Jump to content
IGNORED

Bad Music koncerti


bad music for bad people

Recommended Posts

sef, kazu, lici na al pacina, ne bi lose prosao :lol:dobro, pet karata, obecana sarma za lanciu, voji sef, a ja cu sebe da njarnujem zbog trola.izvini bad, izvini topiku (topiče?)
ja mislim da je ovo gore nego da si 100x napisala ptarsi. u najmanju ruku ban na nedelju dana dok se usijana glava ne oladi malo.
Link to comment

ok. sve dogovoreno - basta skc-a, 9. maj, petak. 21:00.bice tacno na vreme jer bend stize u grad vec oko podneva. zato, pamet u glavu i zajebite da dolazite u 9, pola 10 jer se ocekuje guzva, kako i treba za ovakve majstore.pretprodaja - 2000 din. bice i preko bilet servia i eventima, kao i na blagajni skc-a. javim cim karte budu pustene u prodaju.

Link to comment

evo kako su to hrvati danas najavili u jutarnjem:

Organizatori zagrebačkog Bijenala 1981. godine, koji su poslušali savjet Dražena Vrdoljaka i doveli Gang Of Four, odigrali su jedan od najdalekosežnijih poteza u povijesti ovdašnje rock scene.Epohalni koncert ?četveročlane bande? ostavio je neizbrisive tragove, na predgrupama Haustoru i šarlo Akrobati, na posjetiteljima Bijenala zatečenima u špici novovalne euforije, a potom i na pasioniranim slušateljima Jugotonova izdanja albuma ?Solid Gold? koje se izvrsno prodavalo u svakom većem gradu bivše države, iako Gang Of Four uopće nije dobro kotirao na engleskim i američkim top-listama.Ime kultnog engleskog post-punk sastava moglo se najlakše pročitati kao asocijacija na zloglasnu ?četveročlanu bandu? iz kineske ?kulturne revolucije?, ali Gang Of Four su se zapravo referirali na ?veliku četvorku? teoretičara strukturalizma (Levi Strauss, Foucault, Barthes i Lacan). Intelektualni i ljevičarski background pjevača Jona Kinga, gitarista Andyja Gilla, bubnjara Huga Burnhama i basista Davea Allena dobio je novo značenje nakon zajedničke punkerske inicijacije na jednom njujorškom koncertu Ramonesa i Televisiona.Studenti umjetnosti iz Leedsa malo kasnije su u dva genijalna albuma ?Entertainment? (1980.) i ?Solid Gold? (1981.) provukli zapanjujuće originalnu mješavinu prštavih gitara s isprepletenim utjecajima Jimija Hendrixa i Wilca Jonhsona, izbijeljenih funk ritmova, permutiranog dub-reggae zvuka, avangardne atonalne glazbe i provokativnih antikapitalističkih poruka. Potpisali za EMI, što im je trebalo otvoriti sva vrata u Londonu. Međutim, bili su zaustavljeni već na prvom velikom koraku, u najgledanijoj TV emisiji ?Top of the Pops?.Zbog ?prezervativa u džepu? iz pjesme ?At Home He?s a Tourist? BBC-ijevi producenti pokušali su ih cenzurirati. Gang Of Four nije popustio, i to je bio početak njihova povlačenja u underground. Premda su najutjecajniji rock kritičari tog vremena prepoznali ?Entertainment? i ?Solid Gold? kao remek-djela post-punka, EMI je vrlo brzo odustao od ulaganja u neposlušan band i prebacio se na Duran Duran.Gang Of Four su se razišli 1984. godine, ali njihov odjek se neprestano vraćao, katkad i u pjesmama najvećih rock bandova poput U2, R. E. M. i Red Hot Chili Peppersa, koji su uzeli Andyja Gilla za producenta prvog albuma. Dva kratkotrajna okupljanja benda u 90-ima možda nisu bila dobro tempirana, ali posljednji comeback pokrenut 2004. udruživanjem originalne postave na snimanju ?remake? albuma ?Return The Gift? dogodio se u pravo vrijeme.Do danas su stasale barem dvije generacije retro-new wave i disco-punk bandova, od LCD Soundsystema i The Rapture do najnovije britanske atrakcije Foals, kojima Gang Of Four znači isto ono što je starim punkerima značio Velvet Underground. Zbog njih se ni gostovanje u Pauku ne može svrstati među nostalgična rokerska okupljanja sa starcima u prvom planu. Gang Of Four dolazi u Zagreb s reputacijom jednog od najutjecajnijih bandova na svijetu. Provjerite što to znači!
Link to comment

i u petak opet zikoslav. banovali me indijanci jer sam ostavio alkohol, pa im slabi pazari vec par petaka zbog toga. ne valjam kad pijem, jos gore kad ne pijem.

Link to comment
i u petak opet zikoslav. banovali me indijanci jer sam ostavio alkohol, pa im slabi pazari vec par petaka zbog toga. ne valjam kad pijem, jos gore kad ne pijem.
ma kakvi. sad si prejak.
Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...