Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

ajd ponovo da se javim ovde. 

 

ne kupujem pesto genovese već neko vreme jer sam se bacio na gajenje bosiljka pa je sve mnogo ukusnije u domaćoj radinosti. 

ali, koleginica mi je pre par dana skrenula pažnju na jednu solidnu prevaru koju barilla radi. kapiram da sam među poslednjima koji su ovo saznali, ali vredi objaviti - proizvod se više ne zove pesto alla genovese nego pesti alla genovese.

 

 

promenili su naziv proizvoda jer očigledno postoji promena sastojaka pa ne smeju da prodaju robu koja ne zadovoljava podrazumevane standarde iza imena. zagledao sam etiketu i glavna razlika je, čini mi se, u tome što se više ne navode pinjoli (pine nuts) nego indijski orah (cashew), a i udeo maslinovog ulja je umanjen. 

 

trgovinski lanci i dalje koriste naziv pesto kada ističu cenu, tako da bi stvarno nekoga trebalo napenaliti zbog ovoga. šta kaže pravni okvir u ovoj oblasti? ima li šanse da se barem prodavnice obavežu da ne označavaju proizvod drugačije od onoga što piše na etiketi? zamislite da vam abibas prodaju kao adidas?! makar i sam adidas pristao da postane abibas.

 

nisu promenili recept. barilin pesto je oduvek takav, indijski orah i suncokretovo ulje, mislim da ima i krompira u prahu, nego niste ranije citali etiketu :)

 

ja kupujem granoro, on je s pinjolama i maslinovim. ima ga u univeru i visnjici. kosta 380 dinara.

Link to comment

aha, neam pojma. u stvari imam, evo pogledala sam slike, pre se zvao pesto alla genovese, a sad i pesti alla genovese. i pesti je mnozina od il pesto na italijanskom :)

 

dal ima neki trik s mnozinom?!

 

 

inace, i u mom granoru, da ne bude zabune, ima indijskog oraha. pinjola ima par posto. pinjole su veoma skupe da bi tegla mogla da se prodaje za 2, 3 eura. sigurno ima pestoa po pravom receptu, ali su verovatno delikatesi i kostaju mnogo. 

 

 

edit. zavrsila sam istragu. i pesti se sada zove cela linija barilnih pestoa. na svakom, a ima ih nekoliko pise, PESTOI a ispod pise kog su tipa, trapaneze, djenoveze, kalabrija. jel se to zove ribrending? 

 

drugarica moze da se opusti :) 

Edited by darling
Link to comment
  • 4 weeks later...

gde ima ovo da se kupi? na ovo se skobalj da odlepi, a mozda padne i neka mrena.\

 

@svi

 

koliko ribara na forumu :D

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...