze u milimetar precizno da se izmeri koliki je ko Srbin (ispostavilo se na kraju da je on veliki).

Link to comment
To je duga prica. Ako te bas zanima, prosearchuj forum, postove Damje kasnijeg poznatog samo kao Д. Covek je svaku temu umeo da okrene na brojanje krvnih zrnaca i bio uveren da genetski moze u milimetar precizno da se izmeri koliki je ko Srbin (ispostavilo se na kraju da je on veliki).
aha. o tome se radi. znači to je "teorija (zavere)" da je to taj? :)morao sam biti uporan, jer sam malo zbunjen ovim člankom. prvo: ne kapiram ič šta piše u njemu. ili možda svaku desetu rečdrugo: terorije da su "srbi ovde starosedeoci" smatram glupošću, ali šta znam, možda je i moguće, ali meni se čini nebitno, pa mi nije jaso što se toliko inisistira na dokazivanju/opovrgavanju togazato me i zaintrigirao onaj fontelefonov komentar na članak da kao ovaj članak baš to dokazujetreće: nervira me taktika "ubijanja messengera" umesto da se raspravlja o "message"-u koju taj nosi, ali ajde da sad predjem preko togaa sad da zatvorim krug: poznajem (ili bolje poznavao sam) jednu ženu lekara koja je radila na medicini, ne znam tačno na kojoj katedri, i bavila se koliko znam. zapravo verovatno se još uvek bavi: genetikom. zove se Damnjanović T. (nema potrebe da kažem ime) dakle baš onako kako je napisnao u članku, a ne Damjanović. Nekako je suviše velika slučajnost i nešto mi govori da je ta iz članka baš ona. Zato sam i bio onoliko uporan u raspitivanju na koga mislite. Edited by dekss
Link to comment
aha. o tome se radi. znači to je "teorija (zavere)" da je to taj? :)morao sam biti uporan, jer sam malo zbunjen ovim člankom. prvo: ne kapiram ič šta piše u njemu. ili možda svaku desetu rečdrugo: terorije da su "srbi ovde starosedeoci" smatram glupošću, ali šta znam, možda je i moguće, ali meni se čini nebitno, pa mi nije jaso što se toliko inisistira na dokazivanju/opovrgavanju togazato me i zaintrigirao onaj fontelefonov komentar na članak da kao ovaj članak baš to dokazujetreće: nervira me taktika "ubijanja messengera" umesto da se raspravlja o "message"-u koju taj nosi, ali ajde da sad predjem preko togaa sad da zatvorim krug: poznajem (ili bolje poznavao sam) jednu ženu lekara koja je radila na medicini, ne znam tačno na kojoj katedri, i bavila se koliko znam. zapravo verovatno se još uvek bavi: genetikom. zove se Damnjanović T. (nema potrebe da kažem ime) dakle baš onako kako je napisnao u članku, a ne Damjanović. Nekako je suviše velika slučajnost i nešto mi govori da je ta iz članka baš ona. Zato sam i bio onoliko uporan u raspitivanju na koga mislite.
Mozes da nista ne razumes i onda da smatras. Lepo. Neki broje krvna zrnca drugi vidis sam i slova mesaju. nema potrebe da kazes brzo se izgugla.
Link to comment
Damnjanović T. (nema potrebe da kažem ime) dakle baš onako kako je napisnao u članku, a ne Damjanović.
Prvo je neverovatno koliko ti sebe izgleda ozbiljno shvatas, mislim ovde na forumu... ovo je samo jbni forum for krajs sejk. Drugo, sigurno nije moguce da neki Damnjanovic tamo negde ima nadimak Damja. Neeee, to bi bio kraj sveta.EDIT. To je bila jebena shala, ali sta to vredi kad nema ko da se smeje. Damja je bio jedno vreme veliki hit ovog foruma, pa sam utripovao da bi nekom ono moglo biti zabavno. Ocito ti koji to kapiraju ni ne citaju ovaj podforum, ovde zalaze samo neki streberi. Edited by Indy
Link to comment
Mozes da nista ne razumes i onda da smatras. Lepo. Neki broje krvna zrnca drugi vidis sam i slova mesaju. nema potrebe da kazes brzo se izgugla.
???
Prvo je neverovatno koliko ti sebe izgleda ozbiljno shvatas, mislim ovde na forumu... ovo je samo jbni forum for krajs sejk. Drugo, sigurno nije moguce da neki Damnjanovic tamo negde ima nadimak Damja. Neeee, to bi bio kraj sveta.EDIT. To je bila jebena shala, ali sta to vredi kad nema ko da se smeje. Damja je bio jedno vreme veliki hit ovog foruma, pa sam utripovao da bi nekom ono moglo biti zabavno. Ocito ti koji to kapiraju ni ne citaju ovaj podforum, ovde zalaze samo neki streberi.
"sebe ozbiljno shvatam"?? ne razumem šta bi to trebalo da znači? da forumu tj odredjenoj temi pristupam ozibljno ili nešto drugo?pa nije li to normalna stvar? nekad se mora biti i ozbiljan, zar ne? forum jeste ja*ebancija, ali ima i pametnih i ozbiljnih mišljenja, tako da ne kapiram tu primedbu.a onom postu/članku sam pristupio ozbiljno, recimo tako naivno - prosto mi se učinilo zanimljivo, zainteresovao sam se, a nemam pojma o ovome - pa sam pitao...ja nisam redovan posetilac ovog foruma, a i nisam dugo ovde, tako da, otkud bih ja mogao poznavati tog damju. ja sam nastupao samo sa onim što znam...
Link to comment

Nedavno je u PLoS ONE izasla studija koja je razbuktala strasti medju socijalnim psiholozima: behavioral Priming: It's All in the Mind, but Whose Mind?clanak je dosta zanimljiv za siru javnost jer pokazuje kako ocekivanja eksperimentatora mogu nenamerno uticati na ispitanike, pa se preporucuje socijalnim psiholozima da to ubuduce uzmu u obzir prilikom dizajna esperimenata.medjutim, meni je jos zanimljivije naucnicko nabijanje i donabijanje koje je usledilo.siroti bargh, pobacao sve svoje igracke iz kolica... :(

Edited by BraveMargot
Link to comment

Nesto usputno & jezicko - kako vi (adekvatno) na srpski prevodite priming? (U kontekstu u kom je upotrebljeno na linkovima iznad, ili u bilo kom kontekstu, for that matter?)-----Vise sto se tice (generalne) teme:

A lack of replication is a large problem in psychology (and arguably in science, full stop). Without it, science has lost a limb. Results need to be checked, and they gain strength through repetition.
Kad sam se ja time bavio, konkretno u potrazi za istrazivackim sredstvima, da ne kazem grantovima, omiljena stvar pri odbijanju bila je da se kaze "to je vec radjeno". Ne znam da li su clanovi doticnih komiteta upoznati sa ovim sto lepo kaze covek u citatu. Ako nisu, treba im reci.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...