Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

Iskoristio je pa šta bude, prošlo 9 da se ide po drugu.
Ishod je takav da je tiramisu krem dosta redji i manje ga ima. :cry:
Kako majkoviću sa biljnom pavlakom, još tiramisu :cry: :cry:
Link to comment

Druge nije bilo, a ne mogu da jurim pola grada zbog toga. 
Moram priznati da je za moj neistančan ukus i biljna prihvatljiva. :cry:

Zapravo, nisam siguran da sam pravio jasnu razliku sve do nestašice kravice i diskusije ovde.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Stoji mi parce lubenice vec dobrih deset dana u frizideru. Nije mi bilo dobro prethodne nedelje (stalno mi je bilo muka i nisam imala apetit pa nisam jela mnogo), i sad se osecam malo bolje, ali mi je i dalje bude muka preko dana pa ne znam da li da rizikujem sa tom lubenicom? Ne izgleda toliko lose, medjutim kao da posle zalogaja ima neki aftertaste, malo cudni. Da je bacim? :mellow:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
5 minutes ago, I*m with the pilots said:

Stoji mi parce lubenice vec dobrih deset dana u frizideru. Nije mi bilo dobro prethodne nedelje (stalno mi je bilo muka i nisam imala apetit pa nisam jela mnogo), i sad se osecam malo bolje, ali mi je i dalje bude muka preko dana pa ne znam da li da rizikujem sa tom lubenicom? Ne izgleda toliko lose, medjutim kao da posle zalogaja ima neki aftertaste, malo cudni. Da je bacim? :mellow:

nego šta nego da je promtno baciš

 

Link to comment
22 minutes ago, beta kentauri said:

nego šta nego da je promtno baciš

 

 

 

20 minutes ago, mlatko said:

naravno. 

Kako si je čuvala, u kutiji ili pod celofanom? meni svakako posle par dana u frižideru lubenice izgube ukus i miris, veći rizik od koristi...

 

Hvala. Teska srca cu je baciti, italijanka je bila idealne konzistencije i jako slatka, kao nase iz Idvora. Po duzini mi zauzme celu policu u frizideru.

Cuvala sam je pod celofanom. Verovatno bi bilo bolje da uzmem cetvrtinu umesto polovine ali nikad nisam ni pitala prodavca da li bi mi hteo prodati tako. Fora je sto je samo ja jedem od nas troje.

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Stoji mi parce lubenice vec dobrih deset dana u frizideru. Nije mi bilo dobro prethodne nedelje (stalno mi je bilo muka i nisam imala apetit pa nisam jela mnogo), i sad se osecam malo bolje, ali mi je i dalje bude muka preko dana pa ne znam da li da rizikujem sa tom lubenicom? Ne izgleda toliko lose, medjutim kao da posle zalogaja ima neki aftertaste, malo cudni. Da je bacim? :mellow:

srećom su ti već odgovorili pre nego što sam stigla da napišem. jedno od najgorih trovanja u životu sam imala od lubenice. bljuvala sam kao onaj debeli iz monti pajtona. ne bi mi palo na pamete da od voća može tako da se otruje. posle kad sam sprovela istragu neko mi je rekao... lubenica, opasna. stajala je u frižideru, možda je imala malo ukus kao da nije sveža, ništa alarmantno, pojela sam je u slast i to naravno u nekoj ogromnoj količini kako se već jede lubenica. posle jedno sat, dva, dušu sam ispustila.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, I*m with the pilots said:

Stoji mi parce lubenice vec dobrih deset dana u frizideru. Nije mi bilo dobro prethodne nedelje (stalno mi je bilo muka i nisam imala apetit pa nisam jela mnogo), i sad se osecam malo bolje, ali mi je i dalje bude muka preko dana pa ne znam da li da rizikujem sa tom lubenicom? Ne izgleda toliko lose, medjutim kao da posle zalogaja ima neki aftertaste, malo cudni. Da je bacim? :mellow:

Zavisi kakav je komad

 

image.png.1a6da7ad5dc99ed29a3e976856698f21.png

Link to comment
8 hours ago, slepa živana said:

srećom su ti već odgovorili pre nego što sam stigla da napišem. jedno od najgorih trovanja u životu sam imala od lubenice. bljuvala sam kao onaj debeli iz monti pajtona. ne bi mi palo na pamete da od voća može tako da se otruje. posle kad sam sprovela istragu neko mi je rekao... lubenica, opasna. stajala je u frižideru, možda je imala malo ukus kao da nije sveža, ništa alarmantno, pojela sam je u slast i to naravno u nekoj ogromnoj količini kako se već jede lubenica. posle jedno sat, dva, dušu sam ispustila.

 

:ohmy: Dobro da si pretekla!

 

19 minutes ago, ordi said:

tačno, mene moji učili da može da prenoći, al ako se sutradan to ne pojede, mora odmah u kantu

 

To prvi put cujem, i moji roditelji drze po vise dana. Ja sam celo leto "teglila" lubenicu po nekoliko dana, jer bih odlazila kod Turcina jednom nedeljno po novu turu. Ono sto cesto uradim je i da je isecem pa stavim u kutije sa poklopcem, samo me je u poslednje vreme mrzelo to da radim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...