Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

Čini mi se da sam jednom čitala o kolektivnom padanju u trans celog sela koje se slučajno najelo  ovih (ili sličnih) psihodeličnih pečurki.

Moguće iz oblasti sudske medicine.

Edited by halloween
Link to comment

 

About 90 minutes after ingestion ... I noticed that I was experiencing changes in visual perception. These effects became stronger over the next hour or some, and were characterized by sensing an 'alive quality' in inanimate objects, wavy motion in the visual field like a Van Gogh canvas ... and mild distortion of size, distance and depth perception. Auditory hallucination were also prominent -- especially the effect, called 'anahata sounds' of yoga, of hearing fine high-pitched sounds like bells and violin strings

 

Gde je to selo, vreme mi je za malo seoskog turizma. :fantom:

Link to comment
  • 4 weeks later...

nista ne brini, nije to razlog pojeftinjenja. limun je dosao na normalnu cijenu, ljetos je bila visoka zbog slabog roda u juznoj americi, odakle se uvozi u to doba godine. sada je dospjeo mediteranski, po cijeni na koju smo godinama navikli.

Link to comment

Ma ne pizdim zbog pojeftinjenja nego što svakakva govna uvoze kao hranu.

 

Dodatno pizdim jer smo, izgleda, uzeli neki od tih limuna: supruga imala neku reakciju na gornjim kapcima par dana a nismo znali zašto.

Edited by Tale
Link to comment

ma naravno da je obicno sredstvo. nisam proveravao, ali znam kolika je panika sa citrusovim vocem na trzistu prehrambenih sirovina (juce sam hitno leteo na sastanak zbog toga). slusajte morganu i konzumirajte citrusovo voce dok ga ima  :cry:

Link to comment

Ma ne pizdim zbog pojeftinjenja nego što svakakva govna uvoze kao hranu.

 

Dodatno pizdim jer smo, izgleda, uzeli neki od tih limuna: supruga imala neku reakciju na gornjim kapcima par dana a nismo znali zašto.

onda nikako ne zelis da ikada saznas nesto vise o paradajzu koji jedes :(

Link to comment

sad je vreme da moj deda utrci sa njegovim limunovima na trziste!!!

:lolol: kao fudbaler u 85. minutu, dok protivnički tim vodi sa 3:2.

 

Setila sam se, delimično vezano za temu, bila je pre 50 i više godina neka  fitopandemija koja je gotovo iskorenila vladajuću sortu banana, sad jedemo neku drugu.

evo wiki

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 month later...

Nije neispravna hrana, ali samo da prijavim da sam upravo u Maksiju prisustvovao sceni da radnica na kasi otvara kutiju Ballantine's (rutinski, ili jer joj je nešto bilo čudno), i iz kutije vadi zidarskog Lava. :lolol:  Prema tome, pazite šta kupujete. Kapiram da reklamacija nakon što se izađe iz prodavnice ne bi prošla. 

Edited by pacey defender
Link to comment

ajd ponovo da se javim ovde. 

 

ne kupujem pesto genovese već neko vreme jer sam se bacio na gajenje bosiljka pa je sve mnogo ukusnije u domaćoj radinosti. 

ali, koleginica mi je pre par dana skrenula pažnju na jednu solidnu prevaru koju barilla radi. kapiram da sam među poslednjima koji su ovo saznali, ali vredi objaviti - proizvod se više ne zove pesto alla genovese nego pesti alla genovese.

 

 

promenili su naziv proizvoda jer očigledno postoji promena sastojaka pa ne smeju da prodaju robu koja ne zadovoljava podrazumevane standarde iza imena. zagledao sam etiketu i glavna razlika je, čini mi se, u tome što se više ne navode pinjoli (pine nuts) nego indijski orah (cashew), a i udeo maslinovog ulja je umanjen. 

 

trgovinski lanci i dalje koriste naziv pesto kada ističu cenu, tako da bi stvarno nekoga trebalo napenaliti zbog ovoga. šta kaže pravni okvir u ovoj oblasti? ima li šanse da se barem prodavnice obavežu da ne označavaju proizvod drugačije od onoga što piše na etiketi? zamislite da vam abibas prodaju kao adidas?! makar i sam adidas pristao da postane abibas.

Edited by pacey defender
Link to comment

Pa nije baš neka jeres ne staviti pinjole, rade to često i ovi fensi tv kuvari. Skupi su pinjoli, jbg, ja najčešče stavim listiće badema, mada stavljaju ljudi i mlevene orahe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...