Jump to content
Töölönlahti

ABA Konačnih Četiri 2014

Zagrade™ ili raklje™...  

97 members have voted

1. 1. SF1?

2. 2. SF2?

3. 3. ... and The Ring goes to?

Recommended Posts

Töölönlahti

Četvrtak i petak od 20:00, potom nedelja.

Košarka kao fokus & thee zvanični obligatory poll... Džukelisanje, marginalne pojave i opskurna zamlaćivanja stop.

pacey defender

AKo pobedimo Cedevitu pa Zvezdu sigurno uzimamo titulu.

Što se mene smatra, ja bih bio zadovoljan ulaskom u finale. Jbg, Zvezda je bolji tim u ovom trenutku.

harper

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qDyf2qjwJhk

Ova izjava Rimca koju je dao Areni je fantastican doprinos tezi o tome koliko Partizan i Zvezda i njihovi evroligaski napori koriste svim timovima u ABA ligi i podizu nivo kvaliteta. Postavio sam ovo kao najveci utisak pred F4 jer mi se cini da smo svi malo previse potonuli u ovo nase blato medjusobnog podmetanja, pa smo malo izgubili odnos prema siroj slici™ i obavezama koja ova dva kluba imaju prema maticnom takmicenju.

S tim u vezi ocekujem i nadam se srpskom finalu pred rekordnim brojem gledalaca u Areni, atmosferi bez incidenata i prevelike tenzije, totalni manjak (posto bi totalno odsustvo bila prevelika nada) nacionalistickih ispada sa tribina na racun Cibone i Cedevite i tri utakmice za nezaborav.

Ted

AKo pobedimo Cedevitu pa Zvezdu sigurno uzimamo titulu.

a ako prođe Cibona neće nam dati da igramo sa Zvezdom  :(

mislim da je pobeda u polufinalu ključna za ulazak u finale....u finalu je druga priča, tamo je pobeda ključna za osvajanje  :)

stevo glogovac

Prodato po 2000 karata za polufinala za sada....malo vise za partizan. Moglo je to i u pionir...

Filipenko

Objektivno, plasman u Evroligu bi bio uspeh.

Subjektivno, voleo bih da oderemo Cibonu u finalu.

Töölönlahti

Što ne idu karte, svi spucali poslednji keš na jaja i pečenje ili meh™ odnos prema katoličkoj ligi i posrnuloj instituciji dolazi po svoje? :unsure:

Evo i neka copy/pasta, sve se ispratilo uživo ovde...

Predstavljeni dobitnici posebnih nagrada

Na prezentaciji Final Four turnira ABA lige u Kombank Areni, predstavljeni su dobitnici posebnih nagrada, koje će biti dodeljene tokom Final Four turnira ABA lige.

Dario Šarić je proglašen za igrača koji je najviše napredovao u prošloj sezoni, prema izboru trenera ABA lige. Posle mnogo promena koje su se dogodile ove sezone u timu Cibone, dvadesetogodišnji Šarić je izrastao u istinskog lidera na terenu, ali i van njega i predvodio je Cibonu do plasmana na završni turnir. Ove sezone, momak rodjen u Šibeniku je beležio prosečno 16,3 poena, 9,5 skokova, 3 asistencije, 1,4 ukradene lopte u ABA ligi, i postao MVP regularnog dela sezone.

Za najboljeg trenera u sezoni proglašen je Dejan Radonjić. Crnogorski stručnjak je zaslužio ovo priznanje pošto je predvodio Crvenu zvezdu Telekom do prvog mesta u ligaškom delu, a pol poziciju pred fajnal-for obezbedio je dva kola pre kraja. Crvena zvezda Telekom je u toku cele sezone 2013/2014 doživela samo četiri poraza, što je najbolji učinak ovog kluba i istoriji ABA lige. Takođe, odveo je Crvenu zvezdu Telekom do polufinala Evrokupa.

Todor Gečevski će dobiti posebno priznanje za doprinos ABA ligi u prethodnih sedam sezona u kojima je nastupao za dva kluba (Zadar i MZT Skoplje). Trenutno Gečevski vodi na večnoj listi indeksnih poena ABA lige (3212 poena), kao i na večnoj listi skokova (1314 skokova), treći je po ukupnom broju poena (2434), drugi u ukupnom broju blokada (227) i četvrti u ukupnom broju ukradenih lopti (275). Gečevski je svoju poslednju utakmicu u ABA ligi odigrao 23. marta ove godine, kada je MZT Skoplje dočekao Radnički.

HKK Široki Primorka će dobiti specijalnu nagradu za fer plej. Sredinom februara je na meču između Širokog i Mega Vizure, igrač gostiju Vasilije Micić doživeo težak pad i za trenutak ostao bez svesti. Kada je ustao, cela dvorana mu je aplaudirala, a zahvaljujući brzoj reakciji uprave domaćeg tima, mladi košarkaš je odmah bio prebačen u lokalnu bolnicu gde mu je ukazan pomoć.

Nagradu za potez sezone dobio je Branimir Ivka, lekar košarkaškog kluba Krka. On je bio prvi koji je pomogao Luki Mitroviću nakon teške povrede kolena na meču između Krke i Crvene zvezde Telekom, odigranom u Novom Mestu. Ivka je odmah prebacio Mitrovića u bolnicu u Novom Mestu, gde je izvršio prvobitnu intevenciju, kako bi što više skratio vreme oporavka mladog igrača.

MVP završnog turnira ABA lige biće proglašen posle finalne utakmice u nedelju, a biće izabran od strane novinara koji će glasati za vreme meča.

edit:kakav je to op kada ništa ne izveštava...™

Edited by Töölönlahti

stevo glogovac

Zajedno sa sponzorskim...otisli ukupno preko 5000 karata za Cibonu do 20h.

Mozda i doguramo do 10k ...bilo bi fino.

dragance

Sramota, apsolutna sramota!

Segundo

Po onome što mi je pokazao radnik Eventima na monitoru, delovalo je da je prodato znatno više karata, uz njegove reči da za Partizan idu donekle bolje, jer ne bojkotuju ABA. Ovi Covicevi podaci izgledaju mizerno u odnosu na to.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

stevo glogovac

Po onome što mi je pokazao radnik Eventima na monitoru, delovalo je da je prodato znatno više karata, uz njegove reči da za Partizan idu donekle bolje, jer ne bojkotuju ABA. Ovi Covicevi podaci izgledaju mizerno u odnosu na to.

zavisi kad si gledao u monitor :)

Segundo

Ponedeljak uveče, a ovi su konferenciju imali u utorak.

Apollo Creed

Ja sam ocekivao oko 10k na Ciboni, ali mrka kapa...

Za Zvezdu postoji vise razloga: "najverniji" ne dolaze na ABU, Ćoki se  "malo" zaleteo sa cenama i to u nedelji kad se igra i derbi u fudbalu. Zvezda je uz to imala u poslednjih par nedelja 2 meca u Areni... nemaju ljudi kinte da to sve isprate...

A i ono sto mi se cini kao najbitnije ( a mislim da je uzasna greska) je sto vecina smatra da je sa Cibonom vec zavrsena prica i pre nego sto je utakmica pocela...u fazonu "icicemo na finale"...

Uprava se maksimalno potrudila da nemamo bas nikakvu prednost domaceg terena na ovom f4.

Ted

Mislim da je Pionir bio bolja, jefitinija i košarkaškija varijanta. Arena izgleda sablasno čak i kad dođe 6 ili 7 hiljada.

Tu je još i percepcija da će CZV Telekom da zgazi Cibonu pa ljudi neće da troše za polufinale nego se čuvaju za finale.

pacey defender

Izvinjavam se, koliko košta komplet za celi turnir ali u delu gde neće biti najvernijih? Da li je odvojen neki deo za ljubitelje košarke?

Edited by pacey defender

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...