Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

ahahaha pa mozda ih zato i ne vidjam  :laugh::laugh::laugh:  

 

a ko ce ih sve pohvatati..koliko puta su promenili ime firme i brending frizidera jbt..davno su bili Delta sladoledi,pa Nestle pa sad ovo..

Link to comment
56 minutes ago, ivy said:

ahahaha pa mozda ih zato i ne vidjam  :laugh::laugh::laugh:  

 

a ko ce ih sve pohvatati..koliko puta su promenili ime firme i brending frizidera jbt..davno su bili Delta sladoledi,pa Nestle pa sad ovo..

Sve je to za mene Pekabela. I zato sam i pitao koja konkurencija jer mi svi frižideri deluju isto a industrijski sladoled ionako ne jedem pa nisam obratio pažnju, možda ima više od jedne firme...

Link to comment
1 hour ago, darling said:

karagenana ima svuda. kupi obicnu slatku pavlaku, sastav: slatka pavlaka i karagenan. svuda je. 

a i ne znam ko je konkurencija frikomu u srbiji. frikom je monopolista na trzistu, ne znam ni da ima drugog sladoleda, ne secam se kad sam videla ulicni frizider da nije frikomov.

 

Ima i do toga gde je kada bilo javno nadmetanje za postavljanje uličnih frižidera - u Požeškoj je i dalje naizmence po jedan Frikom i jedan Nestle, a tetama kraj Nestleovih škrinja još nisu menjali radne kecelje, i dalje su iste sa Nestleovim logotipom.  Nego, jesu li i dalje po Adi frižideri časnoga nam Kradoljuba Draškovića?

Link to comment

I kad misle da mi krenu da daju fiskalne racune. To sam jednom pisao Politici, niko iz Min finansija se nije udostojio da mi odgovori

Link to comment
10 hours ago, Jeremija said:

 

 

Ljudi često vole da pričaju o onome što im nedostaje...   :fantom:

nemoj da se zajebavaš nego smanji unos sladoleda. jel vidiš da ne valja

Link to comment
10 hours ago, ajgor said:

 

Ima i do toga gde je kada bilo javno nadmetanje za postavljanje uličnih frižidera - u Požeškoj je i dalje naizmence po jedan Frikom i jedan Nestle, a tetama kraj Nestleovih škrinja još nisu menjali radne kecelje, i dalje su iste sa Nestleovim logotipom.  Nego, jesu li i dalje po Adi frižideri časnoga nam Kradoljuba Draškovića?

 

Mislim da je ta priča trajala samo jedno leto, a da su se problemi nastavili (prošle, ili pretprošle godine?) zbog previsoke cene zakupa na koju distributeri nisu odgovarali, pa je tender ponavljan više puta.

Link to comment

pejstovacu ovaj post sa redita o karagenanu pa nek se neko ko je skolovao osvrne:

 

Carrageenan was given "generally regarded as safe" regulatory status because its a major compound (55% dry wt) of the seaweed Irish moss and traditional foods made with it.

However, carrageenan is used extensively in the laboratory to induce inflammation (via implantation or injection), animal feeding trials with carrageenan cause intestinal inflammation, ulceration, and cancers, and similar mechanisms are seen in human intestinal epithelial cells.

Link to comment

Sve je to kancerogeno kad nema kolko-tolko ravnoteze u ishrani. Na potrosacima je da sprece koriscenje jeftinih aditiva u hrani koju jedu a na proizvodjacima da smanje profitnu marzu.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Mislim da je normalno da nece stavljati opasne kolicine opasnih aditiva jer bi to stavilo katanac na kompaniju...

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...