Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Nije, prva je ubedljivo najgora :)

Druga fenomenalno izgleda, ali na momente je predizajnirana. Bitno je da pravi otklon od filma. Treća je baš kako treba.

Link to comment
11 minutes ago, ToniAdams said:

Nije, prva je ubedljivo najgora :)

Druga fenomenalno izgleda, ali na momente je predizajnirana. Bitno je da pravi otklon od filma. Treća je baš kako treba.

 

Meni su sve tri izuzetno dobre. Prva je najkonvencionalnija i najvise main-stream. Kome su smetali leteci tanjiri u drugoj, trecu nije trebalo ni da pocinje. A treca je remek-delo koje je opasno iskoracilo i iz zanra i iz forme. Bez mnogo preterivanje, nesto sto se vidi jednom u 10 godina na tv-u.  

Link to comment
Just now, chandra said:

 

Meni su sve tri izuzetno dobre. Prva je najkonvencionalnija i najvise main-stream. Kome su smetali leteci tanjiri u drugoj, trecu nije trebalo ni da pocinje. A treca je remek-delo koje je opasno iskoracilo i iz zanra i iz forme. Bez mnogo preterivanje, nesto sto se vidi jednom u 10 godina na tv-u.  

+1

baš nedostaje takvih radova

Link to comment
6 minutes ago, chandra said:

 

Meni su sve tri izuzetno dobre. Prva je najkonvencionalnija i najvise main-stream. Kome su smetali leteci tanjiri u drugoj, trecu nije trebalo ni da pocinje. A treca je remek-delo koje je opasno iskoracilo i iz zanra i iz forme. Bez mnogo preterivanje, nesto sto se vidi jednom u 10 godina na tv-u.  

Slažem se. Najbolje od TV-a, posle ovih par teškaša.

Link to comment

gledaj. imas noru durst u trecoj.

leteci su inace potpuno opravdani, ako se uzme u obzir da je jedna od tema serije histerija koja je u to doba vladala zbog ladnog rata.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Gledao sam prve dve sezone. Prva mi je ubedljivo najbolja. Remek delo. Druga nije loša, u par delova pretenciozna a treću nisam gledao. Da li vredi gledati treću sezonu ili preskočiti? Vuče mi na na drugu sezonu true detective. Po nekom ličnom osećaju, mislim da je promašaj. 

Link to comment

Vredi naravno, nema nikakve veze sa TD, vrlo je fargasta. Mekgregor je fenomenalan, standarni dezurni imbecil je tu, mafija je tu, pametan pandur je tu, dementni pandur je tu i smehotresni splet okolnosti takodje tu, i verovatno najogavniji negativac iz sve tri sezone.

 

Kritike nisu bas najbolje prihvatile trecu, nisam siguran zasto jer ne vidim da znacajno odskace od prve dve na bilo kakav nacin.

 

Inace, kako je meni Fargo legao - ovo nije serija za bindzovanje, prespora je, vise je za gustiranje epizode-dve dnevno. Takodje, valja napraviti malu pauzu izmedju dve sezone da se slegnu utisci i malo odmori mozak.

Link to comment
48 minutes ago, goofs said:

Vredi naravno, nema nikakve veze sa TD, vrlo je fargasta. Mekgregor je fenomenalan, standarni dezurni imbecil je tu, mafija je tu, pametan pandur je tu, dementni pandur je tu i smehotresni splet okolnosti takodje tu, i verovatno najogavniji negativac iz sve tri sezone.

 

Kritike nisu bas najbolje prihvatile trecu, nisam siguran zasto jer ne vidim da znacajno odskace od prve dve na bilo kakav nacin.

 

Inace, kako je meni Fargo legao - ovo nije serija za bindzovanje, prespora je, vise je za gustiranje epizode-dve dnevno. Takodje, valja napraviti malu pauzu izmedju dve sezone da se slegnu utisci i malo odmori mozak.

 

Treca je najslabija sezona, jer je Hawleyju ponestalo bilo svezih ideja, pa se prilicno ponavljao. Vecina likova predstavlja varijacije vec vidjenih u prve dve sezone, pri tome Emmit je uzasno dosadan lik i citav njegov arc je bezveze.  Ray je mnogo interesantniji, njega eliminisati na pola sezone je velika greska. Isto vazi i za Nikki Swango. Tako da, gledljivo, ali krajnji utisak je meh.

 

 

Link to comment

Ali zar ne vazi isto za drugu sezonu u odnosu na prvu? Sve isto ono sto sam popisao - dezurni imbecil, terminator ubica, pametan pandur, puno je tu likova koji prate isti sablon uz neke varijacije.

Slazem se za to sto si rekao za Reja i Emeta, a nisam siguran sta si mislio kad si rekao da "isto vazi za NS" - jel isto dosadna ili isto interesantna?

 

U svakom slucaju, meni licno F3 nije nista ispod F1 i F2. Napravio sam veliku pauzu izmedju 2 i 3 pa je i to mozda imalo uticaja.

Link to comment
  • 1 month later...

Pogledali drugu sezonu u rekordnom roku od mesec dana :D i posto ne bih da citam temu i otkrijem mnogo o trecoj sezoni, sledece me kopka:

 

SPOILER~~

Spoiler

Kako je nas indijanac Hans saznao gde je Meth Dejmon trebalo da izvrsi primopredaju plena - Doda - sa protivnickom bandom? Nije ga cuo kako pregovara, niti vidimo da kasnije u kolibi ima reci o tome. A kada pobegne, sledece vidimo kako telefonira nazad znajuci gde ce se sve odviti te salje porodicu u zasedu?

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...